Skóra problematyczna i trądzikowa wymaga specjalnego traktowania. Boryka się z licznymi wykwitami, rozszerzonymi porami, bardzo często produkcją dużej ilości sebum. Podstawowym krokiem, który pomaga uporać się z nierównym kolorytem i przyczyni się do zmniejszenia ilości zmian trądzikowych będzie wybór odpowiedniego kremu do twarzy. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele propozycji dedykowanych do cery trądzikowej. Na które z nich warto postawić?

Kremy na trądzik dla młodej cery

Trądzik młodzieńczy to coś, z czym walczy zdecydowana większość nastolatków. Trądzik pospolity charakteryzuje się zmianami, które najczęściej ustępują samoistnie – wraz z wiekiem. To wynik zmian hormonalnych, niewłaściwej diety, stresu lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Duża ilość zaskórników w postaci zamkniętej lub otwartej i błyszczenie się w strefie T może zahamować stosowanie właściwego kremu do twarzy. Marka Eveline zaproponowała swoim najmłodszym klientom serię Beauty & Glow, w której znaleźć można między innymi matujący krem, sera na przebarwienia, do skóry problematycznej, a nawet serum złuszczające na bazie kwasów AHA i BHA o bezpiecznym stężeniu. W przypadku posiadania skóry młodej – doskonale sprawdzą się również kosmetyki marki Barwa, które od lat skutecznie walczą z trądzikiem pospolitym.

Trądzik w wieku dojrzałym

Jeśli opisywane zmiany i problemy nie ustępują z wiekiem, a na skórze pojawia się coraz więcej niedoskonałości – może to być wynik zmian hormonalnych i trybu życia, a nawet zanieczyszczenia środowiska. Odpowiednia pielęgnacja powinna bazować zatem na produktach sprawdzonych, polecanych przez dermatologów i ekspertów. Które kremy do twarzy sprawdzą się najlepiej?

La Roche-Posay Effaclar Duo

Krem Effeclar Duo La-Roche Posay to absolutny bestseller marki i coś, co specjaliści polecają najczęściej w przypadku walki ze skórą trądzikową. Krem Effaclar Duo doskonale radzi sobie z przebarwieniami i niedoskonałościami. Dedykowany jest dla osób, które posiadają skórę tłustą lub mieszaną. Co istotne, krem pozostawia matowe wykończenie, dzięki czemu zapobiega błyszczeniu się skóry. Składniki aktywne zawarte w formule i woda termalna z La Roche-Posay pielęgnują i nawilżają cerę. To produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku walki z trądzikiem w wieku dojrzałym. Doskonale łączy się z innymi kosmetykami aplikowanymi na skórę.

Seria Sebio marki Tołpa

Linia Dermo Face Sebio zawiera liczne maseczki i peelingi, które moją stanowić dodatkowy krok w pielęgnacji skóry trądzikowej.

Bandi Sebo Care

Bandi Sebo Care to seria, w której znaleźć można zarówno kremu nawilżające, jak i emulsje i maseczki. Wszystko z myślą o skórze problematycznej i trądzikowej.

Bielenda Sebio Derm

Sebio Derm to linia marki Bielenda Professional. Kosmetyki tej marki trafiają do gabinetów kosmetycznych i właśnie na nich bazują kosmetolodzy. Są produktami wysokiej jakości, które skutecznie normalizują cerę.

Holistyczna pielęgnacja cery trądzikowej

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników, ale odpowiednio dobrany krem jest absolutną podstawą do tego, aby poprawiać stan i kondycję cery. Skóra trądzikowa wymaga specjalnego traktowania, dlatego warto postawić na marki i kosmetyki sprawdzone, które polecane są przez dermatologów. Oprócz wymienionych propozycji, doskonale sprawdzą się dermokosmetyki, które plasują się na pograniczu produktu kosmetycznego i aptecznego, leczniczego. Będą nie tylko pielęgnować skórę, ale leczyć powstałe zmiany zapalne.

Serie dedykowane dla skóry trądzikowej i problematycznej zazwyczaj zawierają w swoim składzie składniki wysuszające, złuszczające, które przy systematycznym i skrupulatnym stosowaniu – będą dążyć do ujednolicenia kolorytu cery i wyrównania tekstury skóry. Odpowiednio dobrana pielęgnacja, krem do twarzy, dogłębne oczyszczanie, tonizacja skóry, a nawet czynniki genetyczne, zdrowotne i środowiskowe – to wszystko ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd cery.