Idealnie krągłe, uniesione pośladki stanowią element figury idealnej. Niestety wypracowanie takiej pupy nie jest proste. Konieczne jest przede wszystkim odpowiednie dobranie ćwiczeń. Bez aktywności fizycznej brazylijskie pośladki pozostaną w sferze marzeń. Jedynie regularne treningi połączone z odpowiednią dietą są w stanie dać wymarzone efekty. Wszelkie balsamy ujędrniające mają jedynie działanie pomocnicze. Najskuteczniejsze są odpowiednie ćwiczenia na pośladki. Jak skomponować odpowiedni dla siebie trening i kiedy można spodziewać się efektów? 

Przeczytaj również: Smoothie po treningu. 5 przepisów, których jeszcze nie znasz

Trzy najlepsze ćwiczenia na pośladki

Paniom, które regularnie ćwiczą na siłowni albo po prostu pracują nad swoimi sylwetkami w domowych warunkach, zwykle zależy na osiągnięciu pięknych krągłych pośladków. Jak je powiększyć? Wystarczy wykonywać 3 najlepsze ćwiczenia na pośladki i stopniowo zwiększać ciężar używany w ćwiczeniach, aby cały czas zapewniać mięśniom bodziec do wzrostu, bez którego ich rozmiar pozostaje niestety bez zmian.

Ćwiczenie nr 1

Ćwiczenie nr 1 to kultowy przysiad. Ruch stary jak świat, a jednak najlepszy w kontekście rozbudowy nóg, w tym także i pośladków, zwłaszcza gdy jest wykonywany w nieco inny sposób niż zazwyczaj, przy odpowiednim rozstawieniu nóg i z dodatkową gumą założoną nad kolanami. Aby pośladek został jeszcze mocniej zaakcentowany, warto zdecydować się na robienie przysiadów w wariancie sumo, czyli z mocniej rozstawionymi nogami. W przypadku gdy ma się problemy z ustawieniem sztangi, można wziąć do rąk większego hantla i trzymać go bezpośrednio przed sobą w obu dłoniach, starając się zejść pośladkami jak najniżej.

Przeczytaj również: Jak ćwiczyć, żeby wzmocnić mięśnie

Ćwiczenie nr 2

Rankingi, w których opisuje się różne skuteczne ćwiczenia na pośladki, prawie zawsze wspominają też o martwym ciągu, czyli niemalże tak samo popularnym ćwiczeniu co przysiad. Martwy ciąg najlepiej zadziała w wersji wykonywanej z wyprostowanymi nogami. Nogi należy ustawić mniej więcej na szerokość ramion, wziąć w dłonie sztangę z obciążeniem i starać się schodzić z nią w dół na prostych nogach, jednocześnie wypychając pośladki do tyłu. Dokładnie to samo ćwiczenie można wykonać z parą hantli. W obie dłonie należy wziąć po jednej hantli, a dla wzmocnienia ruchu na nogi założyć gumę oporową, którą najwygodniej przepasać się tuż nad kolanami.

Ćwiczenie nr 3

Ostatnim z najlepszych ćwiczeń na pośladki będzie wypychanie nogi w tył na bramie. Do ćwiczenia potrzebny jest wyciąg, dlatego też da się je wykonać jedynie na siłowni albo w miejscu, które tym wyciągiem dysponuje. Alternatywą dla ruchu jest wypychanie nogi z użyciem gumy oporowej w podporze. Oba ćwiczenia pozwalają wyizolować pośladek i skupić się na jego intensywnej pracy.