Kobiety, które są bardzo wygadane zazwyczaj wydają się być mądrzejsze niż te, które milczą i słuchają zamiast mówić. Myślimy, że jeśli kobieta mówi, to ma coś do powiedzenia i to czyni ją bardziej inteligentną. Jednakże nie zawsze tak jest. Ciche dziewczyny również mają mnóstwo zalet i bardzo często okazuje się, że są o wiele mądrzejsze od dziewczyn, które plotą co tylko im ślina na język przyniesie. Często okazuje się, że te kobiety myślą więcej niż mówią i kiedy inne mówią jedynie po to, żeby na przykład zwrócić na siebie uwagę, one myślą i analizują. Ciche kobiety często są bardziej inteligentne od tych, które dużo mówią. Poniżej znajdziecie kilka faktów, które świadczą o tym, że u kobiet…

 

Mowa jest srebrem a milczenie złotem

 

1. Milcząc dajesz umysłowi czas na relaks

Jedną z głównych rzeczy, które czynią ciche kobiety mądrzejszymi, jest sposób, w jaki pracuje ich mózg. Podczas gdy dziewczyny o gadatliwej naturze sprawiają, że ich mózg pracuje bez przerwy, te, które mówią mniej, dają mu czas na zrelaksowanie się i przeanalizowanie informacji. Jeśli mówisz, mówisz i mówisz cały czas, to zabiera ci to mnóstwo energii i właściwie nie masz czasu na odnowienie „systemu operacyjnego” w twojej głowie. Jeśli zrobisz sobie przerwę od mówienia, to odświeżysz myśli i zaczniesz analizować rzeczy, zamiast przekazywać wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy.

 

2. Ciche kobiety nie są nieśmiałe – są introwertyczkami

Podobno introwertycy są najmądrzejszymi ludźmi na świecie. Z reguły zostają oni wielkimi naukowcami i profesorami. Nieśmiałość i introwertyzm są różnymi rzeczami. Nieśmiali ludzie obawiają się, że zostaną osądzeni przez innych, a introwertycy po prostu lubią być w swoim własnym świecie myślenia. Z pozoru introwertycy mogą wydawać się samotnikami, ponieważ spędzają wiele czasu we własnym towarzystwie, oddając się na przykład czytaniu książek, ale to nie znaczy, że oni nie lubią być w kręgu przyjaciół. Mają po prostu inne priorytety w życiu i to wszystko.

 

3. Zamiast mówić myślą

Ciche kobiety po prostu nie mają czasu na mówienie. One wolą myśleć. One prowadzą „wewnętrzny dialog” w głowach, a to czyni je mądrzejszymi i czasem idą w tym nawet za daleko. Na przykład kiedy chcą o coś zapytać, odpowiedź nagle pojawia się w ich głowie i dlatego dalej milczą.

 

4. Czytają i piszą więcej niż mówią

Czytanie jest rzeczą, którą prawie każda cicha kobieta kocha najbardziej. Może ona spędzać godziny w bibliotekach i czytać tam sterty książek. Być może lubi robić osobiste notatki, aby nie zapomnieć różnych ważnych rzeczy, ponieważ kiedy dociera do niej tak dużo informacji, zapamiętanie wszystkiego staje się trudne. Te notatki często stają się później światowej sławy literaturą albo najnowszymi wynalazkami. Czytanie i pisanie są tymi cechami cichych kobiet, które czynią je pomysłowymi.

 

5. One zauważają rzeczy, które umykają innym

Gadatliwe kobiety są głównie skupione na przemowie i na nich samych. To uniemożliwia im uświadomienie sobie, że jest więcej interesujących rzeczy na tym świecie, niż ich własna osoba. Te kobiety, które pozostają ciche mogą zauważyć te rzeczy, których inni nie dostrzegają, ponieważ one nie są tak bardzo zajęte samymi sobą, jak mogłoby się wydawać. Nawet jeśli są egocentryczne, myślą o świecie i o tym, co je otacza i są w stanie zobaczyć różne ciekawe aspekty w wielu pozornie zwyczajnych szczegółach.

 

6. Pracują, kiedy inne mówią

Ciche kobiety pracują cały czas, ponieważ ich umysł ciągle produkuje fantastyczne pomysły. Nie robią przerwy na pogaduszki, jak robią to inni ludzie. Kiedy mówisz, nie tworzysz, tylko pozwalasz ludziom poznać, co myślisz. Gadatliwe kobiety nie robią niczego użytecznego poza gadaniem, podczas gdy ciche jednostki pobudzają swój mózg do pracy i są na własną rękę zajęte rozwiązywaniem swoich wewnętrznych wątpliwości.

 

7. Dokładnie przemyślą, zanim coś powiedzą

Gadające kobiety często mówią bez sensu, ponieważ rzadko myślą przed powiedzeniem czegoś. One kochają gadanie i nie zawsze przykładają wagę do wartości swoich słów. Cicha kobieta nigdy nie powie ci wszystkiego, co ma w głowie. Poza tym raczej rzadko zdarza jej się powiedzieć coś głupiego.

 

8. Są dobrymi słuchaczkami

Najbardziej inteligentne jednostki bywają idealnymi słuchaczami. Pochłaniają one wszystkie dostępne informacje i przemieniają je w wiedzę. Gaduły często ignorują najważniejsze rzeczy, które słyszą, ponieważ mówią nawet wtedy, gdy jest czas na słuchanie. Umiejętność uważnego słuchania pomaga cichym kobietom zwiększyć sukces ich samokształcenia i czyni je mądrzejszymi od innych.
Jeśli jesteś cichą, introwertyczną jednostką, nie musisz cierpieć z powodu braku ochoty uczestniczenia w bezużytecznej rozmowie. Po prostu nie potrzebujesz tego, ponieważ masz wiele więcej ważnych rzeczy do zrobienia. Kochasz samokształcenie i to czyni cię bardziej inteligentną każdego dnia twojego życia. Nie marnujesz czasu na bezsensowne pogaduszki z ludźmi, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia. Jeżeli należysz do takich cichych kobiet, to nie powinnaś się tego wstydzić, tylko być z siebie dumną.