Zimą wiele osób stawia na ciemny, klasyczny płaszcz. Rozejrzyjcie się po ulicach, jest duża szansa, że o tej porze roku zobaczycie niezliczoną ilość czarnych i brązowych płaszczy. Nawet jeśli jesteś fanką  czarnych płaszczy zimowych, to być może dasz się przekonać, że odrobina koloru w zimie może sprawić, że ciemne dni będą nieco jaśniejsze. Nie musisz wybierać jaskrawego koloru zimowego płaszcza, ale co powiesz na ładny odcień niebieskiego w zimowej stylizacji? Niebieski to kolor, który świetnie sprawdza się zimą, zwłaszcza w połączeniu z innymi chłodnymi kolorami.

 

Dlaczego właśnie niebieski?

Bo niebieski to piękny zimowy kolor. Większość ludzi uważa, że biel i szarość to kolory mroźnej pory roku, ale różne odcienie błękitu mogą uzupełniać zimowy outfit. Kolorowy puchowy płaszcz może być więc ładnym dodatkiem do twojego stroju. Niebieski jest kolorem bardzo łatwym do stylizowania. Można go łączyć z naprawdę wieloma odcieniami. Niebieski zawsze wygląda dobrze w połączeniu z czernią, bielą i szarościami, ale świetnie pasuje też do mniej neutralnych kolorów, takich jak na przykład brąz lub żółta ochra. Kolejną zaletą niebieskich płaszczy jest to, że obecnie w sklepach dostępne są w praktycznie wszystkich odcieniach – od jasnego błękitu, aż po bardzo ciemny granat.

niebieski płaszcz na zimę stylizacje

 

Które kolory do niebieskiego?

Jednym z kolorów, który bardzo dobrze współgra z niebieskim, jest żółty. Jasnoniebieska kurtka z żółtym szalikiem lub żółtym kapeluszem będzie wyglądała bardzo modnie i… wesoło, zwłaszcza w szare, mroźne zimowe dni. Innym doskonałym połączeniem jest błękit z zielenią cytrynową lub łososiowym różem. Są to kolory, o których być może nie pomyślałaś od razu, ale zobaczysz, że to bardzo dobra kombinacja. Inne kolory, które dobrze wyglądają z niebieskim, to czerwony, szary lub bezpieczny, czarny.

stylizacje z niebieskim płaszczem

 

Zima w kolorze niebieskim

Z zimowymi trendami, można również bardzo dobrze połączyć kolor niebieski. Obecnie bardzo modne są płaszcze i kurtki wykonane z materiału powszechnie nazywanego misiem, a także te wykonane z pluszu lub bardzo grubego polaru. Tej zimy świetnym wyborem, będzie też klasyczna kurtka pilotka lub ramoneska w tym kolorze.

niebieska kurtka stylizacje niebieski płaszcz stylizacje zimowy niebieski płaszcz