Zielona herbata dzięki zawartości cennych dla zdrowia i urody przeciwutleniaczy, stała się wyjątkowo cennym produktem dla osób ceniących zdrowy styl życia oraz naturalne piękno. Zielona herbata jest już nie tylko ważnym składnikiem zdrowej diety. Coraz chętniej sięga po nią współczesna kosmetyka, która doceniła jej korzystny wpływ na stan skóry. Coraz częściej zielona herbata znajduje się na liście składników profesjonalnych kosmetyków: kremów, toników czy płynów do kąpieli. Ceniona za orzeźwiający zapach i swe właściwości, szybko stała się hitem wśród miłośniczek pięknej skóry. By móc skorzystać z jej niezwykłych właściwości można zainwestować w profesjonalne kosmetyki, ale można też samodzielnie przygotować domowe maseczki.

 

Maseczka z zielonej herbaty

Zielona herbata korzystnie wpływa na skórę. Udowodniono, że wypijanie kilku jej filiżanek dziennie zwiększa skuteczność walki ze zmarszczkami i pozwala znacząco opóźnić proces starzenia się. Równie korzystnie na skórę wpływa ta odmiana herbaty w chwili, gdy stosowana jest zewnętrznie. Wbrew pozorom przygotowanie maseczki kosmetycznej z zielonej herbaty wcale nie jest trudnym zadaniem. Poniżej podaję przepisy na trzy rodzaje domowych maseczek z zielonej herbaty.

 

Oczyszczająco-nawilżająca

– łyżeczka zielonej herbaty

– trzy łyżki mleka

– dwie łyżki płatków owsianych

Aby ją przygotować wystarczy zalać wrzątkiem łyżeczkę liściastej herbaty zielonej, do takiego naparu dodać trzy łyżki mleka, a po kilku minutach dodać dwie łyżki płatków owsianych. Taka maseczka skutecznie oczyszcza cerę, a jednocześnie skutecznie nawilża skórę.

 

Dla każdego rodzaju cery

Napar z zielonej herbaty mieszamy z łyżeczką oliwy. Po przestudzeniu dodajemy trzy łyżki kefiru oraz odrobinę mąki pszennej. Taka maseczka działa nawilżająco i jest odpowiednia dla każdego typu cery.

 

Dla cery tłustej

Dla pań, które natura obdarzyła cerą tłustą, kosmetykiem wyjątkowo skutecznym może się okazać z kolei maseczka z zielonej herbaty, mąki ziemniaczanej i naturalnego jogurtu. Przygotowujemy ją tak samo jak poprzednie dwie maseczki.

 

Nie tylko maseczki mogą pomóc w walce o piękny wygląd. Miłośniczki opalania mogą przecierać skórę naparem z zielonej herbaty zarówno przed wyjściem na słońce, jak i po opalaniu. Napar taki ma doskonały wpływ na delikatną skórę oczu, zatem i w ich pielęgnacji zajmuje coraz ważniejsze miejsce. Dla osób pracujących przy komputerze jest ona najlepszym sposobem na usunięcie oznak zmęczenia oraz wzmocnienie skóry w tym strategicznym rejonie.