Prosty i jednocześnie elegancki fason, długość do kolan i czerń – tym wyróżnia się najbardziej popularna sukienka. Mówi się o niej, że nadaje się na każdą okazję i dla każdej kobiety. I w dużej mierze jest to prawda, gdyż mała czarna to bardzo uniwersalna kreacja. Warto mieć ją w swojej szafie, tym bardziej, że zmieniająca się szybko moda jej nie zagraża. To sukienka ponadczasowa.
Może przesadą jest twierdzić, że na każdą okoliczność pasuje, ale bardzo niewiele jest takich sytuacji, w których nie można by tej sukienki założyć. Prosta czarna sukienka to doskonały wybór na spotkanie biznesowe, na spotkanie z przyjaciółmi na mieście i na różnego typu uroczystości.
Zmieniając biżuterię i dobierając do tej samej sukienki inne elementy garderoby można zmienić ją nie do poznania. Jednego dnia mała czarna może być skromnym ubiorem, a innego być częścią bardziej efektownej stylizacji. W każdej odsłonie jest to jednak sukienka elegancka, co zawdzięcza zawsze modnej czerni oraz swojej prostocie.
Sukienka tego typu pasuje do kobiet o różnych sylwetkach. To że jest to czarna sukienka sprawia, że wygląda się w niej bardziej szczupło. A długość przed kolana czyni tę sukienkę bardzo wygodną. Czy można więc nie mieć takiej sukienki? Jest praktyczna, elegancka i uniwersalna. Warto mieć małą czarną i nie żałować pieniędzy na sukienkę lepszej jakości. Zakup tej sukienki to nie jest przecież wybór na jeden sezon czy na jedną okazję.