Jeśli masz wrażenie, że nikt nie zauważa twoich pięknych niebieskich oczu, to dobrze trafiłaś. Istnieją pewne sztuczki i porady, które natychmiast podkreślą twoje oczy. Oto kilka z nich.

Makijaż dla niebieskich oczu

 

1. Klasyczny smokey eyes

Klasyczne „zadymione oko” to rozwiązanie nie tylko dla dziewczyn z brązowymi oczami. To prosty sposób na dodanie twojemu spojrzeniu głębi i wyrazistości. Jeśli czerń nie jest twoim kolorem, zdecyduj się na ciemnobrązowe lub niebieskie cienie do powiek.

 

2. Fioletowy urok

Fioletu i niebieskiego nie uznaje się za dobre połączenie kolorystyczne, ale w przypadku niebieskich oczu fioletowy i jego odcienie są tym, czego potrzebujesz dla uzyskania wyrazistości oka. Jednym z najpiękniejszych kolorów dla niebieskich oczu jest liliowy, chociaż do makijażu wieczorowego można używać głębokich odcieni fioletu.

 

3. Trick z białą kredką do oka

Niezależnie od wybranego koloru cieni do powiek, używaj białej kredki do powiek, aby podkreślić niebieskie oczy. Wykonaj okrąg w wewnętrznych kącikach oczu i delikatnie rozetrzyj. Niektórzy są zdania, że biel wygląda niezbyt naturalnie i są zwolennikami używania cielistej kredki. W obu przypadkach efekt będzie podobny.

 

4. Niebieskie cienie do powiek

Oczywiście, nie wszystkie odcienie niebieskiego są doskonałe dla niebieskich oczu. Skłaniaj się w kierunku lodowo-niebieskiego lub ciemnego niebieskiego i unikaj zbyt jaskrawych barw, chyba że wybierasz się na imprezę. Wybierając niebieskie cienie upewnij się, że kolor twoich ust nie jest zbyt jaskrawy i wyrazisty.

 

5. Zieleń

Mocna zieleń, miętowa zieleń, limonkowa zieleń i ciemna zieleń to odcienie idealne na letni makijaż. Co więcej, zielony pozwala podkreślić niebieskie oczy. Jeżeli chcesz stworzyć makijaż dzienny, to zrezygnuj z eyelinera. Twoje usta nie powinny być jaskrawe. Wówczas to oczy całkowicie przykują uwagę.

 

6. Beż

Wszystkie odcienie beżu pasują do niebieskich oczu wręcz idealnie. Oczy pomalowane cieniami w tym kolorze wyglądają naturalnie. Zamiast czarnego eyelinera, użyj brązowego, a twoje oczy staną się bardziej wyraziste.

 

7. Mieszanka kolorów

Jeżeli dobranie odpowiedniego odcienia sprawia ci problem, to dlaczego nie połączyć ich wszystkich razem? Wybierz kilka, w tym niebieski, a następnie użyj kolorowego eyelinera, by nadać oczom wyrazistość. Dodatek koloru niebieskiego uatrakcyjni kolor oka i podkreśli je. Nie zapominaj jednak, że wielokolorowy makijaż świetnie nadaje się na imprezę, ale do pracy w biurze już niekoniecznie.

 

8. Niebieski tusz do rzęs

Niebieski tusz do rzęs i cień do powiek w kolorze jasnego beżu komponują się idealnie. Jeżeli wybierasz kolorowy tusz do rzęs, to koniecznie zrezygnuj z eyelinera i jaskrawej szminki.

 

9. Żółty

Makijaż z kocią kreską jest jednym z najłatwiejszych sposobów, by podkreślić każdy kolor oka. Jeżeli masz niebieskie oczy, to wybierz żółty cień do powiek, namaluj na nich kocią kreskę, a każdy zauważy, że masz przepiękny kolor oczu. Jeśli nie pracujesz w miejscu, gdzie obowiązują restrykcyjne zasady dotyczące makijażu i ubioru, to taki makijaż możesz nosić nawet codziennie.

 

10. Czarny eyeliner

Czarny eyeliner – w pisaku lub kredce – nadaje niebieskim oczom wyrazu i optycznie je powiększa. Kiedy rano nie masz czasu na zrobienie pełnego makijażu, lecz mimo to chcesz podkreślić oczy, potrzebujesz jedynie czarnego tuszu do rzęs i czarnego eyelinera.

 

 

Makijaż dla niebieskich oczu

Inspiracje

oczy niebieskie zdjęcia makijaż

oczy niebieskie zdjęcia

oczy niebieskie mejkap

oczy niebieskie makijaż

oczy niebieskie make up

oczy niebieskie

niebieskie oko makijaż

niebieskie oczy mejkap

makijaż dla niebieskiego oka

makijaż dla niebieskich oczu

makijaż dla niebieskich oczu

maikijaż oka niebieskie

blondynka z niebieskimi oczami makijaż

blondynka z niebieskimi oczami makeup

niebieskie oczy

niebieskie oczy make up

makijaż niebieskie oczy

 

 

Przeczytaj również:

Makijaż na jesień

Makijaż dla brązowych oczu

Makijaż ślubny

 

makijaż dla niebieskich oczu, makijaż dla niebieskookich

Zapisz