Wiosenna moda praktycznie co roku ponownie wprowadza na salony motywy kwiatowe. Duże czy małe, wielobarwne czy też czarno-białe – kwiaty w każdym wydaniu potrafią zachwycać. To właśnie jest w nich piękne, że wszyscy mogą je nosić i łączyć je z totalnie przeciwnymi stylami ubioru. Koszula w kwiaty potrafi być delikatna i subtelna niczym lekka zwiewna mgiełka, na której zdobiący ją motyw będzie praktycznie niewidoczny, a może też wejść w rolę wyrazistego konkretnego dodatku, czarującego czerwonym kolorem lub przykuwającego uwagę drapieżną koronką, która odsłoni nieco ciała, a może nawet pokaże kawałek bielizny. Kwiaty dają olbrzymie pole do popisu i pomagają puścić wodze fantazji, która w przypadku kreowania własnego stylu i tworzenia stylizacji jest wprost niezbędna i wymagana.

Zobacz również: Stylizacja z błękitną sukienką w kwiaty

Mody nigdy nie należy brać zbyt dosłownie. Nie powinno się próbować jej odwzorowywać kropka w kropkę. Nie ma to najmniejszego sensu, gdyż każdy powinien ubierać się tak, jak ma na to ochotę i jak czuje, że chciałby to robić. Klasyczne koszule w kwiaty będą jednak stosunkowo uniwersalnym wyborem dla większości kobiet. Być może nie zachwycą każdej nastolatki, ale staną się fajną wiosenną bazą do tworzenia różnych dziennych czy nawet biurowych stylizacji dla większości kobiet powyżej dwudziestego piątego roku życia. Sam motyw kwiatów może być duży i wyrazisty lub bardzo drobny. W pierwszym wydaniu sprawdzi się na sylwetkach szczupłych, w drugim raczej na tych większych, dla których duże motywy byłyby niekorzystne z uwagi na ich tendencję do poszerzania figury i podkreślania mankamentów sylwetki. Kwiaty występują w czerniach, szarościach i granatach, mogą być też różowe lub żółte, a przy tym neonowe i pstrokate – po prostu tak energetyczne i słoneczne niczym sama wiosna.

Zobacz również: Stylizacja z długą sukienką w kwiaty

Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że wiosna moda jest w tym roku pełna zaskakujących elementów. Osobiście mam nadzieję, że przekona ona do kolorów i modowych eksperymentów nawet te panie, które do tej pory ubierały się niemalże wyłącznie na czarno.