Wiadomo, że my – kobiety uwielbiamy buty i torebki. Z reguły każda z nas ma w swojej szafie więcej niż tylko jedną parę szpilek. I nie ma w tym nic złego. Klasyczne szpilki są tak atrakcyjne i na tyle uniwersalne, że warto mieć ich kilka par. Jeśli jednak mieć ich więcej, to jakie kolory wybrać? Przeglądając niedawno zawartość moich półek z butami, doszłam do wniosku, że najrozsądniej jest inwestować w klasyczne kolory, takie jak beż, czerń i czerwień. Okazuje się, że większość szpilek w mało uniwersalnych kolorach lub szalonych wzorach miałam na sobie tylko raz lub dwa.

 

Jakie kolory szpilek warto mieć w swojej garderobie?

Gdyby kierować się głównie praktycznością, to priorytetowym zakupem byłyby czarne i beżowe. Takie szpilki pasują niemal do wszystkiego. Bardziej uniwersalne są czarne. Bardzo jasne kremowe pasują raczej tylko do cieplejszych miesięcy, natomiast czarne szpilki można nosić cały rok.

Moja stylizacja z beżowymi szpilkami – KLIK.

 

Szpilki beżowe

Od lewej: Szpilki BodyFlirt – 79.99zł (KLIK), Public Desire – 119,90zł, Marco Tozzi – 119,90zł (KLIK)

Czarne szpilki

Moja stylizacja z czarnymi szpilkami – KLIK.

Od lewej: Szpilki Answear – 99,90zł (KLIK), Marco Tozzi – 119,90zł (KLIK), Patrizia Pepe – 799,90zł (KLIK)

 

 

Czerwone szpilki

Inna warta polecenia barwa dla modnej kobiety to czerwień. To co prawda dość odważy kolor, ale bardzo łatwo jest go dopasować do różnych ubrań i rozmaitych okazji. Krwistoczerwone szpilki to wybór idealny, kiedy chce się podkreślić własną kobiecość. W końcu czerwień to chyba najbardziej zmysłowy kolor. Ponadto czerwone szpilki mają znakomity wpływ na nastrój. To także ich ogromna zaleta.

Moja stylizacja z czerwonymi szpilkami – KLIK.

Od lewej: Szpilki Answear – 69,90zł (KLIK), Answear – 69,90zł (KLIK), Answear – 59,90zł (KLIK)

 

 

Szpilki kolorowe i wzorzyste

W swojej szafie na pewno warto mieć czarne, czerwone oraz beżowe szpilki, ale dobrze jest też mieć przynajmniej jedną parę w ulubionym kolorze. Takie szpilki będą magnesem przyciągającym dobry humor. A jeżeli nie masz swojego ulubionego koloru, to możesz zdecydować się na wzorzyste szpilki – na przykład w kwiaty, panterkę, wzór skóry węża lub gwiazdki. To wbrew pozorom dość uniwersalne wzory, które już od dłuższego czasu nie wychodzą z mody.

Moja stylizacja ze szpilkami we wzory – KLIK.

Od lewej: Szpilki Answear – 69,90zł (KLIK), Wojas – 179,90zł (KLIK), Rainbow – 47,99zł (KLIK)