Banany i ich wartość odżywcza

Są zdrowe, smaczne i pożywne, dzięki czemu stały się cennymi sojusznikami osób dbających o linię.
Takie owoce, jak banany, to cenny skarb dla każdego z nas. Dzięki nim nasza dieta staje się ciekawsza i zdrowsza, a my możemy się cieszyć lepsza formą. W jaki sposób banany mogą poprawić stan naszego zdrowia? Dlaczego dieta, w której systematycznie będą pojawiały się te owoce, może nam przynieść tak wiele korzyści?
Niestety przez swą dosyć wysoką zawartość kalorii banany są czesto niedoceniane przez osoby będące na diecie i dbające o szczupłą sylwetkę. A niesłusznie…

Banany zyskały uznanie przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość potasu. Sprawia on, że nasz układ nerwowy działa sprawniej, a my lepiej radzimy sobie ze stresem. Potas wspiera też nasze serce i układ krążenia, który może nam sprawić wiele problemów. Warto też pamiętać, że odpowiednia ilość potasu w organizmie jest niezbędna do tego, by utrzymać jego nawilżenie na odpowiednim poziomie. Przekłada się to z kolei na ciśnienie krwi, które może stać się w wielu przypadkach przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem.
Dzięki wysokiej zawartości aż  pieciu witamin z grupy B, banany zbawiennie wpływaja na układ nerwowy, serce i mięśnie.

Banany mają zatem ogromną wartość, a dieta z ich udziałem może zapewnić nam skuteczną ochronę przed licznymi schorzeniami.

W jaki sposób można podawać banany? 

Sposobów jest wiele. Najzdrowsza dieta to ta, w której pojawiają się świeże owoce. Surowy banan to doskonała przekąska, jednak wielu z nas sięga też po te owoce jako po dodatki do sałatek owocowych lub deserów. Smaczną przekąską może się okazać banan z miodem lub banan dodany do owocowego musli. Takie przysmaki z pewnością pozwolą zaspokoić głód, a jednocześnie dostarczą nam wielu cennych witamin i minerałów.
Ja najczęściej spożywam je w formie szejków.

ZOBACZ TEŻ: Jak schudnąć z brzucha?