Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić paski na paznokciach. Jest to bardzo prosty i szybki sposób. Do wykonania takiego zdobienia będziecie potrzebowały dwóch lakierów do paznokci. Ja wybrałam błękitny i granatowy. Oczywiście paski na paznokciach można namalować odręcznie linerem do zdobień lub cienkim pędzelkiem, ale istnieje duże ryzyko, że nie wyjdą po prostu krzywe.

 

Potrzebne będą:

1. Dwa lakiery do paznokci.

2. Lakier nawierzchniowy. Ja użyłam odżywki SOS Wibo Weak Nails

3. Specjalne paski do zdobienia paznokci lub po prostu taśma klejąca. Mogą być nawet zwykłe naklejki równo pocięte w cienkie paseczki.

 

niebieskie lakiery do paznokci

 

 

Jak zrobić paski na paznokciach?

 

1. Paznokcie malujemy na jednolity kolor. Ja wybrałam szybkoschnący błękitny lakier do paznokci Miss Sporty Clubbing Color nr 5106. Czekamy aż lakier dokładnie wyschnie.

błękitny lakier do paznokci

 

2. Na paznokcie naklejamy taśmę do zdobień, taśmę klejącą lub naklejki w miejsca, które chcemy, żeby zostały błękitne.

taśma do zdobienia paznokci

 

3. Malujemy paznokcie drugim kolorem lakieru. Ja wybrałam lakier do paznokci Astor Quick & Shine nr 403 Vibrant Purple. W rzeczywistości kolor bardziej wpada w fiolet niż w granat, ale na zdjęciach wychodzi, tak jak widać.

granatowy lakier do paznokci

 

4. Kiedy jesteśmy pewne, że lakier dokładnie wysechł, odrywamy naklejki. Na koniec malujemy paznokcie warstwą lakieru nawierzchniowego lub utwardzaczem i gotowe :-)

jak zrobić paski na paznokciach

paznokcie w paski