Ostatnio dużo się słyszy o zabieganym trybie życia, codziennych bodźcach wywołujących stres, odpoczynku i technikach oddychania. Ale jak wielu z nas ma odwagę pozbyć się powszedniego stresu? Problemem jest to, że ludzie nauczyli się żyć ze stresem. Wierzymy, że jest on normą i w żadnym razie nie wpływa na nasze samopoczucie. Podczas gdy niewielka ilość stresu może działać pobudzająco i motywująco, to jego duża ilość jest bardzo szkodliwa dla naszego samopoczucia i przede wszystkim zdrowia. Dlatego dziś zamierzam zachęcić cię do zgromadzenia swojej wewnętrznej siły i ograniczenia stresu na dobre.

 

Jak zredukować codzienny stres?

 

1. Wybieraj mądrze

Kiedy zabierasz się do wykonywania różnego rodzaju aktywności, musisz wybierać mądrze, aby uniknąć nadmiernego stresu. Musisz powiedzieć „nie” rzeczom, które sprawiają, że czujesz się zestresowana i zaniepokojona. Skup się na zajęciach, które sprawiają, że się uśmiechasz. Kiedy robisz coś co lubisz i w co jesteś naprawdę zaangażowana, zapominasz o stresie i wszystkich zmartwieniach.

 

2. Skup się na doświadczeniach

Dążenie do posiadania jak największej ilości materialnych rzeczy jest najgorszą strategią na świecie. Powoduje ona mnóstwo stresu, ponieważ niemożliwe jest posiadanie wszystkiego naraz. Zamiast martwienia się o pieniądze i materialne rzeczy, skup się na doświadczeniach. Spacerowanie po parku lub gapienie się w gwiazdy nie wymaga pieniędzy, ale jest przyjemnym doświadczeniem, które cię zrelaksuje i wniesie trochę spokoju do twojego życia.

 

3. Bądź otwarta

Ludzie otwarci nie pozwalają stresowi zakłócać swojego spokoju. W ich życiu po prostu nie ma ani czas ani miejsca na zmartwienia i obsesyjne myśli. Skupiają się oni na nowych ideach, wyzwaniach i dobrych rzeczach wokół siebie. Bądź otwarta i wypełniaj swoje życie tym co nowe, a nie wczorajszymi problemami.

 

4. Rozwijaj swoją samodyscyplinę

Mistrzostwo w sztuce samodyscypliny jest efektywną drogą do znalezienie spokoju umysłu i wyeliminowania stresu ze swojej codzienności. Prokrastynacja, czyli odkładanie wszystkie na później jest połączone ze stresem, niepokojem i depresją, dlatego współcześni ludzie są tak bardzo podatni na załamania nerwowe. Próbuj różnych metod rozwijających swoją samodyscyplinę, aby być lepszą wersją siebie w domu i w biurze.

 

5. Otaczaj się miłością

Miłość istnieje nie tylko w związkach. Niestresujący się ludzie kochają siebie, swoich najbliższych, zwierzęta, drzewa, słońce, wiatr, pracę, ćwiczenia… Oni kochają wszystko. Pozbądź się nienawiści i pozwól miłości znaleźć miejsce w swoim sercu. Życie bez miłości jest bardzo trudne i stresujące.

 

6. Stwarzaj pozytywne rytuały

Pierwszą rzeczą, jaką robię rano, jest nawodnienie organizmu. Piję ciepłą wodę z cytryną i otwieram okna, żeby wpuścić do domu trochę świeżego powietrza. To wydaje się dobnostką, ale czasami małe rzeczy mogą zmienić cały dzień. Pomyśl przez minutę o swoim życiu. Jak zaczynasz i kończysz swój dzień? Dlaczego czujesz się mniej zmotywowany po obiedzie? Pozytywne rytuały mogą nie tylko zredukować twój codzienny stres, ale także poprawić jakość twojego życia.

 

7. Trzymaj się z daleka od dramatyzmu

Trzymaj się z daleka od trudnych relacji, kłótni w pracy, zawistnych ludzi. Pozwól innym dowiedzieć się, że ty nie masz na takie rzeczy czasu. Kłamanie, plotkowanie i manipulacja są niepotrzebnymi stresorami. Spędzaj swój czas z pozytywnymi ludźmi i tymi, których kochasz.

 

8. Nie traktuj wszystkiego zbyt osobiście

Świat jest pełny negatywnych ludzi, którzy nie zasną dopóki kogoś nie obrażą. Nieważne co mówią, nie bierz tego do siebie. Jeśli twój szef skrytykuje cię w gniewie, to nie znaczy, że cię nienawidzi. To tylko praca i tak czasami się dzieje. Żyj dalej i nie przejmuj się zbyt bardzo opinią innych ludzi.

 

9. Zrób sobie drzemkę

Kiedy nic ci nie wychodzi, zrób sobie dwudziestominutową drzemkę. Łatwiej jest myśleć, gdy umysł jest czysty, a ciało zrelaksowane. Jeśli musisz podjąć poważną decyzję, zrób to rano. Przestań się stresować, prześpij się z tym, a rano na pewno będzie ci łatwiej podjąć decyzję.

 

10. Bądź autentyczny

Wielu z nas nosi maski – czy tego chcemy, czy nie – jednak uczenie się bycia sobą w każdej sytuacji jest pewną drogą do pozbycia się codziennego stresu na dobre. Pozwól innym zobaczyć prawdziwego siebie ze wszystkimi niedoskonałościami, pozytywami i dziwnymi cechami.

 

Codzienny stres powoli wykańcza nasze zdrowie, relacje z innymi i poczucie szczęścia. Wyeliminuj go ze swojego codziennego życia i zobacz co się stanie. Poczujesz się bardziej produktywna, pełna energii i zmotywowana. Powoli dąż do celu, aby zredukować poziom stresu. Bądź cierpliwa. Pamiętaj, nie jesteś sama. Wszyscy próbujemy radzić sobie ze stresem, więc zróbmy to razem! A jeżeli masz jakieś własne patenty na to, jak zredukować codzienny stres, to koniecznie podziel się nimi w komentarzu.

 

jak zredukować codzienny stres, jak pozbyć się stresu, jak walczyć ze stresem