Czy myślałaś kiedyś o tym, że fajnie byłoby mieć znajomych zza granicy? Kogoś z kim będziesz pisać, a z czasem być może polubicie się tak bardzo, że zaczniecie odwiedzać się od czasu do czasu? W Internecie istnieje mnóstwo stron, na których można znaleźć sobie znajomych z innych krajów. Są one dla osób, które szukają przyjaciół korespondencyjnych, aby poznać nową kulturę, język, tradycję lub po prostu znaleźć nowych przyjaciół. Te strony internetowe posiadają dużą liczbę użytkowników dzięki czemu możesz być pewien, że kogoś znajdziesz. Uważam, że naprawdę warto zajrzeć na kilka z tych stron i przekonać się, czy przypadkiem nie znajdziemy sobie bratniej duszy w jakimś kraju, który zawsze chcieliśmy odwiedzić.

 

Jak znaleźć przyjaciół zza granicy?

1. PenPal World

PenPal World to darmowa strona internetowa, która umożliwia utworzenie konta i bezpośredni kontakt z innymi ludźmi szukającymi korespondencyjnych przyjaciół. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa najwcześniejsze interakcje odbywają się na stronie. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa należy zabezpieczyć informacje osobiste tak, by nie wyświetlały się publicznie. Gdy już będziesz czuł się komfortowo ze swoim znalezionym przyjacielem, możesz udostępnić mu więcej informacji o sobie i zacząć pisać e-maile, listy lub cokolwiek, co będzie wam pasować w utrzymaniu przyjaźni.

 

2. Wattpad

Wattpad jest doskonałą stroną dla przyjaciół korespondencyjnych. Nie służy ona oficjalnie do ich znalezienia, ale nadal pozostaje świetnym miejscem, by ich odszukać. Dawno temu znalazłam na tej stronie znajomą i do tej pory utrzymujemy kontakt i dużo piszemy.

 

3. International Pen Friends

Aby korzystać z tej strony należy zapłacić niewielką opłatę członkowską. International Pen Friends jest to organizacja założona w latach 60-tych. Wiele osób uważa, że International Pen Friends jest jedną z najlepszych stron, na których można znaleźć przyjaciela korespondencyjnego. Wynika to z tego, że strona wymaga podania szczegółowych informacji dotyczących twoich zainteresowań oraz krajów, z których chcesz mieć przyjaciół, więc kiedy już dopasuje do ciebie daną osobę, to istnieje sporo szansa, że polubicie się nawzajem.

 

4. Student Letter Exchange

Jest to strona gdzie uczniowie mogą wymieniać się listami. Głównie skupia się na młodych piszących, którzy są zainteresowani dołączeniem do świata korespondencyjnych przyjaciół. Grupa wiekowa, do której należą użytkownicy strony Student Letter Exchange to 9-20 lat. Strona ta jest bardzo popularna i korzystają z niej ludzie z całego świata. Jeśli jesteś uczniem, to jest to idealna opcja dla ciebie.

 

5. Penpals Now

Penpals Now jest kolejną wyjątkową, darmową stroną. Wystarczy utworzyć konto, dodać informacje o sobie, a inni entuzjaści korespondencyjnych przyjaźni zaczną cię szukać i wyślą prośbę o rozpoczęcie przyjaźni. Wskazane jednak jest, by korzystając z tej strony unikać ujawniania danych osobowych publicznie, by uniknąć spamu i ludzi o złych zamiarach.

 

6. Sassociations

Sassociations jest fajną, darmową wyszukiwarką przyjaciół korespondencyjnych. Ta strona umożliwia znalezienie znajomych poprzez zastosowanie różnych filtrów, takich jak najnowsze założenie kont, wiek czy płeć. Ostrzegawcza rada – zawsze uważaj na takich darmowych stronach. Czasem korzystają z nich oszuści. Kontaktują się pisząc absurdalnie smutne historie i żerują na dobroczynnych ludziach.

 

7. Postcrossing

Czy chciałbyś otrzymywać pocztówki od znajomych z całego świata? Jeżeli tak, to Postcrossing jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Korespondencyjni przyjaciele korzystający z tej strony po prostu wysyłają i odbierają pocztówki z całego świata. Według statystyk, Postcrossing jest niezwykle popularną stroną w wielu krajach na całym świecie.

 

8. Interpals

Interpals jest kolejną stroną, na której możesz znaleźć przyjaciół z całego świata. Korespondencyjny przyjaciel może być niezwykle pomocny, gdy znajdziesz się w jego kraju i potrzebujesz zakwaterowania, a nie chcesz zapłacić majątku za hotel.

 

Mimo, że podane przeze mnie strony wydają się być w miarę bezpieczne, zachowaj czujność i nie podawaj swojego adresu podejrzanym osobom. Ostatnia rzecz której chcesz, to przyciągnięcie potencjalnego złodzieja do domu. Baw się dobrze, ale nie zapominaj o ostrożności. Czy ktoś z was już posiada takiego korespondencyjnego przyjaciela? A może znacie jakieś inne strony internetowe lub macie jakieś dobre rady na temat tego, jak znaleźć przyjaciół zza granicy?