Czy jesteś jedną z tych osób, które przestały wierzyć w prawdziwą miłość? Uważasz, że nie zasługujesz na bycie kochaną? Pozbądź się tych negatywnych myśli i przekonań ze swojego życia. Wiara czyni cuda. Przesuwa góry i pomaga ludziom. Kiedy pozwolisz miłości zając specjalne miejsce w swoim sercu, znalezienie bratniej duszy okaże się łatwiejsze niż myślisz. Przeczytaj kilka poniższych rad na temat tego, jak znaleźć miłość, a być może spojrzysz na wszystko z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas.

 

Jak znaleźć miłość?

 

1. Uczyń miłość swoim priorytetem.

Na początek zastanów się, czy przypadkiem całkowicie nie zamknęłaś się na miłość. Być może wierzysz, że nie potrzebujesz nikogo w swoim życiu. Być może uważasz, że lepiej jest ci samej. Zastanów się, czy zamiast być uprzejmą i otwartą wobec mężczyzn, celowo ich unikasz lub ignorujesz. Prawda jest taka, że jeżeli chcesz znaleźć miłość, to musisz ją uczynić swoim priorytetem. Jeśli najważniejsza jest dla ciebie praca, przyjaciele lub hobby, szanse że w najbliższej przyszłości znajdziesz miłość są niewielkie. Otwórz serce. Pozwól sobie być szczęśliwą. Pozwól innym cię kochać. Szukaj okazji do poznawania nowych mężczyzn. Powiedz sobie, że nie jesteś gorsza niż inni. Możesz kochać i być kochana.

 

2. Poznaj, czym jest prawdziwy związek.

W związkach nie chodzi o kwiaty, słodycze, romantyczne kolacje w restauracjach, randki, pocałunki i seks. Zbudowanie długotrwałej relacji z drugą osobą wymaga czasu, wysiłku i poświęcenia. Prawdziwa miłość jest mieszkanką wszystkich emocji. Dwójka ludzi uczy się, jak radzić sobie wspólnie z tymi emocjami. Jeśli jedno z was nie jest zaangażowane, wasza relacja nie ma przyszłości. Przygotuj się na poświęcenie i powiedz sobie, że jesteś prawdziwie gotowa (fizycznie i psychicznie) na początek nowej znajomości.

 

3. Odkrywaj świat.

Spędzanie wolnego czasu w domu, oglądając ulubione seriale i marząc o wielkiej, prawdziwej miłości, nigdzie cię nie zaprowadzi. Jeżeli zależy ci na tym, żeby poznać kogoś i znaleźć miłość, to musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Podróżuj, odwiedzaj muzea, idź sama do kina, zapisz się na wolontariat lub poszukaj nowego hobby. Spędzaj więcej czasu wśród ludzi, a nie gadżetów. Świat pełen jest niesamowitych osób. Nie uciekaj od nich. Zacznij rozmowę z nieznajomym, zdobywaj nowych przyjaciół i pozwól innym domyślić się, że jesteś w tej chwili sama.

 

4. Zakochaj się w samej sobie.

Przywykliśmy wierzyć, że tylko ludzie samolubni kochają samych siebie. W rzeczywistości, każdy z nas powinien opanować do perfekcji sztukę kochania siebie. Trafnie ujęła to Jennifer Lopez, mówiąc: „Najpierw musisz pokochać siebie. Bądź ok ze sobą, zanim zaczniesz być z kimkolwiek innym.” Kobiety, które nie kochają samych siebie, zazwyczaj kończą w niezdrowych związkach. Twój potencjalny partner powinien widzieć i wiedzieć, że nie pozwolisz się źle traktować.

 

5. Pozbądź się lęku przed odrzuceniem.

Niczym nie ryzykując, nie możesz niczego zyskać. Lęk przed odrzuceniem może sprawić, że nie znajdziesz swojej miłości. Odrzucenie przez mężczyznę to nie koniec życia. To, że facet da ci kosza, to naprawdę nic strasznego. Znasz powiedzenie: “Tego kwiatu jest pół światu”? No właśnie! Staraj się wciąż zaczynać nowe relacji i w końcu ci się uda. Jeśli nie byłaś w żadnym związku od wielu lat i czujesz się naprawdę bardzo onieśmielona, to na początek, aby zyskać trochę więcej pewności siebie, możesz spróbować z randkowymi aplikacjami lub na portalach społecznościowych.

 

6. Nie przeceniaj pierwszej randki

Kiedy idziesz na pierwszą randkę, nie snuj od razu planów o zamążpójściu i dzieciach. To może nie być ten, którego szukasz. Pamiętaj o tym, że wiele osób udaje na pierwszej randce kogoś, kim tak naprawdę nie jest. Na początku każdy z nas chce się przedstawić z jak najlepszej perspektywy. Z czasem może okazać się, że osoba, z którą randkujesz wcale nie jest tak wspaniała, jak ci się to wydawało na pierwszej randce. Nie poddawaj się i próbuj dalej dopóki nie przekonasz się, że to ten właściwy.

 

Nowocześni ludzie bardzo często ustalają sobie złe cele życiowe. Gonią za sukcesem, awansem, pieniędzmi, czy podróżami dookoła globu, zapominając o miłości. Włącz to uczucie w swoje życie i uczyń je priorytetem, jeśli masz dość bycia samotną. Pamiętaj o tym, że każda z nas jest wyjątkowa i zasługuje na szczęście :-) A jeżeli masz jakieś inne pomysły, jak znaleźć miłość, to koniecznie podziel się nimi w komentarzu!