Jeśli ciągle jesz i jesz a twój apetyt nadal nie zostaje zaspokojony, spróbuj zastosować kilka z poniższych rad, które nie tylko zaspokoją głód, ale także pozwolą zrzucić parę zbędnych kilogramów.

 

Jak zmniejszyć apetyt? Wypróbuj:

Błonnik

Pierwszym i najważniejszym pogromcą apetytu jest błonnik.
Działa jak gąbka, która wypełnia nasze jelita i zmniejsza uczucie głodu. Jest bardzo cennym składnikiem pokarmowym, nie wchłania się lecz zostaje wydalony w całości. Działa jak miotełka, która wymiata toksyny i wspomaga prace jelit. Znajdziemy go w owocach (najwięcej w skórkach i pestkach), w warzywach, pełnych ziarnach, razowym chlebie i produktach zbożowych z pełnego przemiału.

Bromeliana

Jest to enzym występujący w owocach ananasa, dzięki któremu trawienie białek staje się łatwiejsze. Działa również rozkładając tłuszcze, dzięki czemu pomaga w odchudzaniu.

Chrom organiczny

Po jego spożyciu apetyt na słodycze zostaje całkowicie zahamowany a poziom glukozy we krwi zostaje wyrównany.
Znajdziemy go między innymi w zielonej kawie.

Ocet jabłkowy

Ocet ten ma wspaniałe właściwości oczyszczające organizm i pomagające szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Jego najważniejszym składnikiem jest pektyna, która przyspiesza tempo trawienia, obniża poziom cholesterolu we krwi a także zapobiega nadciśnieniu tętniczemu, dzięki czemu chroni nas przed zawałem.
Dodatkowo łyżeczka octu jabłkowego po jedzeniu może pomóc w niestrawności wywołanym niedoborem kwasu żołądkowego.

Flawonoidy

Są to antyoksydanty, które nie tylko dbają o nasza smukłą sylwetkę, ale również chronią
nas przed rakiem. Spożywanie flawonoidów skutkuje obniżaniem masy ciała. Ogromne ilości tych cennych antyoksydantów znajdują się w herbacie Pu-Erh.

Dodatkowo należy pamiętać o spożywaniu bardzo dużej ilości płynów, w tym cennej dla zdrowia wody mineralnej.

ZOBACZ TEŻ: Jak schudnąć bez ćwiczeń i głodowek?