Trudno zrozumieć wartości czy uczucia, które pomagają zbudować mężczyźnie zdrową i trwałą relację z kobietą. Sławny pisarz Frederick Beigbeder uważa, że miłość to tymczasowe uczucie, trwające około trzech lat. Wiele osób ma jednak na ten temat odmienne zdanie i wierzy, że prawdziwa miłość jest nieśmiertelna. Wielu mężczyzn wierzy w miłość, ale uważa, że to uczucie nie jest najważniejsze w relacji pomiędzy mężczyzną a kobietą. Mężczyźni potrzebują także szacunku ze strony swojej partnerki i wielu z nich zrobi wszystko, by go zdobyć.

Szacunek kobiety jest stabilnym uczuciem, które często na nowo roznieca ogień w relacji, szczególnie kiedy wydaje się, że to miłość przejmuje stery. Inaczej niż miłość czy reputacja, czyjegoś szacunku nie można zyskać w ciągu chwili. W wielu przypadkach, udowodnienie kobiecie, że zdobycie jej szacunku wymaga wiele czasu i wysiłku. Kobiety wierzą w czyny, nie słowa. Jako istoty wysoce intelektualne i wrażliwe, kobiety zwracają także uwagę na wewnętrzny świat mężczyzny i jego hart ducha. Czytaj dalej a zrozumiesz, jakie męskie wartości, zachowania i nawyki dadzą skutek w postaci narodzin prawdziwego szacunku pomiędzy tobą, a twoją partnerką.

 

Jak zdobyć szacunek kobiety?

 

1. Nie poniżaj

Kobiety są szczególnie wrażliwe na upokorzenie i ukrytą krytykę. Mężczyźni i kobiety z natury się różnią i nie mogą żyć w całkowitej harmonii. Czasami konieczne jest doprecyzowanie relacji. Prawdziwy mężczyzna powinien zawsze pamiętać, że nie ma moralnego prawa poniżać i obrażać swojej kobiety, ponieważ to ona jest jego godnością. Za każdym razem kiedy poniżasz swoją kobietę, ona automatycznie zaczyna gorzej o tobie myśleć, niezależnie, czy masz rację czy też nie. Jej podświadomość zrobi wszystko, by bronić własną samoocenę i godność. Kiedy ją krytykujesz, rób to konstruktywnie, taktownie i delikatnie. Bezmyślne słowa i poniżenie mogą głęboko zranić jej serce i umysł.

Jeśli nie chcesz, aby uczucie rozgoryczenia zawładnęło jej sercem, oceniaj i potępiaj jej czyny, słowa i zachowania, ale nigdy jej osobowość. Początkowo, będzie silnie reagowała na każdą z twoich uwag i krytykę, ale później powinna się uspokoić, wyciągnąć wnioski z twoich słów i zacząć traktować cię z szacunkiem.

 

2. Poprzednie doświadczenia seksualne zachowaj dla siebie

W dzisiejszych czasach, szerokie doświadczenie seksualne nie jest już tożsame z rozpustą. Statystyki jednak pokazują, że seksualnie doświadczeni mężczyźni zdobywają szacunek kobiet tylko wtedy, gdy milczą o swoich podbojach. Jeśli zachowujesz się jak chełpliwy bawidamek i co chwila mówisz o swojej bujnej przeszłości w łóżku, nigdy nie zaskarbisz sobie kobiecego szacunku, nawet jeśli jesteś atrakcyjny fizycznie i finansowo.

 

3. Naucz się ustępować

Wielu mężczyzn nigdy nie przyznaje się do błędów, z całego serca bowiem wierzą, że prawdziwy mężczyzna powinien zawsze trzymać się swojego zdania, bez względu na wszystko. Wiem, że zaakceptowanie własnej słabości jest niezwykle trudne, ale spróbuj. Ta umiejętność sprawi, że będziesz silny, mądry i odniesiesz sukces. No i oczywiście zdobędziesz szacunek zarówno swojej kobiety, jak i innych ludzi.

Kobietom łatwiej jest odnaleźć zrozumienie i żyć w harmonii z mężczyzną, który potrafi ustąpić w dyskusji. To cecha szczerych osób, które nie boją się prawdy. Jako członek społeczeństwa powinieneś okazywać szacunek sobie i innym. Kobiety często mówią, że mają słabość do „złych chłopców”, statystyki jednak pokazują, że zakochują się one i wychodzą za mąż za męskich, rozsądnych i odpowiedzialnych mężczyzn.

 

4. Kiedy ona robi złego – działaj!

Jakby na to nie patrzeć, mężczyźni i kobiety to istoty grzeszne. Intencjonalnie czy nie, zdarza im się grać nie fair w stosunku do innych ludzi i popełniać różne mniej lub bardziej znaczące przewinienia. Każdy mężczyzna, jako głowa relacji/rodziny, powinien pomóc kobiecie przezwyciężyć jej słabości. Nie tylko powinien dobrze rozumieć, czym jest dobro i zło, ale także być na tyle odważny, by bronić swoich przekonań i nie zachowywać się jak chorągiewka na wietrze. Kobiety lubią odważnych mężczyzn, którzy zachowują się w szlachetny sposób. Inaczej niż krętacze, którzy wolą udawać, że niczego nie widzą, ci mężczyźni nie milczą, kiedy ich kobiety popełniają lub popełniły zły czyn. Mają odwagę, by wyznać swojej kobiecie, że postąpiła źle. Chociaż kobiety nie lubią być krytykowane, twoja będzie wiedziała, że jesteś człowiekiem szczerym i godnym szacunku.

 

5. Ukrywaj swoje słabości

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą mierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami życie. Najbardziej skuteczny wsparciem, które pomaga nam przezwyciężyć trudności i iść dalej jest współczucie od naszych bliskich i kochanych osób. Jeśli chcesz zdobyć szacunek kobiety, powinieneś jednak zaakceptować fakt, że wypłakiwanie się na jej ramieniu, to jednak naprawdę kiepski pomysł.

Niezależnie od tego, jak jest ci ciężko, zaciśnij zęby i spróbuj za bardzo się przy niej nie rozklejać. Kobiety szanują mężczyzn, którzy rozwiązują problemy, zamiast rozpadać się na kawałeczki i popadać w depresję. Chociaż tłumienie emocji to niebezpieczna rzecz, czasem dobrze jest coś poświęcić w imię szacunku ze strony twojej kobiety. Jeśli czujesz się przytłoczony emocjami, rozważ na przykład pójście na siłownię i ćwicz, dopóki nie odczujesz wewnętrznej ulgi.

 

6. Szanuj samego siebie

Niezwykle trudno jest szanować ludzi, którzy nie szanują samych siebie. Świat pełen jest ludzi, którzy troszczą się o siebie, kochają siebie, zaspokajają swoje potrzeby i robią wszystko, tylko… nie szanują samych siebie. Szacunek do siebie nie oznacza jednak wychwalania się pod niebiosa i myślenia o własnej doskonałości. Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się jak szanować samego siebie i być szanowanym przez innych, powinieneś zawsze starać się postępować właściwie, niezależnie od wszystkiego. Co więcej, konieczna jest szczerość i pilność we wszystkim, co robisz. Jak tylko zaczniesz szanować samego siebie i staniesz się lepszą osobą, z łatwością zdobędziesz serce swojej kobiety oraz zarówno jej miłość jak i szacunek.

 

7. Bądź profesjonalistą

Ostatnie badania pokazują, że kobiety cenią profesjonalizm bardziej niż mężczyźni. Zazwyczaj preferują pewnych siebie mężczyzn, którzy dużo osiągają i w wielu dziedzinach są ekspertami. Wierzą, że jeśli mężczyzna może być profesjonalistą na jednym polu, to automatycznie czyni go to samcem alfa i tym, który wie, jak osiągać cele.

Rozwiń jakieś zdolności, które zachwycą twoją kobietę i sprawią, że w jej oczach staniesz się ekspertem. Przykładowo, naucz się żonglować, opanuj sztuczki z kostkami lodu, brzdękanie na gitarze lub popracuj nad swoją formą. Nie ważne co robisz, ważne jak to robisz. Kobiety kochają mężczyzn, którzy je zabawiają i sprawiają, że na ich twarzach gości uśmiech.

 

8. Nie podnoś na nią głosu

Wiele ludzi błędnie sądzi, że krzyk i agresja są symbolami władzy, która pomaga prawdziwym mężczyznom radzić sobie w trudnych sytuacjach i osiągać zamierzone cele. Jeśli jednak spojrzymy szerzej, okaże się, że nawyk krzyczenia jest oznaką słabości. Ludzie często używają tego psychologicznego mechanizmu obronnego, kiedy boją się stracić kontrolę nad sytuacją.

Owszem, czasami krzyk przydaje się w pracy lub kiedy musisz spuścić trochę pary i uwolnić negatywne emocja w czasie treningu na siłowni, ma on jednak także wiele negatywnych skutków. Krzyk jest tym, co zatruwa ludzkie życia, relacje, reputację. Kobiety odrzucają mężczyzn, którzy podnoszą na nie głos, starając się zaniżyć ich poczucie własnej wartości. Mentalnie silni mężczyźni w ogóle nie krzyczą. Jeśli chcesz być kochany i szanowany przez swoją kobietę, powinieneś zapomnieć o krzyku i nauczyć się innych skutecznych metod rozwiązywania konfliktów.

 

9. Nie bądź marudny

Jeszcze jedną rzeczą, która kradnie męskość i sprawia, że mężczyzna wygląda głupio w oczach kobiety jest zachowywanie się jak dziecko. Każdy mężczyzna powinien pamiętać, że marudzenie i mówienie piskliwym głosem kobiecie wyda się kuriozalne. Mężczyźni mogą mówić w ten sposób wyłącznie dla zabawy, ale rzadko. Jeśli będziesz tak mówił często, twoje zachowanie może obudzić instynkt macierzyński i współczucie. Te uczucia są wspaniałe i ciepłe, ale mają niewiele wspólnego z szacunkiem. Jeśli nie chcesz, by te stereotypy zmieniły jej postawę w stosunku do ciebie, ważne byś zdał sobie sprawę, że mężczyzna powinien brzmieć i zachowywać się jak mężczyzna. Nie przesadzaj jednak, bo drastyczne zmiany w twoim zachowaniu wzbudzą czujność twojej kobiety.

 

Łatwo w dzisiejszym świecie kupować przedmioty i rozrywkę, ale wartości takie jak czysta miłość, przyjaźń, czy szacunek kobiety zawsze będą modne, cenione i bezcenne. Z pewnością mogę stwierdzić, że każdy mężczyzna na tej planecie marzy o tym, by zyskać szacunek i uczucie kobiety. Mam nadzieję, że tych kilka porad pomoże im spełnić to marzenie.