Niewiele jest na świecie osób które nie posiadają zegarka. Dla jednych jest to po prostu ozdoba ( szczególnie w przypadku płci pięknej ), dla innych natomiast narzędzie do kontroli czasu. W przypadku zegarków nie ma określenia uniwersalny, dlatego decydując się na jego zakup w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad jego przeznaczeniem i charakterze osoby, którą chcemy obdarować takim prezentem. Eleganckiej kobiecie nie będzie pasował typowo sportowy zegarek, a mężczyźnie, który ubiera się głównie na sportowo, bardzo elegancki model nie okaże się zbyt przydatny.

 

Czym kierować się kupując komuś zegarek w prezencie?

Dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że liczy się pierwsze wrażenie, dlatego wiele osób (nawet nie do końca świadomie) wybiera zegarek już wtedy, gdy spojrzy na niego po raz pierwszy. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny zegarek dla kogoś, zastanówmy się, w jakim stylu osoba ta ubiera się najczęściej, jakie kolory nosi oraz czy preferuje dodatki i biżuterię w kolorze złotym czy srebrnym.

W przypadku zegarków noszonych na co dzień oprócz wyglądu bardzo ważna jest ich funkcjonalność, wytrzymałość oraz wyposażenie w wygodny i czytelny czasomierz. Oczywiście efekt wizualny również ma tu duże znaczenie. Jeśli chodzi o kształt tu obejdzie się bez zbędnych dyskusji, bowiem zdecydowanie najlepsze są te, wyposażone w okrągłe tarcze. Minimalistyczny cyferblat – biały, czarny lub ewentualnie w delikatny marmurkowy wzór powinien być strzałem w dziesiątkę.

Jeszcze kilkanaście lat temu w naszym kraju panowało powszechne przekonanie, że najlepszy zegarek to ten pozłacany lub wykonany ze złota, które stanowi najsolidniejszy i najtrwalszy kruszec. To akurat bzdura, bowiem znacznie bardziej wytrzymała od złota jest stal nierdzewna, która jest o wiele twardsza i wytrzymała.

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy paskiem a bransoletą, to gusta są różne, więc idealnym wyborem będzie zegarek, w którym paski i bransolety można wymieniać. Jeżeli masz trochę większy budżet na prezent, możesz od razu dokupić do zegarka jeden lub dwa dodatkowe paski. Decydując się na skórzany pasek trzeba pamiętać o tym, że jasne kolory szybko ulegają zabrudzeniom, więc raczej nie sprawdzą się zbyt dobrze przy codziennym użytkowaniu.

Na koniec zostawiam wam po 4 propozycje zegarków, które moim zdaniem idealnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy kupujecie bliskim zegarki!

 

Moje propozycje na prezent dla mężczyzny

Zegarek Paul Rich Chrono-Black Silver —> KLIK  

Zegarek Paul Rich Mesh Chrono-Black Gold —> KLIK

Propozycje na prezent dla kobiety

Zegarek Paul Rich Monaco Black Silver – Black Leather —> KLIK

 

Zegarek Paul Rich Venice Gold Mesh —> KLIK