Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo, ale żeby osiągnąć taki wygląd niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu. Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa, dlatego też istnieje kilka zasad, które powinnaś wziąć pod uwagę podczas jej pielęgnacji.
Poniżej przedstawiam siedem przydatnych wskazówek jak zadbać o ten obszar skóry.

 

1. Sprawdź jakie składniki zawiera krem pod oczy

Jeśli zdecydujesz się używać oddzielnego kremu przeznaczonego do pielęgnacji okolic oczu, powinnaś zwrócić uwagę na składniki poszczególnych kremów. Poszukaj produktów zawierających haloxyl, peptydy, kwas nikotynowy, kofeinę, ceramidy, retinol i nawilżacze. Zastosowanie tych składników pomoże zwalczyć zmarszczki, przebarwienia i obrzęki. Trzymaj się z dala od produktów zawierających oleje, ponieważ mogą one zatykać gruczoły wokół oczu.

2. Bądź delikatna

Ogromne znaczenie w dbaniu o okolice oczu ma sposób, w jaki się z nimi obchodzimy. Ponieważ skóra wokół oczu jest 6-10 razy cieńsza niż skóra na pozostałych częściach ciała, przy jej pielęgnacji trzeba być bardzo delikatnym. Zmywając makijaż z okolic oczu staraj się nie pocierać ich zbyt mocno. Lepiej poświęcić więcej czasu na delikatne zmywanie makijażu, niż później rozpaczać z powodu problemów ze skórą w tych okolicach.

3. Zastanów się nad sposobem regulowania brwi

Depilacja brwi za pomocą wosku może zniszczyć górną warstwę skóry wokół oczu. Fani, a raczej fanki woskowania mogą to uznać za błędne, ale lepiej wyregulować brwi za pomocą pęsety zamiast wosku. Jeśli jednak jesteś zadowolona z efektów tego zabiegu i nie chcesz depilować brwi w inny sposób, upewnij się, że twoja kosmetyczka robi to bardzo delikatnie.

4. Stosuj oddzielne produkty przeznaczone dla skóry pod oczami

Na pewno się zgodzicie, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa i trzeba się o nią zatroszczyć szczególnie. Mam tu na myśli, że nie wolno stosować tych samych preparatów do skóry wokół oczu, co do reszty twarzy. Nawet dermatolodzy są podobnego zdania. Twój żel do mycia twarzy może być za szorstki, ponieważ może zawierać cząsteczki ścierne odpowiedzialne za usuwanie tłuszczu i brudu. Także przy robieniu sobie peelingu uważaj na delikatną skórę w okolicy oczu.

5. Używaj filtra

To nie tajemnica, że skóra wokół oczu cierpi z powodu promieni słonecznych i potrzebuje z tego powodu określonej pielęgnacji. Przedwczesnemu starzeniu się skóry możemy zapobiec poprzez używanie kremów pod oczy z dużym filtrem promieni UV. Dzięki temu twoja skóra na dlugie lata pozostanie gładka i miękka.

6. Masaż

Jeśli chcesz zapobiec licznym problemom ze skórą, spróbuj regularnego masażu twarzy. Masaż pomaga w zniwelowaniu podkrążonych oczu, obrzęków i drobnych zmarszczek. Jeśli myślisz, że ta technika jest nieefektywna, to zapewniam cię, że masaż naprawdę potrafi zdziałać cuda.

7. Maseczki i płatki pod oczy

Powszechnie wiadomo, że maseczki i płatki pod oczy są źródłem wielu składników odżywczych potrzebnych, żeby rozjaśnić i odświeżyć skórę. Maski są dobrym sposobem na nawilżenie i złagodzenie cienkiej i wrażliwej skóry wokół oczu. Maski dopieszczą twoją skórę i sprawią, że stanie się gładka i nawilżona.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże wam w pielęgnacji skóry pod oczami.
Oczy są zwierciadłem duszy, więc upewnij się, że dbasz o nie i o skórę wokół nich każdego dnia.

Jeśli znacie inne skuteczne sposoby pielęgnacji okolic oczu koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu!