Usta Kylie Jenner – strzykawka czy konturówka?

Na pewno słyszałyście o zamieszaniu jakie wywołała Kylie Jenner swoimi ogromnymi ustami.

Kylie zaprzecza jakoby powiększała sobie usta i tłumaczy te metamorfozę tym, że podszkoliła się w sztuce makijażu.

Sama nie jestem pewna, co o tym sądzić. Wydaje mi się, że coś tam było majstrowane przy jej ustach, ale z drugiej strony odpowiedni makijaż też dużo daje. Najważniejsze, że efekt (moim zdaniem) nie jest przesadzony, bo usta mimo, że ogromne, to nadal proporcjonalnie pasują do jej twarzy. A jakie jest wasze zdanie na temat ust Kylie?

 

Konturowanie ust a’ala Kylie Jenner

Wiem, wiem co sobie pomyślicie – “Masakra! Pół godziny malowania samych ust”.

Wygląda to niesamowicie skomplikowanie i na pewno jest bardzo czasochłonne, ale jeżeli ma się trochę czasu, to chyba warto przekonać się jaki można osiągnąć efekt.

Ja powiem szczerze, że jeszcze nie próbowałam konturować ust, ale na pewno kiedyś spróbuję i od razu pokarzę Wam efekt. O ile będzie się nadawał do pokazania ;-)

Niestety nie znalazłam w sieci źródła tej grafiki. Jest tyle kopii, że już chyba nie sposób dotrzeć do oryginału.

 

Jak używać konturówki?

Czas na trochę teorii. Poniżej krótko opisałam jak radzić sobie z trzema najczęściej występującymi problemami z ustami i jak poprawić kształt ust konturówką.

Wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu swoich ust. Jedne uważają, że mają usta za wąskie, inne, że niesymetryczne, dla jeszcze innych problemem są opadające kąciki. Zamiast jednak zastanawiać się nad makijażem permanentnym czy innym poważnym zabiegiem, warto najpierw wypróbować kilka kosmetycznych trików przy użyciu konturówki. Są one łatwe do wykonania i bardzo skuteczne. Niestety wiele kobiet po prostu nie wie, jak używa konturówki i niepotrzebnie wpędza się w kompleksy.

1. Zbyt wąskie

waskie usta

Jednym z najczęstszych powodów niezadowolenia z kształtu ust jest to, że zdaniem kobiet są one zbyt wąskie. W końcu każda z nas marzy o pięknych, pełnych ustach. Aby wargi nieco powiększyć, wystarczy kontur zaznaczyć nieco wyżej od naturalnego zarysu ust, ale jednocześnie kreska powinna się stykać z linią warg. Pamiętajmy aby do zabiegu tego użyć konturówki o odcień jaśniejszej, niż używana pomadka. Najczęstszym problemem jest używanie zbyt ciemnego odcienia konturówki i wtedy efekt jest odwrotny od zamierzonego – usta wyglądają na mniejsze niż w rzeczywistości.

2. Opadające kąciki ust

opadajace kaciki ust

Częstym problemem są także opadające kąciki ust. Sprawiają one, że twarz wydaje się być smutna, a dana osoba postrzegana jest jako pesymista. Dlatego aby zmienić charakter wyrazu twarzy, warto kąciki ust optycznie podnieść. W tym celu przy obrysowywaniu kącików górnej wargi, należy pociągnąć malowany kontur nieco w górę. Jeśli chodzi o kolor konturówki, to powinien on być identyczny z kolorem szminki.

3. Brak symetii

niesymetryczne usta

Niektóre panie borykają się również z problemem niesymetrycznego kształtu ust. W tym wypadku należy wykorzystać „grę kolorów”- mniejszą wargę obrysować jaśniejszą konturówką po zewnętrznej linii ust, natomiast większą ciemniejszą konturówką po linii wewnętrznej. Zalecana różnica w odcieniach kredek to jeden ton.
Choć wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu swoich ust, to jednak defekty te można w prosty i szybki sposób skorygować przy pomocy konturówki. Kredka i kosmetyczne triki potrafią zdziałać naprawdę cuda, dzięki którym każda z nas może być zadowolona ze swojego wyglądu. Wprawdzie nie zmienią znacząco wielkości ust, ale na pewno pomogą skorygować różne mankamenty urody.

A czy Wy używacie konturówek? Ja przyznam, że używam ich raczej rzadko, bo po pierwsze brakuje mi wprawy w ich używaniu, a po drugie nie lubię na co dzień malować się zbyt mocno.