Wiele nowo upieczonych mam w pewnym momencie staje przed wyzwaniem wysłania swojego dziecka do przedszkola. Kiedy wszystkie formalności są załatwione, zostało jeszcze kilka pytań: jak mam ubrać dziecko do przedszkola? Na co zwracać szczególnie uwagę? Czego się wystrzegać?

 

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Każda mama chce, aby jej pociecha wyglądała jak najlepiej, dlatego niektóre kupują drogie ubranka w sklepach sieciowych i dbają o każdy najmniejszy szczegół. Niestety takie podejście ma swoje wady. Po pierwsze, dzieci w wieku przedszkolnym rosną bardzo szybko, a tym samym ubrania w krótkim czasie stają się za małe. Wtedy jesteśmy zmuszone albo oddać, albo kupić nowe, co niestety kosztuje. Po drugie, może ono zostać zniszczone w trakcie przedszkolnych zabaw, na co nie mamy wpływu. Biorąc pod uwagę te wszystkie problemy, warto pomyśleć o zakupie tańszych ubranek, których nie będzie nam żal wyrzucić lub oddać. Ja staram się kupować ubrania na wyprzedażach, dzięki czemu mogę kupić dzieciom fajne, markowe ubrania w bardzo dobrych cenach.

 

Ubranie dopasowane do pogody

Podstawową zasadą w ubieraniu przedszkolaka jest dopasowanie ubioru do pogody. Trzeba pilnować, aby w ciepłe dni dziecko się nie przegrzewało, natomiast w zimne nie powinno marznąć. Więcej informacji na temat tego, jak ubrać dziecko do przedszkola lub szkoły zimą znajdziesz tutaj – KLIK. W lato wystarczy założyć koszulkę z krótkim rękawkiem i ewentualnie sweterek, aby mieć pewność, że dziecku nie będzie za gorąco. Zimą natomiast sprawdza się metoda “na cebulkę”, czyli warstwowa. Najpierw zakładamy podkoszulkę, później koszulkę, a na wierzch sweter albo bluzę. Ma to same zalety – dziecku jest ciepło, a jednocześnie będzie miało możliwość rozebrania się, gdy przyjdzie czas na zabawę.

 

Wygoda ponad wszystko

Edukacja w przedszkolu polega głównie na zabawach. Należy wziąć to pod uwagę przy wybieraniu stroju. Dziecko powinno czuć się w ubraniu swobodnie, aby mogło biegać i bawić się bez skrępowania. Ciuszki powinny być wygodne, wykonane z dobrej jakości materiału. Skóra dzieci jest wrażliwa, dlatego żaden element nie powinien uwierać i drażnić. Zanim pierwszy raz założysz dziecku ubranie, możesz uciąć wszystkie metki. Szczególnie te przy szyi często drażnią skórę malucha i powodują zaczerwienienie.

Obecnie w sklepach, zarówno sieciowych, jak i tych z tanią odzieżą, jest bogaty wybór ubranek odpowiednich dla przedszkolaków. Każda mama znajdzie coś dla swojej pociechy w odpowiednim przedziale cenowym. Nie trzeba wydawać na stroje majątku, aby nasz malec wyglądał dobrze i modnie. Poniżej możecie zobaczyć moją propozycję tego, jak ubrać dziecko do przedszkola. Link do bluzy znajdziecie pod zdjęciami.

Zobacz również: Wiosenna stylizacja dla rodzeństwa

 

Jak ubrać dziecko do przedszkola

Moja propozycja

co ubrać dziecku do przedszkola

jak ubrać dziecko do przedszkola

ubranie dla dziecka do przedszkola

Ubrania, które Dawid ma na sobie:

Bluza – Gamiss

Spodnie – Smyk

Skarpetki – Kik