Motywacja ma to do siebie, że od czasu do czasu każdy z nas odczuwa jej brak. Nie ważne, czy chcesz dostać w pracy awans czy sprawić, że mężczyzna zwróci na siebie uwagę, nie oczekuj pomocy od innych. Aby osiągnąć swój cel, powinnaś nieustannie się motywować. Samomotywacja jest kluczowa w każdej sferze życia. Nigdy nie zostawiaj rozpoczętych rzeczy niedokończonymi. To pomoże – zarówno tobie jak i innym ludziom, których w ten sposób zmotywujesz do osiągnięcia ich własnych indywidualnych celów. Jeżeli potrzebujesz zastrzyku motywacji, oto kilka porad, które być może ci pomogą.

 

Jak się zmotywować?

 

1. Nie bój się popełniać błędów

Jeżeli chcesz być w czymś dobra, powinnaś osiągać to własnym wysiłkiem i dążyć do tego krok po kroku. Zarówno członkowie twojej rodziny jak i przyjaciele mogą wspierać cię i dawać rady. Nigdy jednak nie zrobią niczego za ciebie. Przykładowo – jeżeli chcesz zostać najlepszą blogerką kulinarną gotuj cały dzień nie bojąc się nieudanych prób. To właśnie błędy pomagają nam osiągnąć sukces i być stanowczymi. Im więcej pomyłek popełniasz, tym więcej doświadczenia zdobywasz. Uświadom sobie, że jesteś odpowiedzialna za samego siebie i nikt poza tobą nie może zapewnić ci tego, czego chcesz.

 

2. Pomyśl o twojej przyszłej rodzinie

Mimo, że pieniądze nie mogą kupić szczęścia, powinnaś zacząć myśleć o swoim dobrobycie już teraz, kiedy jesteś młoda. Możliwe, że nie posiadasz jeszcze swojej rodziny, ale w przyszłości prawdopodobnie będziesz miała dzieci, więc przed tobą wystarczająco dużo czasu, by rozpocząć karierę i ciężko pracować, aby odnieść sukces. Pomyśl o tym następnym razem, gdy będziesz odczuwała brak samomotywacji.

 

3. „Umiesz liczyć, licz na siebie”

Często polegamy na naszych rodzicach, przyjaciołach i współpracownikach, a później obwiniamy ich za nasze niepowodzenia. Prawda jest taka, że to ty jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za swoje życie i sukces. Nie ma nikogo na kogo mogłabyś liczyć, oprócz ciebie samej. Właśnie tak brzmi bolesna prawda o życiu. Dowiedz się, jak osiągnąć sukces i w jaki sposób kierować swoim życiem, byś nie musiała tracić czasu na czekanie na pomoc, która może nigdy nie nadejść.

 

4. Życie jest odzwierciedleniem twoich czynów

Nasze życie odzwierciedla nas i nasze działania. Czy będziesz miał szczupłe ciało, jeżeli nie będziesz robiła nic, co temu sprzyja? Czy zobaczysz świat, jeżeli ciągle będziesz siedziała w domu? Oczywiście, że nie. Jeżeli pozostaniesz nieaktywna, to w twoim życiu nic się nie zmieni. Zmień siebie, a zmieni się twoje życie. To nie słowa dają efekty w tym przypadku, tylko konkretne czyny.

 

5. Sprecyzuj ostateczny rezultat, który pragniesz uzyskać

Kolejnym krokiem, aby się samodzielnie umotywować jest sprecyzowanie i wyobrażenie sobie ostatecznego rezultatu. Na przykład – jeżeli zostaniesz awansowana, nie tylko będziesz zarabiała więcej, ale i staniesz się bardziej pewna siebie i będziesz odczuwać dumę z powodu własnych osiągnięć.

 

6. Pozbądź się niechęci i nienawiści

Każdy ma jakichś wrogów w swoim życiu i jest to całkowicie normalne. Planowanie jak się zemścić, jest jednak najgorszą rzeczą, jaką możesz robić. Nienawiść zajmuje pierwsze miejsce na liście zabójców motywacji. Skupiając się na nienawiści wobec kogoś, możesz zacząć spędzać większość swojego czasu myśląc o wszystkich możliwych sposobach na zrujnowanie komuś życia, nie zdając sobie sprawy, że w rzeczywistości rujnujesz jedynie własne życie. Zamiast tego rozwijaj się i osiągnij sukces w życiu. To zarówno najlepszy jak i najzdrowszy sposób, by utrzeć nosa swoim wrogom i osobom, które źle ci życzą.

 

7. Możesz świat uczynić lepszym

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, którzy pragną zmienić świat, zacznij od zmiany samego siebie. Kiedy raz osiągniesz sukces, staniesz się wzorem do naśladowania dla innych. Zmiana siebie samego jest prostsza niż zmiana świata, ale nie jest mniej przydatna. Zacznij od swojego własnego zachowania i światopoglądu. Zastanów się na przykład nad tym, jak traktujesz innych ludzi – z pewnością jest coś, co możesz zmienić w swoim zachowaniu i sposobie życia, zamiast narzekać, jakim to świat jest okrutnym miejscem.

 

8. Trzymaj się raz wyznaczonych celów

Bez względu na to czy twoim celem jest stracenie wagi, zwiększenie sprawności fizycznej czy awans w pracy, miej pewność, że będziesz trzymał się wyznaczonego celu. Zamierzasz biegać o poranku? Połóż się spać wcześniej niż zwykle, obudź się przed wyznaczonym czasem i przypomnij sobie o wszystkich korzyściach wynikających z biegania. Często poddajemy się zanim osiągniemy dany cel, ponieważ brak nam pewności siebie. Jeżeli nie wierzysz w swoje własne możliwości, będzie ci o wiele trudniej się zmotywować.

 

Samomotywacja jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas. Myśl pozytywnie i bądź pełna nadziei na najlepsze, ale nigdy nie bądź bezczynna, nie tkwij w bezruchu. Pamiętaj, że ”bez bólu, nie ma zysku”. Chcesz być szczęśliwa? Jeżeli tak, stwórz swoje szczęście samodzielnie. Nie czekaj, ponieważ czas jest bardzo ograniczony. Co jest dla Ciebie osobiście najlepsza motywacja?