Istnieje wiele korzyści fizycznych i psychicznych wynikających z nabrania kondycji. Jedną z największych korzyści jest moim zdaniem zdrowsze i dłuższe życie. Jeśli chcesz osiągnąć dobrą formę, a nie lubisz codziennego biegania, możesz zrzucić zbędne kilogramy chodząc. Chodzenie to doskonałe ćwiczenie, które możesz wykonywać zawsze i wszędzie. Jednak powinnaś również trzymać się zdrowej diety, w innym wypadku twoje starania będą daremne. Sprawdź kilka skutecznych sposobów na utratę wagi podczas chodzenia.

 

Jak schudnąć chodząc?

 

1. Chodzenie z przerwami

Podczas chodzenia rób kilka krótkich przerw, w trakcie których wykonaj 15 pompek, 40 przysiadów i 40 pajacyków. Dodanie tych ćwiczeń o wyższej intensywności do rutyny chodzenia pomoże spalić więcej kalorii i szybciej nabrać formy. To jeden z najskuteczniejszych sposobów, by stracić na wadzę dzięki chodzeniu. Jeżeli wstydzisz się wykonywać takie ćwiczenia w miejscu publicznym, wybierz jakieś odludne miejsce takie jak las lub park na obrzeżach miasta. Chodzić możesz również na bieżni na siłowni.

 

2. Szybkie chodzenie

Tempo w jakim chodzisz, jest bardzo ważne dla utraty wagi. Choć pokonywanie dużych odległości może pomóc tobie w szybkim osiągnięciu wymarzonych kształtów, prędkość też ma znaczenie. Postaraj się chodzić szybciej, by spalić więcej kalorii. Dąż do tego by chodzić 45-60 minut, 5-6 dni w tygodniu (lub codziennie, jeśli jest taka potrzeba), a zobaczysz efekty szybciej.

 

3. Relaksacyjny spacer

Jeśli chcesz rozluźnić swoje ciało i umysł, a zarazem zadbać o dobrą formę, idź na długi spacer. Chodzenie pomoże ci spalić kalorie, poczuć się lepiej i oczyścić umysł. Co więcej, chodzenie pomaga zwalczać stres, a nawet może znacznie poprawić twój nastrój.

 

4. Wielozadaniowość

Kiedy masz napięty plan zajęć, może być ci trudno znaleźć czas, by na przykład wrócić do niedokończonej rozmowy telefonicznej. Jednak możesz oddzwonić i w tym samym czasie chodzić. Być może brzmi to trochę dziwnie, ale przecież mnóstwo osób tak robi! W tym czasie możesz także zatelefonować do krewnych albo przyjaciół mieszkających daleko od ciebie.

 

5. Długi spacer

Jeśli masz zamiar stracić na wadze chodząc, bądź przygotowana na dłuższe spacery, choć dwa razy w tygodniu. Jestem pewna, że jesteś silna i dasz radę chodzić dłużej. Postaraj się dodać kilka dodatkowych kilometrów, a zbliżysz się do osiągnięcia swojego celu. Na przykład, jeśli zwykle chodzisz 3-4 kilometry, postaraj się dołożyć do tego dystansu dodatkowe 2-3 kilometry, a dużo szybciej osiągniesz cel swoich ćwiczeń. Nawet jeśli nie cierpisz z powodu braku czasu, to telefonowanie może być świetnym sposobem na zabicie nudy podczas spacerowania.

 

6. Społeczny spacer

Porwij swoją przyjaciółkę, mamę, rodzeństwo, małżonka czy sąsiadkę na społeczny spacer. Z towarzystwem będzie ci dużo weselej, a i czas szybciej zleci u miłym towarzystwie.  Zacieśnisz więzy ze swoją mamą czy przyjaciółką, a przy tym nabierzesz kondycji. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to łatwy i skuteczny sposób na utrzymanie motywacji do utraty wagi.

 

7. Chodzenie po pagórkach

Jeżeli nadal nie wiesz jak schudnąć chodząc, bo żaden z powyższych sposobów nie wydaje ci się zbyt efektywny, to podkręć swój trening chodzenia poprzez chodzenie po pagórkach. Cóż, na początku może być ciężko, ale jest to warte twojego wysiłku. Poszukaj najbliższego szlaku turystycznego i nie bój się rzucić wyzwanie swojemu ciału. Chodzenie po pagórkach naprawdę może dać ci w kość! To jeden z najefektywniejszych sposobów na utratę uwagi podczas chodzenia, czemu więc nie spróbować?

 

Jeśli chcesz stracić na wadze chodząc, wypróbuj kilka z tych wskazówek i podziwiaj efekty swojej ciężkiej pracy. Chodzenie może również poprawić twój nastrój, zwalczyć stres oraz poprawić twoją pamięć i koncentrację. Jest to idealne ćwiczenie dla osób które nie chcą lub z różnych przyczyn nie mogą ćwiczyć zbyt intensywnie. A może ty też znasz jakieś triki na temat tego, jak schudnąć chodząc?