Zdrowe i zadbane włosy to marzenie każdej z nas. Poprawcie mnie jeśli się mylę. W każdym razie dla mnie osobiście włosy są bardzo ważne i staram się dbać o nie najlepiej jak tylko mogę. Niestety nie każdy może pochwalić się ładnymi włosami. Nasze włosy nie zawsze wyglądają dobrze, słabo rosną, wypadają. (Ja największe problemy z włosami mam wczesną jesienią i zimą.) Jak zaradzić takim sytuacjom i przyspieszyć porost włosów?

Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od określenia czynników wpływających na gęstość i porost włosów. Liczba mieszków włosowych w czasie życia człowieka nie zwiększa się, ale te, które są mogą być bardziej lub mniej aktywne. Na porost włosów wpływa między innymi działanie hormonów, z tego między innymi powodu, włosy bardzo dobrze rosną w okresie dojrzewania. Z tego samego powodu zmiany hormonalne mogą przyczynić się do zmian w owłosieniu. Doskonałym przykładem jest choćby męskie owłosienie, pojawiające się u niektórych pań w okresie menopauzy. Oczywiście nie tak wyraźne, jak u mężczyzn, ale jednak zauważalne.

 

Jak przyspieszyć porost włosów?

 

Pielęgnacja

Właściwa troska o włosy ma bardzo duże znaczenie i może przyczynić się do ograniczenia ich wypadania. Wbrew pozorom, na porost włosów nie ma wpływu ich przycinanie – jeżeli chcesz zapuścić włosy, powinnaś robić to jak najrzadziej – ale odpowiednie kosmetyki do włosów już tak. Kosmetyki, czy suplementacja, mogą poprawić wygląd włosów i ograniczyć ich wypadanie oraz przyspieszyć ich porost. Zarówno kosmetyki do pielęgnacji włosów jak i różnego rodzaju suplementy znajdziecie w hurtowni fryzjerskiej http://lapuella.pl/. W bogatej ofercie sklepu jest praktycznie wszystko, czego potrzeba do pielęgnacji włosów: maski, szampony, kosmetyki do włosów problematycznych, a nawet… profesjonalne meble do salonów fryzjerskich.

 

Dieta

Jesteś tym, co jesz. Tę złotą myśl można również odnieść do włosów i ich wyglądu. Zła dieta w znacznym stopniu może przyczynić się do pogorszenia wyglądu włosów, zwiększenia ich łamliwości i ograniczenia ich prawidłowego wzrostu. Odżywiając się prawidłowo działamy więc nie tylko dla zdrowia organizmu, ale i dla poprawienia wyglądu włosów. Jeśli zależy nam na ich dobrym wyglądzie i szybkim wzrastaniu, powinniśmy do naszej diety wprowadzić:

– produkty zawierające dużo wapnia
– produkty, w których składzie występują witaminy z grupy B, które bardzo korzystnie wpływają na włosy
– produkty zawierające witaminy A, E, H, F oraz C

Wskazane są również dania z soczewicą oraz orzechy brazylijskie. Spożywanie tego rodzaju produktów, ma na celu dostarczenie organizmowi składników, które pozytywnie wpływają na organizm, a jednocześnie na porost włosów. Oczywiście można zastąpić lub uzupełnić je sztuczną suplementacją, należy jednak pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią prawidłowego odżywania się.

 

Nietypowe sposoby na porost włosów

Aby przyspieszyć porost włosów, warto również spróbować naturalnych metod. Bardzo dobry skutek może przynieść na przykład kilkuminutowe masowanie skóry głowy. Taką czynność należy powtarzać codziennie. Dla odpowiedniego wzrostu włosów, warto ograniczyć noszenie ciasnych czapek – włosy do wzrostu potrzebują naturalnych warunków. Włosom szkodzi również związywanie ich w ciasny kucyk.

 

Czesanie

Nie każdy wie, że bardzo istotne w przyspieszeniu porostu włosów, jest ich właściwe czesanie. Specjaliści zalecają szczotki z naturalnego włosia i grzebienie o szerokim rozstawie zębów. Ja osobiście od dłuższego czasu używam kultowej szczotki Tangle Teezer i jestem z niej bardzo zadowolona.

 

Podsumowując

Właściwe odżywianie się i troska o włosy w znaczący sposób mogą przyczynić się do poprawienia ich wyglądu. Warto na bieżąco obserwować wygląd swoich włosów i reagować w przypadku, gdy ich wygląd się pogarsza, a ilość wypadających włosów zwiększa. Zmiana sposobu odżywiania na lepszy i stosowanie dobrej jakości kosmetyków do włosów to jednak tylko podstawowe sposoby troski o włosy. Jeśli stan włosów jest bardzo zły, należy użyć innych metod. Istnieje wiele sposobów ograniczenia wypadania włosów i stymulowania ich szybszego wzrostu. Odpowiednie działania, to gwarancja poprawienia wyglądu swoich włosów i przyśpieszenia ich naturalnego wzrostu. Warto się o to starać, bo piękne, zadbane włosy to jedna z najlepszych ozdób dla kobiety.