Jak pozbyć się worków pod oczami?

Spuchnięte oczy mogą być uciążliwym i ciężkim do zniwelowania problemem, zwłaszcza jeśli ma się ograniczony budżet. Jednak istnieją pewne domowe, tanie i skuteczne sposoby na tę nieciekawą poranną przypadłość. Każdy chce wyglądać świeżo o poranku, dlatego przebudzenie z podpuchniętymi lub podkrążonymi oczami może być bardzo frustrujące, zwłaszcza gdy czeka Cię ważny dzień. Oczywiście worki pod oczami da się do pewnego stopnia zamaskować dobrym makijażem, ale przeczytaj także poniższe sposoby, które pomogą je zmniejszyć zanim zabierzesz się za makijaż.

 

Znajdź swój sposób na worki pod oczami:

1. Pełnotłuste mleko

Czy wiesz, że zimne pełnotłuste mleko może pomóc w leczeniu opuchlizny oczu? Pełne mleko zawiera tłuszcz, który powoduje efekt wygładzenia, jest bogate w aminokwasy, białka, witaminy A, D i kwas mlekowy, które pomagają w zmniejszeniu obrzęku wokół oczu. Wystarczy zamoczyć wacik w zimnym mleku, zamknąć oczy, nałożyć na nie wacik i zostawić na 15 minut.

 

2. Plasterki ogórka

Jednym z najstarszych i najbardziej skutecznych środków domowych na zmniejszenie obrzęku oczu są plasterki ogórka. Ogórki są bogate we flawonoidy i antyoksydanty, które pomagają w niwelowaniu obrzęku, zaczerwienienia i podrażnienia, a także mają działanie chłodzące, które pomaga zwężać rozszerzone naczynia krwionośne, zmniejszając w ten sposób opuchliznę wokół oczu. Wystarczy nałożyć zimne plasterki ogórka na oczy na około 30 minut.

Można też zrobić trochę inaczej. Wystarczy zblendować 2 ogórki, odcedzić miazgę i pozostały sok umieścić w lodówce na 20 minut, a następnie zamoczyć dwa gaziki lub waciki w tym soku i umieścić je na powiekach na 15-20 minut. Spłukać letnią lub zimną wodą.

 

3. Białka jajek

Białka mogą zmniejszyć stan zapalny i pobudzić krążenie. Aby pozbyć się podpuchniętych oczu, należy stosować ubite białko jajek. Można nakładać je palcami i pozostawić po oczami do wyschnięcia na około 10-15 minut. Na końcu delikatnie spłukać letnią lub zimną wodą.

 

4. Surowe ziemniaki

Jeśli nie masz ogórków, zdecyduj się na plastry surowego ziemniaka. Surowe ziemniaki mają substancje ściągające, które usuwają nadmiar wody spod skóry, a tym samym mogą pomoc pozbyć się worków pod oczami. Cienkie plasterki obranego ziemniaka umyj i zastosuj jako okład przez około 10 minut. Możesz też zetrzeć obrane surowe ziemniaki i nałożyć sobie w warstwach gazy. Taki okład trzeba trzymać na oczach przez około 10-15 minut.

 

5. Herbata w torebkach

Nie ważne czy to czarna czy zielona herbata. Oba rodzaje herbaty skutecznie pomagają łagodzić podrażnienia oczu. Zarówno kofeinowa jak i bezkofeinowa herbata mają naturalne składniki ściągające – taniny. Substancja ta obkurcza naczynia krwionośne w skórze wokół oczu i zmniejsza obrzęk. Zaparz 2 torebki herbaty w kubku gorącej wody, wyjmij je i pozwól im ostygnąć do temperatury pokojowej. Umieść torebki herbaty na powiekach na około 15-30 minut. Jeśli chcesz mieć napiętą skórę pod oczami i wokół oczy, to rób tak minimum raz w tygodniu.

 

6. Schłodzone łyżki

Używałaś kiedyś zwykłej stołowej łyżki, jako środka na spuchnięte oczy? Jeżeli nie, to koniecznie wypróbuj ten sposób na worki pod oczami – umieść dwie łyżki w lodówce na noc i zastosuj je rano jako okład na oczy. Możesz zawinąć łyżki w ręcznik kuchenny albo ściereczkę, jeśli nie lubisz uczucia intensywnego chłodzenia. Schłodzony metal pomoże zwężyć naczynia krwionośne i wyleczyć cie z opuchlizny.

 

7. Zimna woda

Ostatnim i zarazem najprostszym sposobem jest zimna woda. Ma działanie obkurczające, zmniejsza ukrwienie skóry pod oczami. Jeśli chcesz pozbyć się podkrążonych oczu, po prostu zmocz ręcznik w zimnej wodzie, wyciśnij i połóż na okolice oczu na kilka minut.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu uznasz, że nie ma nic prostszego niż taka domowa kuracja na opuchnięte oczy.

Macie jakiś swój sprawdzony sposób na worki pod oczami?