Bardzo łatwo powiedzieć drugiej osobie “kocham Cię”, ale jak okazać miłość nie używając słów? Gesty i czyny zawsze mówią znacznie więcej niż słowa, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób wyrazić swoje uczucia bez używania słów.
Jak dobrze wspominasz osobę, która tylko mówiła ci, że cię kocha, ale w żaden sposób tego nie okazywała? Oczywiście nie oznacza to, że nie powinno się wyrażać swoich uczuć słowami. Warto jednak pokazywać miłość do swojego partnera, przyjaciela czy rodzica również w inny, niewerbalny sposób. W jaki sposób to robić? Przeczytaj poniżej!

 

Jak okazać miłość nie używając słów

 

1. Znajdź dla niego czas

Nieważne, jak bardzo jesteś zajęty, zawsze powinieneś znaleźć czas dla tych, których kochasz. Możliwe, że masz sporo pracy, wiele ważnych zadań i spotkań. Możliwe, że twój partner, rodzic lub przyjaciel w pełni to rozumie. Mimo to na pewno będzie mu bardzo milo, jeśli znajdziesz w ciągu dnia chwilę czasu na krotki telefon z pytaniem o samopoczucie tej osoby albo nawet małą przerwę na lunch spędzona wspólnie w pobliskiej knajpce.

 

2. Słuchaj go

Jednym z najprostszych sposobów, aby pokazać swoją miłość bez słów jest słuchanie drugiej osoby. Warto słuchać, nawet jeśli temat rozmowy wydaje się nudny lub powtarzalny. Jeśli ukochana osoba spyta, czy opowiadała wam tę historię już wcześniej, możesz odpowiedzieć “Tak, ale opowiedz to jeszcze raz, bo zapomniałem, jak to dokładnie wyglądało”. Koniecznie zajrzyj też do mojego wpisu o tym, jak zostać dobrym słuchaczem.

 

3. Buziaki i przytulasy

Nie ma chyba lepszego sposobu na wyrażanie uczuć bez użycia słów za pomocą przytulania czy pocałunków. Nie ważne czy jest to pocałunek na początek czy na koniec dnia. Warto o nim pamiętać w każdej chwili i przy każdej okazji.

Przeczytaj również: Co zrobić z rękami podczas pocałunku

 

4. Uczyń jego życie łatwiejszym

Nie trzeba koniecznie dawać drugiej osobie pieniędzy lub kupować niebotycznie drogich prezentów. Warto robić małe rzeczy, takie jak wynoszenie śmieci, umycie naczyń, czy zakup niezbędnych produktów spożywczych bez pytania, nawet jeśli normalnie nie lubimy tego robić. Chociaż może się wydawać, że są to małe nic nieznaczące rzeczy, z pewnością mogą one uczynić życie drugiej osoby łatwiejszym i milszym.

 

5. Przygotuj niespodziankę

Z pewnością większość osób uwielbia niespodzianki. Warto słuchać uważnie drugiej osoby, aby dowiedzieć się o czym marzy. Ulubione lody z dzieciństwa, śniadanie do łóżka lub pierwsze wydanie ukochanej książki będzie z pewnością bardzo miłym gestem sympatii i wyrazem uczuć.

 

6. Wyślij paczkę

Jak okazać miłość, jeśli ktoś, kogo kochasz mieszka daleko od ciebie? Wyślij tej osobie niewielki podarunek. Gdy chodzi o miłość, odległość nie jest problemem i nawet mieszkając setki kilometrów od siebie można pokazać drugiej osobie, jak bardzo jest ważna. Paczka składająca się z małych, ale miłych drobiazgów z pewnością będzie fantastyczną niespodzianką.

 

7. Ugotuj coś dobrego

Niektóre osoby gotują tylko na specjalne okazje, takie jak święta lub Walentynki. Dlaczego jednak nie ugotować czegoś specjalnego dla kogoś, kogo kochasz zupełnie bez powodu? Dowiedz się, co lubi, znajdź dobry przepis w Internecie lub książce kucharskiej i spróbuj przyrządzić to danie w domu.

 

8. Wspieraj Ich

Każdy popełnia błędy – taka jest ludzka natura. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać ukochaną osobę w trudnych czasach. Nawet jeśli dana osoba postąpiła wbrew twoim radom, nie mów im “a nie mówiłem”. Udziel jej wsparcia i powiedz, że nie warto się przejmować drobnymi niepowodzeniami. Trzeba z czerpać z nich naukę, siłę i iść dalej przez życie.

 

Nabycie umiejętności niewerbalnego pokazywania miłości drugiej osobie wcale nie musi być trudne. Czasami nawet najmniejszy gest może mieć dla kogoś duże znaczenie. Wyrażajcie siebie także poprzez swoje gesty, a nie tylko słowa. Upewnijcie się jednak najpierw, że robicie to szczerze. Może znasz jakieś inne fajne sposoby na to, jak okazać miłość nie używając słów? Podziel się nimi w komentarzach!