Jeżeli już na początku znajomości widzisz, że coś jest nie tak, coś ci nie pasuje u tej drugiej osoby, to z czasem może być tylko gorzej. Jak nie zniechęcić do siebie tej drugiej osoby i jak zachowywać się na pierwszej randce, żeby nie okazała się ona jednocześnie ostatnią? Przeczytaj poniższe siedem punktów mówiących o tym, jak nie zepsuć pierwszej randki.

 

Jak nie zepsuć pierwszej randki?

 

1. Nie opowiadaj o swoich byłych

Najlepszą wskazówką, że nie warto kontynuować znajomości jest sytuacja, gdy na pierwszej randce ktoś opowiada o swojej byłej partnerce lub byłym partnerze. Istnieje mnóstwo tematów, na które można rozmawiać podczas pierwszej randki. Omawianie wad twojego byłego chłopaka jest jedną z najgorszych opcji i może skończyć się tym, że pierwsza randka będzie zarazem ostatnią. Oczywiście działa to w obie strony. Jeżeli facet cały czas mówi ci o swojej byłej dziewczynie, to raczej nie wróży dobrze tej znajomości. Jeżeli mówi o niej same złe rzeczy, to uciekaj gdzie pieprz rośnie.

 

2. Nie spóźnij się

Jednym z najczęstszych powodów, przez które po pierwszej randce znajomość nie jest kontynuowana, jest spóźnienie lub nie pojawienie się na randce. Oczywiście mogą zdarzyć się różne sytuacje i trzeba to zrozumieć, ale jeśli dzieje się tak bez żadnego wytłumaczenia, powinno to być dla ciebie pierwsze ostrzeżenie. Zazwyczaj oznacza to, że facet jest niezorganizowany w relacjach partnerskich. Jeśli mimo spóźnienia pierwsza randka rokuje nadzieję na trwalszy związek, musisz sprawdzić jego wyczucie czasu przy kolejnym spotkaniu. Ty również powinnaś zrobić wszystko, żeby nie spóźnić się na pierwszą randkę. Jeżeli coś ci wypadło i wiesz, że spóźnisz się lub jesteś zmuszona odwołać randkę, to uprzedź o tym odpowiednio wcześnie i koniecznie podaj powód. “Przepraszam, nie mogę dzisiaj przyjść” może zostać odebrane jako próba spławienia i braku chęci kontynuowania znajomości.

 

3. Nie zapominaj o dobrych manierach

Nie jestem staroświecka, ale partner powinien mieć dobre maniery. Myślę, że żadna z nas nie chciałaby spotykać się z kimś, kto nie potrafi  się zachować. Pierwsze spotkanie to najlepsza okazja, aby się jak najlepiej zaprezentować. Przeżuwanie jedzenia z otwartymi ustami, nieprzepuszczenie kobiety przodem w drzwiach i narzekanie na ceny dań w restauracji to tylko niektóre z  zachować, które nie mogą mieć miejsca na randce. Idealny mężczyzna powinien mieć na tyle uroku osobistego, aby móc oczarować cię na pierwszej randce. Jeżeli jego zachowanie jest niegrzeczne lub irytujące, to kontynuowanie znajomości nie ma sensu.

 

4. Nie upij się

Najbezpieczniej jest trzymać się zasady jednego kieliszka. Jeden drink, kieliszek wina lub jedno piwo pomoże wam się zrelaksować i rozładować napięcie, ale wszystko w granicach rozsądku. Upijanie się jest całkowicie niestosowne. Niektórzy próbują dodać sobie animuszu alkoholem, ale to nie najlepsze rozwiązanie. Jeśli widzisz, że twój partner lub partnerka za dużo pije i podejrzewasz, że najzwyczajniej w świecie upije się na radce, zastanów się czy jak najszybciej nie zakończyć tej znajomości.

 

5. Okaż szacunek drugiej osobie

Brak szacunku dla drugiej jest niedopuszczalny w każdej dziedzinie życia. Wszystkie relacje są zbudowane na szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Jeżeli zostaniesz postawiona w jakiejkolwiek niezręcznej sytuacji przez swojego partnera na pierwszej randce, wyciągnij wnioski – ten związek nie ma szans. Często się zdarza, że ludzie nie pasują do siebie, nie są kompatybilni ze sobą. Musisz jak najszybciej zrozumieć naturę swojego potencjalnego towarzysza, jeśli nie chcesz w przyszłości cierpieć z powodu braku szacunku.

 

6. Pokaż zainteresowanie drugą osobą

Idąc z kimś na randkę, musisz być gotowy wykazać spore zainteresowanie swoim towarzyszem. Oczywiście nie chodzi o to, żeby przeprowadzić z nim szczegółowy wywiad i zasypać gradem pytań. Nie twierdzę, że facet powinien dużo mówić na pierwszym spotkaniu, ale wymagam, by rozmowa szła gładko i była interesująca. Dobrze jest dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje druga osoba, jakie mam hobby, ale i usłyszeć kilka ciekawych pytań z jego strony. Problem pojawia się, gdy facet lub dziewczyna są zainteresowani tylko swoja osobą.

 

7. Zadbaj o wygląd

Pierwsza randka jest dobrą okazją, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie chodzi to, aby wystroić się w drogie ubrania, oblać litrem perfum, a makijaż wykonać u kosmetyczki. Kobieta powinna przede wszystkim wyglądać na zadbaną. Powinna ładnie się ubrać, uczesać, zrobić manicure, skropić odrobiną ulubionych perfum. Panowie powinni pokazać, ze mają gust. Kobiety uwielbiają pewnych siebie, mających styl facetów.
Pierwsze spotkanie jest niezapomnianą chwilą, którą (jeżeli stworzycie poważny związek), zapamiętasz do końca życia. Powinnaś być uważna i rozsądna, jeśli chcesz stworzyć udany związek z odpowiednią osobą. A wy macie jakieś rady, jak nie popełnić randkowej pomyłki, albo w jakiej sytuacji na randce powinna zapalić się nam czerwona lampka?