Moro jest modne. Khaki – charakterystyczny odcień zieleni wywodzący się z mundurów wojskowych wraca na wybiegi i do stylu ulicznego co kilka sezonów, za każdym razem zyskując nieco inne oblicze. Idealnym jego wykorzystaniem jest wzór moro stanowiący połączenie różnych odcieni tej barwy. W sezonie jesień – zima 2016/ 2017 najmodniejsza wersja moro to klasyczny wzór na kurtkach i bluzach. Jednak nie należy zapominać o różnych wariacjach na jego temat, pastelowych wersjach czy nietypowych zestawieniach. Niewyczerpanym źródłem inspiracji na zagospodarowanie wzoru moro w naszej codziennej szafie jest styl uliczny.

Zobacz również: Stylizacja ze spodniami moro

 

Z czym nosić moro?

Wzór ten najlepiej łączyć z ubraniami w jednolitych barwach w tej samej tonacji. Takie połączenie jest bezpieczne i daje nam gwarancję dobrego wyglądu i modnej stylizacji. Połączenia moro z innymi wzorami lub kontrastowymi barwami są dużo bardziej ryzykowne i zarezerwowane dla najodważniejszych fashionistek, dobrze „czujących” modę. Wbrew pozorom wzór moro pasuje nie tylko młodym, pewnym siebie dziewczynom, ale w odpowiedniej stylizacji także starszym, bardziej dojrzałym paniom. Oczywiście nie w wydaniu total look, a jedynie na konkretnym elemencie garderoby lub dodatku. Najpopularniejsze w tym sezonie dodatki o wzorze moro to czapki i torebki o miejsko – sportowym charakterze. Ale wzór moro możemy także spotkać na butach, apaszkach czy rękawiczkach. Ogromną popularnością cieszą się także kurtki moro w przeróżnych fasonach. Od najmodniejszych bomberek po parki.

Przeczytaj też: Kolory ziemi

 

Jak nosić spodnie w moro?

z czym nosić spodnie moro

Jak nosić bluzkę w moro?

z czym nosić bluzkę moro

Jak nosić kurtkę w moro?

z czym nosić kurtkę moro

 

 

Na jaką okazję można zakładać moro?

Moro sprawdzi się zarówno w codziennej, jak i wyjściowej stylizacji, na przykład na imprezę w klubie, wypad do kina lub nawet randkę. Moda lubuje się w kontrastach, stąd jednym z najmodniejszych trendów jest łączenie wzoru moro z delikatnymi materiałami o bardziej wieczorowym charakterze i na nietypowych częściach garderoby, takich jak bielizna. Nikogo nie dziwi dresowa bluza moro, czy nawet dzianinowa sukienka o tym wzorze. Nowością w modzie są wieczorowe bluzki moro wykonane z satyny. Decydując się na wykorzystanie wzoru moro w stylizacji, najlepiej wybrać jeden, konkretny element garderoby. Na początek dobrze jest wybrać mały dodatek lub rzecz o klasycznym kroju, dzięki czemu łatwiej nam będzie stworzyć pasującą stylizację z wykorzystaniem ubrań, które już posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewne, jak sprawdzi się moro w naszej szafie, to kurtka lub torebka noszone na co dzień nie są najlepszą opcją.

Militarny wzór moro może stanowić pewne wyzwanie w codziennych stylizacjach, ale na pewno warto wykorzystać go do nadania garderobie bardziej modnego, nowoczesnego wyglądu i dodania jej tak zwanego pazura. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć mojej propozycji noszenia moro.

Bluzka – Chicme

Spodnie – Camycat

Buty – stylowebuty.pl

 

bluzka moro

jak nosić moro

moro jak nosić

moro z czym nosić