Zakochanie i początek nowego związku niesie ze sobą wiele emocji i ekscytacji. Nawiązanie nowej relacji to nadzieja, oczekiwania i przypływ świeżych uczuć. Czasami jednak nowa znajomość zostaje zerwana, zanim się na dobre zacznie. Dobry początek bardzo często jest tym, co determinuje przyszłe losy twojego związku. Bardzo łatwo jest popełnić błędy i zniechęcić do siebie osobę, z którą dopiero zaczynamy się umawiać. Oczywiście, każda relacja jest wyjątkowa i unikalna, jest jednak kilka wskazówek, które warto zapamiętać, wchodząc w nowy związek. Niedawno pisałam o tym, gdzie poznać fajnego chłopaka i jak nie zepsuć pierwszej randki. Jeżeli te kroki masz już za sobą, to koniecznie przeczytaj o tym, jak dobrze zacząć nowy związek i nie zniechęcić do siebie faceta, z którym dopiero co zaczęłaś się spotykać.

 

Jak dobrze zacząć nowy związek?

 

1. Nie uganiaj się za nim

Całkiem sporo dziewczyn (ale facetów też!) ma z tym problem. Kiedy się zakochujemy to pragniemy spędzać każdą chwilę z obiektem naszych uczuć, chcąc go lepiej poznać. Niektóre dziewczyny dostają jednak na punkcie faceta prawdziwej obsesji – i często jest to główny powód, dla którego rozpadają się ich związki. Okazywanie nadmiernej uwagi jest prostą drogą do spłoszenia osoby. Jeśli dopiero zaczęliście się umawiać, to postaraj się unikać telefonowania do niego co godzinę lub ciągłego wysyłania romantycznych wiadomości. Mężczyźni lubią, kiedy dziewczyna potrafi zrobić pierwszy krok, ale nie znoszą dziewcząt nachalnych i irytujących. Na pewno po pewnym czasie poznacie się lepiej i uda wam się znaleźć złoty środek w waszej wzajemnej komunikacji.

 

2. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

To zrozumiałe, że kiedy darzysz kogoś sympatią, pragniesz wzajemności. Chcesz zdobyć aprobatę tej osoby i bardzo starasz się zaspokoić jego oczekiwania i preferencje. Nie możesz jednak stworzyć innej wersji samej siebie tylko po to, żeby bardziej mu się spodobać. Prędzej czy później zmęczysz się tą grą i złamiesz mu serce pokazując, jaka jesteś naprawdę. Kiedy udajesz kogoś innego, mężczyzna nie ma okazji, by docenić twoją prawdziwą osobowość. Jeśli wiesz, że wybranek uwielbia niebieskookie blondynki, a ciebie matka natura obdarzyła pięknymi brązowymi puklami, nawet nie myśl o przefarbowaniu włosów! O głodzeniu się dla faceta, bo woli on szczupłe dziewczyny, nawet nie wspomnę! Staraj się być szczera i otwarta od samego początku. Jeżeli facet nie akceptuję cię taką, jaka jesteś, to widocznie nie jest to odpowiedni facet dla ciebie. Szkoda, żebyś marnowała na niego swój cenny czas.

 

3. Twój obecny chłopak nie jest twoim byłym

Nigdy nie próbuj porównywać swojego obecnego partnera z poprzednimi. Co więcej, nigdy nie rozmawiaj o swoich byłych ze swoim mężczyzną. To najłatwiejszy sposób na to, by stał się zazdrosny o twoich męskich przyjaciół, co z pewnością doprowadzi do rozstania. Ta zasada działa w obie strony. Nie plotkuj o swoich byłych, ale też  nie wypytuj o jego poprzednie partnerki. Nie musisz znać jego przeszłości, by go lepiej poznać. Umawiając się z nim masz mnóstwo okazji do poznania go i jego zachowań w różnych sytuacjach.

 

4. Nie bądź zbyt pochopna

Dopiero zaczęliście się umawiać, a ty już wyobrażasz sobie ślub i szczęśliwą rodzinę z trójką dzieci i psem. Chwila moment, nie za szybko? Nie zajmuj się wyobrażeniami waszej wspólnej przyszłości, jeżeli dopiero co zaczęliście się spotykać. Na początku znajomości wszystko jest bardzo niepewne i wciąż potrzebujecie dużo czasu, by się nawzajem poznać. Jeśli zaczniesz mu dawać subtelne sygnały informujące o waszych wspólnych planach na przyszłość, bądź pewna, że ta relacja długo nie pociągnie. Pamiętaj, że wasz związek powinien rozwijać się naturalnie. Nie mów chłopakowi, że go kochasz już na trzeciej randce, bo najzwyczajniej w świecie możesz go wystraszyć.

 

5. Nie stawiaj siebie w centrum uwagi

Kiedy pragniesz zrobisz wrażenie na swojej nowej sympatii, możesz nieco zagalopować się prezentując swoją osobowość, zainteresowania, hobby czy cokolwiek innego. Tym sposobem staniesz się męcząca i zwyczajnie nudna. Spróbuj porozmawiać o jego osobowości. Zainteresuj się jego pracą, hobby, rodziną. Kiedy on mówi, bądź uważną i aktywną słuchaczką. Mężczyźni nigdy tego nie przyznają, ale lubią, kiedy ktoś prawi im komplementy. Komplementy podniosą jego samoocenę i poczucie godności. Mów mu miłe rzeczy o jego osiągnięciach i cechach.

 

6. Nie zbieraj informacji

Jeśli macie wspólnych przyjaciół, staraj się nie wypytywać o swojego chłopaka. Jest to szczególnie ważne w przypadku byłych dziewczyn i poprzednich związków. Jeśli twój chłopak się o tym dowie (a dowie się na pewno), będziesz w niezręcznej sytuacji próbując mu wszystko wyjaśnić. Nie polegaj też na jego kontach na portalach społecznościowych. To, jak ktoś prezentuje się w sieci i jaki jest naprawdę to często dwie zupełne odrębne rzeczy. Najlepszym sposobem na zrozumienie twojego partnera jest rozmowa i spędzanie razem czasu.

 

7. Nie bądź perfekcjonistką

Wiele związków rozpada się, bo ludzie oczekują zbyt wiele od siebie nawzajem. Być może masz gotową listę cech, jakie powinien posiadać twój potencjalny, przyszły chłopak i nie ma w tym nic złego, że dokładnie wiesz, czego chcesz od życia. Postaraj się jednak nie stawiać poprzeczki zbyt wysoko, bo pamiętaj, że ideały nie istnieją. Żadna z nas nie jest idealna, więc oczekiwanie, że druga osoba będzie ideałem, jest raczej nie w porządku. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i to naturalne, że mamy pewne niedoskonałości i mankamenty.

 

Nowy związek zawsze daje szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Nawet jeśli to jak i czy w ogóle uda ci się stworzyć udany, szczęśliwy związek zależy od wielu różnych czynników, możesz zrobić dużo, by dobrze zacząć nowy związek.