Idealny manicure z powodzeniem możesz wykonać sama w domu, nie musisz tracić czasu i pieniędzy na kosmetyczkę. Przeczytaj jak krok po kroku samodzielnie wykonać manicure.

 

Manicure krok po kroku

 

Krótko i gładko

Najpierw usuń stary lakier zmywaczem bezacetonowym. Następnie skróć paznokcie, lecz nie nożyczkami, cążkami czy metalowym pilnikiem, bo powodują one odkształcenie i kruszenie się płytki. Najlepszy będzie pilnik papierowy, szklany albo kryształowy. Piłuj paznokcie, kiedy są suche – zmiękczone wodą bardzo łatwo się łamią. Nadaj im kształt zaokrąglony lub kwadratowy. Ostre czubki już wyszły z mody.

Moczenie

Teraz możesz zanurzyć dłonie w miseczce z ciepłą wodą. Dodaj również odrobinę olejku do kąpieli lub oliwy z oliwek. Mocz ręce mniej więcej 10 minut.

Maseczka

Nałóż na dłonie i paznokcie maseczkę nawilżająco-oczyszczającą albo pilingujący krem do ciała. Pozostaw kosmetyk na 10 minut, po czym spłucz delikatnie masując.

Usuwanie skórek

Najpierw pokryj skórki preparatem zmiękczającym. Potem delikatnie odsuń je drewnianym patyczkiem lub gumowym kopytkiem. Cążkami zlikwiduj tylko wystające zadziorki. Nie wycinaj zbyt głęboko skórek, bo chronią one przed wnikaniem bakterii. Na koniec wygładź paznokcie specjalną polerką.

Malowanie

Czerwony pigment w lakierach zabarwia paznokcie na żółto, jeśli więc chcesz mieć ten kolor na paznokciach, zacznij malowanie od bezbarwnej bazy. Pomaluj płytki dwiema warstwami koloru. Na koniec nałóż lakier utwardzający.