Wśród popularnych modeli spodni damskich występują nie tylko rurki czy boyfriendy. Te dwa fasony można uznać za najpowszechniejsze, bo większość kobiet już ma je w swoich garderobach, ale obok nich pojawiają się inne kroje, również warte uwagi. W ostatnim czasie furorę nie tylko wśród nastolatek robią jeansy typu wide leg. Warto się nimi zainteresować choćby dlatego, że – jak zakładają eksperci od mody – już niedługo to właśnie one mają przejąć stanowisko po boyfriendach i rurkach, stając się najmodniejszym modelem spodni na świecie.

Czym są spodnie typu wide leg?

Jakim fasonem się wyróżniają i jakie są ogólnie ich cechy charakterystyczne? Otóż warto wiedzieć, że w tym kroju występują nie tylko jeansy, ale też spodnie materiałowe. Jeżeli więc jakaś kobieta nie przepada za jeansem, który bywa sztywny i dość niewygodny w przypadku prowadzenia aktywnego życia w ciągłym biegu, zawsze można poszukać dla siebie wariantu wykonanego z jakiejś delikatniejszej tkaniny. Materiałowe spodnie wide leg mogą być też potraktowane jako element eleganckiego ubioru i wykorzystywane w stylizacjach do pracy lub tych przygotowywanych z myślą o ważniejszych lub bardziej oficjalnych spotkaniach.

Zasada jest jednak taka, że spodnie wide leg muszą mieć wyraźnie szeroką nogawkę. Rozszerza się ona na ogół dość równomiernie, jednakże nawet na samym szczycie ud, czyli tuż przy pasie, jest już delikatnie szeroka, co nie ma miejsca chociażby w boyfriendach. Jeansy wide leg mimo swoich szerokich nogawek są bardzo przyjazne różnego rodzaju sylwetkom, a to za sprawą tego, że pomimo luźnego kroju akurat w talii są obcisłe, dzięki czemu podkreślają wcięcie w pasie. Bardzo dobrze poczują się w nich kobiety mocno wysportowane z wyraźnie umięśnionymi łydkami.

Stylizacje z jeansami wide leg

jeansy wide leg stylizacje
jeansy wide leg
stylizacje z jeansami wide leg
z czym nosić jeansy wide leg