Glinki kosmetyczne wspierają nas w walce o piękny wygląd. Są też bezcennym wsparciem w walce z wieloma problemami dermatologicznymi. Glinki kosmetyczne z pewnością zasługują na uznanie, a systematyczna pielęgnacja z ich udziałem może nam przynieść wiele korzyści. Co warto wiedzieć na ich temat?

 

Glinki kosmetyczne – właściwości

Zanim sięgniemy po glinki, powinniśmy dowiedzieć się, w jaki sposób mogą one wpłynąć na naszą skórę. A właściwości glinek mogą zaskoczyć. Są one źródłem wielu cennych dla zdrowia naszej skóry minerałów oraz pierwiastków, przy czym wyjątkowo ważnymi składnikami są tu krzem oraz magnez. Glinki mogą zatem odżywiać skórę i skutecznie ją wzmacniać. Zabiegi kosmetyczne z ich udziałem pozwalają jednocześnie przywracać skórze odpowiedni odczyn, co również pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Glinki regenerują, wygładzają cerę, a jednocześnie – skutecznie spowalniają proces starzenia się skóry. Pielęgnacja z ich udziałem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z toksynami – głównymi wrogami piękna i zdrowia. Można powiedzieć, że glinki “wyciągają” toksyny i zanieczyszczenia ze skóry.

Kluczem do sukcesu jest wybór takiej glinki, która w danym przypadku sprawdzi się najlepiej. Jakie rozwiązania można wybrać?

 

Glinki kosmetyczne – rodzaje

 

GLINKA  ZIELONA

Zabiegi kosmetyczne, w których pojawia się glinka zielona, są jedną z najpopularniejszych metod walki z trądzikiem i zaskórnikami. Dzięki glince zielonej pory są dobrze oczyszczone, a uregulowanie ilości wydzielanego sebum pomaga w zachowaniu piękniejszego wyglądu.

 

GLINKA BIAŁA

Delikatnością wyróżnia się glinka biała, znana też jako glinka chińska lub porcelanowa. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób mających problemy ze skóra suchą i wrażliwą, w przypadku których łagodna i skuteczna zarazem pielęgnacja jest kwestią bardzo ważną. Właściwości białej glinki sprawiają jednocześnie, że jest ona jednym z najpopularniejszych składników leczniczych pudrów.

 

GLINKA CZERWONA

A z jakich rozwiązań można skorzystać w chwili, gdy głównym problemem dermatologicznym staje się trądzik różowaty lub pękające naczynka? Tu pomocna będzie glinka czerwona. Uszczelnia ona naczynka krwionośne, jest też idealna dla osób dotkniętych problemem cery trądzikowej.

 

GLINKA RÓŻOWA

W walce z bliznami i podrażnieniami może się z kolei doskonale sprawdzić glinka różowa, z powodzeniem stosowana w pielęgnacji skóry wrażliwej.

 

 

Być może nie wiedziałaś, że…

1. Zbyt częste stosowanie kosmetyków zawierających glinki kosmetyczne może powodować przesuszenie skóry. Nigdy więc nie stosuj ich częściej niż producenta zaleca na opakowaniu lub ulotce.

2. Aby uniknąć podrażnień, maseczki z glinkami należy bardzo dokładnie zmywać.

3. Większość maseczek trzymamy na twarzy aż do ich zastygnięcia, tymczasem glinki działają najlepiej, kiedy są wilgotne. Aby efekty ich działania były jak najlepsze, nie można dopuścić do tego, by całkowicie zaschły na twarzy i należy je co jakiś czas zwilżyć wodą.

 

Glinki kosmetyczne TOP 10

Warte polecenia kosmetyki zawierające glinki

maseczka oczyszczająca eisenberg

Maseczka oczyszczająca Eisenberg – 245zł/75ml

maska oczyszczająca shiseido

Maska oczyszczająca Shiseido – 139zł/75ml

łagodny peeling clarins

Łagodny peeling kremowy Clarins z naturalną glinką – 149zł/50ml

maseczka sisley

Ekspresowa maseczka rozświetlająca z czerwoną glinką Sisley – 399zł/60ml

maseczka origins oczyszczająca pory

Maseczka Origins Clear Improvement Active Charocal Mask to Clear Pores – 99zł/100ml

maseczka origins

Maseczka Origins z różową glinką Original Skin Retexturing Mask with Rose Clay – 99zł/100m

maseczka egg pore

Orzeźwiająca maseczka Egg Pore Tightening Pack – 65zł/35g

maseczka biotherm wonder mud

Maseczka Biotherm Skin Best Wonder Mud – 199zł/75mlm13080685_P2471101_princ_medium

Ekspresowy peeling i maska do ciała Sephora z ekstraktem z papai i białej glinki – 39zł/200mlorigins by all green

Maska do twarzy Origins By All Greens Foaming Deep Cleasing Mask – 135/70ml