Bardzo długie włosy wyglądają pięknie, ale dla ich właścicielek są często prawdziwym utrapieniem. Plątanie, długotrwałe suszenie i ograniczona ilość fryzur, które można z nich wykonać – każda właścicielka włosów do pasa na pewno wie, o czym mówię. Bardzo lubię swoje długie włosy, ale najczęściej noszę je rozpuszczone lub spięte w zwykły kucyk. Od czasu do czasu zakręcę je na lokówce i do niedawna czasami prostowałam je prostownicą, ale odkąd gdzieś mi się zapodziała, nie robię już nawet tego. Może to i lepiej, bo przynajmniej ich nie niszczę. W każdym razie niezbyt pomysłowo prawda?

Do czego zmierzam? Otóż jestem już maksymalnie znudzona swoimi długimi prostymi włosami, ale nie mam zamiaru ich obcinać. Kilka lat temu miałam dużo krótsze włosy i nie czułam się w nich zbyt dobrze. Co prawda mogłam wtedy robić sobie różne fajne fryzury, ale co z tego, skoro czuję się dobrze jedynie wtedy, kiedy mam bardzo długie włosy. Pomyślałam sobie, że aby zainspirować i Was i siebie samą do robienia sobie fajnych fryzur z długich włosów, będę od czasu do czasu dodawała na bloga posty z fryzurami krok po kroku. Co Wy na to? W lutym tego roku dodałam na bloga post z fryzurą Ariany Grandy krok po kroku, ale od tego czasu niestety nie publikowałam nic nowego. Tak więc mam nadzieję, że niedługo na blogu pojawi się trochę tutoriali z fryzurami i że wpadną Wam one w oko, tymczasem dzisiaj pozostawiam Was z wyszukanymi w sieci inspiracjami. Linki do oryginalnych źródeł zdjęć znajdziecie pod zdjęciami.

 

 

Fryzury dla bardzo długich włosów

 

1. Zwykły warkocz

To jedna z najbardziej popularnych fryzur dla długich włosów. Na krótkich nie wygląda jakoś wyjątkowo, ale na długich prezentuje się świetnie!

prosty warkocz

 

2. Kłos

Przepiękny warkocz, który wbrew pozorom wcale nie jest tak trudny do zaplecenia. Bardzo podoba mi się na włosach blond, ombre i kiedy nie jest aż tak bardzo wygładzony, tylko sprawia wrażenie odrobinę potarganego.

fryzura kłosŹródło: popsugar.com

3. Warkocz francuski

Wbrew pozorom jest bardzo łatwy do wykonania. Jeżeli nie potrafisz zrobić sobie takiej fryzury, to polecam ci filmik, do którego link znajdziesz do zdjęciem.

warkocz francuskiLink do filmiku krok po kroku: Luxy Hair

4. Kucyk na boku

Wygląda bardzo ładnie zarówno u dziewczyn, które mają gładkie włosy, jak i u tych, których włosy są falowane.

kucyk z boku głowy

5. Fryzury w stylu boho

Mam tu na myśli wszelkie fryzury, w których panuje pozorny, artystyczny nieład. Włosy są rozpuszczone, sprawiają wrażenie lekko poczochranych, a część w nich zapleciona jest w jeden warkocz lub kilka cieńszych warkoczyków.

fryzury w stylu boho

6. Mocny tapir

Nie mam pojęcia jak fachowo nazywa się ten typ fryzury. Chodzi mi o mocno natapirowane włosy na czubku lub z przodu głowy. reszta włosów jest rozpuszczona. Właśnie taką fryzurę nosi Snooki, żeby dodać sobie kilku centymetrów. Strasznie nie podoba mi się taka fryzura. Wygląda po prostu fatalnie – tanio, nienaturalnie, wręcz śmiesznie. Co dziwne dość często widuję dziewczyny, które jeszcze tak się czeszą.

mocny tapir

7. Połowa włosów spięta, połowa rozpuszczona

Bardzo lubię wszelkie wariacje tej fryzury. Większa część włosów pozostaje rozpuszczona, a włosy z góry spinamy, pleciemy w warkocz lub upinamy w koczek. Jak dla mnie super!

dlugie-wlosy-fryzuryŹródło: babble.com

fryzura-dla-dlugich-wlosowŹródło: latest-haistyles.com

fryzury-dla-dlugich-wlosowŹródło: divinecaroline.com

8. Kucyk z supełkiem

Prosty i efektowny. Wygląda świetnie nie tylko na bardzo długich włosach, ale na krótszych także.

kucyk z supelkiem

9. Beach waves

Faliste loki to śliczna fryzurą, którą używając grubej lokówki można zrobić w zaledwie kilka minut.

długie falowane włosy

falowane loki

10. Burza loków

Co prawda z długich, ciężkich włosów ciężko jest wyczarować burzę loków jak u Beyonce, ale zapewniam, że jest to możliwe. Pisałam o tym prawie rok temu  tekście pt. “Jak utrwalić loki na cały dzień“.

kręcone włosy

Na koniec pytanie do posiadaczek długich włosów – macie jakieś swoje ulubione fryzury dla bardzo długich włosów?