Bob to fryzura, która jest w tym roku bardzo modna. Aby się o tym przekonać, wystarczy tylko zwrócić uwagę na to, ile gwiazd obecnie nosi takie cięcie.

Fryzura na boba to idealna opcja dla dziewczyn, których włosy nie są zbyt grube i gęste. Takie cięcie skutecznie sprawi, że wasze włosy będą wyglądały na grubsze i gęstsze. Nie oznacza to, że nie jest to odpowiednia fryzura dla dziewczyn, które mają grube, sztywne włosy. Jest wręcz przeciwnie!

Bob wygląda świetnie przy każdym kolorze włosów. Nie ważne, czy jesteś blondynką, szatynką, brunetką czy rudą. Jest jednak jedno ale. Należy pamiętać, że przy tej fryzurze najbardziej liczy się perfekcyjne, profesjonalne cięcie. Jeżeli więc jesteś już pewna, że chcesz sobie sprawić taka fryzurę, to upewnij się, że wybrałaś fryzjera, który zna się na rzeczy i obetnie cię tak dobrze, że nie będziesz później zmuszona marnować długich godzin na układanie fryzury.

 

Jak dobrać długość boba do kształtu twarzy?

 1. Do okrągłej twarzy pasować będzie trochę dłuższy bob. Koniecznie dłuży niż linia żuchwy. Zrezygnuj z grzywki, bo optycznie zaokrągli twarz.

2. Do kwadratowej twarzy pasuje bob długi do ramion, mocno wycieniowany.

3. Do twarzy trójkątnej najlepszy będzie klasyczny bob do linii szczęki. Może być lekko wycieniowany i z grzywką.

4. Twarz owalna – tutaj każda długość boba powinna dobrze wyglądać. Jeżeli zależy ci na podkreśleniu owalu twarzy, zrezygnuj z grzywki.

 

Mimo, że u innych fryzura na boba bardzo mi się podoba, to ja sama nie odważyłabym się na tak ostre cięcie. Jednak najlepiej czuję się w długich włosach i takie na razie będę nosić. A wam jak się podoba taka fryzura? A może same właśnie taką nosicie?

Na koniec zapraszam do przejrzenia inspiracji.

 

Fryzura na boba – inspiracje

blond bob

bob

bob blond

bob braz

bob jasny braz

bob rudy

dluzszy bob

fryzura na boba

fryzura na boba blond

fryzura na boba brazowe wlosy