Przeglądając kolorowe czasopisma, dość często spotkać można artykuły zachwalające właściwości warzyw i owoców. Są one nieocenione nie tylko pod względem żywieniowym, ale również wartościowe jako naturalne kosmetyki. Maseczki z ogórków lub truskawek, stosowały już nasze babki i prababki. Znały też inne, przekazywane wśród kobiet sposoby i przepisy.

Moda na to co naturalne i ekologiczne powraca w dzisiejszych czasach. Zamiast kupować gotowe kremy i toniki, można je wykonać samodzielnie w domu. Jednak czy warto?
Zwolenniczki domowego “laboratorium” twierdzą, że tak. Samodzielnie dobierane i używane produkty, wchodzące w skład mieszanek i papek, z całą pewnością są świeże i nie zawierają sztucznych dodatków. Domowe kosmetyki dostosowane są również do pory roku. Można używać owoców i warzyw sezonowych, wedle indywidualnego upodobania. Stosowane regularnie są na pewno skuteczne. Trzeba jednak kierować się wymaganiami i rodzajem cery.

Z drugiej strony, nie jest łatwo godzić pracę i domowe obowiązki, z samodzielnym przygotowywaniem maseczek. Kosmetyki kupowane w sklepach są po prostu wygodne w użyciu. W dodatku zawierają przeróżne egzotyczne i niedostępne na co dzień składniki, których próżno szukać w naszych ogródkach. Które z nich więc stosować? Najlepiej zachować umiar i zdrowy rozsądek. Na co dzień tubka lub pojemniczek z drogerii, a w weekend szaleństwo domowego spa.

ZOBACZ TEŻ: Stylizacja z turkusową bluzką w panterkę