Hej dziewczyny! Dzisiaj mam dla was przepis na domową płukankę nabłyszczającą do ciemnych włosów. Przetestowałam ją na sobie i wiem, że działa genialnie, więc szczerze ją wam polecam. Po jej zastosowaniu włosy są błyszczące i łatwiej się rozczesują. Jeżeli twoje włosy są słabe i matowe, to powinna być idealna również dla ciebie! Jeżeli będziesz używać jej częściej, na przykład co trzecie mycie, to kolor twoich włosów się pogłębi. Gotowa płukankę możesz przechowywać przez kilka dni w lodówce, ale przed użyciem wyjmij ją z lodówki i pozwól podgrzać się do temperatury pokojowej. Jej przygotowanie i aplikacje zajmie ci około 30 minut, a jej koszt jest naprawdę niewielki.

 

Domowa płukanka nabłyszczająca włosy dla brunetki lub szatynki

 

Potrzebne składniki:

2 łyżki suszonej pokrzywy

2 łyżki octu jabłkowego

3 łyżki kory dębowej

 

Przygotowanie:

Wlej do garnka dwie szklanki wody. Dodaj do niej pokrzywę i korę dębową. Wymieszaj i gotuj na małym ogniu pod przykryciem przez 15 minut. Zdejmij garnek z gazu i przykryty pozostaw na 10 minut. Następnie przecedź przed geste sitko. Dodaj szklankę zimnej, przegotowanej wody i dwie łyżki octu jabłkowego. Wymieszaj i jeżeli nie jest zbyt gorącą, możesz ją od razu aplikować na włosy.

 

Aplikacja:

Włosy umyj szamponem tak jak zwykle i nałóż na nie odżywkę. Po zmyciu odżywki dokładnie wypłucz włosy płukanką. To wszystko :-)

 

Już nie raz miałam okazję przekonać się, że domowe sposoby pielęgnacji włosów działają równie dobrze, jak najlepsze kupne odżywki. Poniżej znajdziesz dwa linki do podobnym wpisów dotyczących pielęgnacji włosów naturalnymi sposobami.

 

Przeczytaj również:

Siemię lniane na włosy

Domowe maseczki na włosy