Cześć dziewczyny! Niedawno opublikowałam na blogu wpis o tym, jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy, a dzisiaj chciałabym krótko napisać o tym, co powinien zawierać dobry krem do rąk.

Każdej z nas marzą się piękne dłonie i każda z nas wie doskonale, jak trudno o nie zadbać w chwili, gdy każdego dnia trzeba się borykać z licznymi obowiązkami domowymi. Brak czasu dla siebie sprawia, że salony kosmetyczne odwiedzamy sporadycznie, a o dłonie dbamy jedynie w domu. Domowe zabiegi na piękne dłonie mogą nam pomóc w walce o poprawienie ich wyglądu, jednak ich skuteczność zależy od tego, jakie kosmetyki wybierzemy. Wiadomo, że raczej nie postawimy na tak dobre preparaty jak te, z których korzystają renomowane salony kosmetyczne, możemy jednak wybrać takie kosmetyki, które dla naszych rąk będą najlepszym wsparciem. By domowe zabiegi na piękne dłonie przyniosły nam wiele pozytywnych efektów, musimy się zatroszczyć przede wszystkim o wybór odpowiedniego kremu.

 

Dobry krem do rąk

Składniki, które powinien zawierać

Dobry krem do rąk powinien zawierać takie składniki, jak miód czy kozie mleko. Dobrymi dodatkami są też aloes i rumianek, choć najwięcej uwagi poświęca się witaminom A oraz E. Ważne jest też zwrócenie uwagi na to, na jakiej bazie powstał dany krem. By nasze dłonie stały się zdrowsze i piękniejsze, warto wybierać te kremy, które powstały na bazie olejków mineralnych oraz wazeliny. Dzięki takim składnikom na skórze pozostaje cenny płaszcz ochronny. Jeśli chcemy, by skóra naszych dłoni stała się bardziej elastyczna, musimy poszukać kremu z lanoliną, a jeżeli głównym problemem naszych dłoni jest ich nadmierne wysuszenie, to wybierajmy kremy, które zawierają mocznik. Dzięki temu, że będziemy używały kremu do rąk, który zawiera odpowiednie składniki, nasze dłonie będą piękniejsze, a my poczujemy się tak, jakbyśmy regularnie odwiedzały salony kosmetyczne i korzystały z oferowanych przez nie zabiegów.