Długi bob to moim zdaniem jedna z najpiękniejszych fryzur! Podkreśla owal twarzy, łagodzi rysy, upiększa i odmładza. Na długiego boba mówi się czasem lob. Nazwa ta wzięła się z połączenia wyrazów long bob.

Długi bob to obecnie jedna z najmodniejszych fryzów. Nosi ją między innymi Kim Kardashian, Kate Upton, Taylor Swift oraz Joanna Krupa

Oczywiście tak samo jak w przypadku większości innych fryzur najważniejsze jest tu profesjonalne cięcie. Włosy nieumiejętnie ścięte nie będą się ładnie układać. Niestety przekonałam się o tym na własnej skórze, kiedy to dawno temu, jeszcze w gimnazjum zapragnęłam mieć właśnie fryzurę na długiego boba. Mam grube, gęste włosy i fryzjerka kompletnie nie potrafiła sobie z nimi poradzić. Pamiętam, że podcinała je na sucho i co chwilę poprawiała to z jednej, to z drugiej strony, aż skończyłam z włosami, które sięgały mi ledwo do brody. Totalnie zmasakrowała mi fryzurę, a na dodatek włosy po obu stronach cały czas wywijały mi się w lewą stronę. Za nic w świecie nie dawały się odwrotnie wywinąć. Pamiętam, że potem dość długo nie chodziłam wcale do fryzjera. Pewnie miałam jakiś głęboki uraz :-P Do dzisiaj omijam ten salon fryzjerski szerokim łukiem, chociaż to była starsza pani i nie sądzę, żeby nadal tam pracowała.

Jeżeli jednak jeszcze kiedyś zdecydowałabym się skrócić włosy, to na pewno zdecydowałabym się na takiego dłuższego boba.

 

Komu pasuje długi bob?

Długi bob, to fryzura praktycznie dla każdej kobiety, ponieważ pasuje do każdego kształtu twarzy i do każdego typu włosów. Nie ważne, czy masz włosy cienkie czy grube, falowane czy proste, w odpowiednio dobranym długim bobie, będziesz wyglądać świetnie. Ale uwaga! Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy fryzjer dobrze dobierze ci długość i kształt cięcia, dlatego nigdy nie wybieraj go na chybił trafił. Koniecznie wybierz kogoś sprawdzonego, popytaj znajomych i poczytaj opinie w Internecie.

 

Długi bob – galeria zdjęć

blugi-bob-szatynka

bob-ciemne-wlosy

dlugi-bob

dlugi-bob-blond

dlugi-bob-brazowe-wlosy

dlugi-bob-blond-wlosy

long-bob

dlugi-bob-szatynka

dlugi-bob-u-blondynki

fryzura-bob

fryzura-jennifer-aniston

jessica-alba-wlosy

naomi-campbell-wlosy

tyra-banks-wlosy

Długi bob wygląda także świetnie, kiedy włosy są podkręcone lub delikatnie pofalowane.

dlugi-bob-fale

dlugi-bob-loki

dlugi-bob-z-falami

fryzura-bob-fale

rihanna-wlosy