Istnieje wiele powodów, dla których warto tworzyć listy rzeczy do zrobienia. Robienie tego jest w rzeczywistości kluczem do sukcesu w dotrzymywaniu wszystkich terminów i bycia bardzo zorganizowanym, gdy żyjesz w ciągłym biegu. Takie listy mogą zagwarantować ci poczucie spokoju, a nawet uratować cię, jeśli chodzi o organizację pracy, szkoły, ważnych wydarzeń i życia w ogóle. Spójrz na zestawianie kilku dobrych powodów, aby zacząć tworzyć listy rzeczy do zrobienia.

Na koniec wpisu zostawiam ci kilka list do wydrukowania.

Przeczytaj również: 3 korzyści z wyznaczania zadań na każdy dzień + Listy zadań do druku

 

Dlaczego warto sporządzać listy zadań?

 

1. Pomogą ci być bardziej zorganizowanym

Niezależnie od tego, czy jesteś mamą pracującą w domu czy kobietą aktywną zawodowo, tworzenie list rzeczy do zrobienia może pomóc w utrzymaniu porządku. Spróbuj tworzyć osobne listy dla różnych dziedzin swojego życia – osobistego, szkolnego i zawodowego. Posiadanie listy dla każdej dziedziny życia ułatwia wykonanie wszystkich zadań przy jednoczesnym zachowaniu życia osobistego. Ponadto pomoże ci uniknąć stresu.

 

2. Dadzą ci odrobinę spokoju

Chociaż stres jest czasami nieunikniony, tworzenie list może dać ci poczucie spokoju. Zarządzaj swoim harmonogramem i nie marnuj czasu na stres i zmartwienia, a będziesz mieć więcej czasu na najważniejsze rzeczy w swoim życiu. Zmniejszenie poziomu lęku i utrzymanie równowagi życiowej jest korzystne dla wszystkich, więc dlaczego nie zacząć tworzyć list już dziś?

 

3. Dadzą ci więcej czasu

Wierz lub nie, tworzenie listy rzeczy do zrobienia może dać ci więcej czasu. Kiedy masz bardzo napięty harmonogram, nie masz dużo wolnego czasu, tworzenie list może pomóc ci zaoszczędzić nawet kilka godzin w ciągu dnia. Kiedy idziesz do sklepu i nie zabierasz ze sobą swojej listy zakupów, możesz zapomnieć czegoś kupić i potem marnować swój cenny czas, wracając po ten przedmiot. Zrób listę, a na pewno będziesz mieć trochę więcej wolnego czasu.

 

4. Pomogą wydajniej pracować

Jeśli próbujesz wywrzeć wrażenie na szefie, zacznij od sporządzenia list rzeczy do zrobienia. Bycie znanym z tego, że nie ratuje się projektów w ostatniej chwili i zawsze wywiązuje ze wszystkich zadań, na pewno pomoże ci osiągnąć sukces w pracy.

 

5. Uwolnią od zapominalstwa

Jeśli jesteś osobą, która ciągle o czymś zapomina, tworzenie list może pomóc w walce z zapominaniem. Nie przegapisz żadnego ważnego terminu ani wydarzenia. Jeśli jesteś studentką, listy mogą pomóc ci śledzić wszystkie ważne projekty, nad którymi będziesz pracować. Tak łatwo jest spojrzeć na listę i upewnić się, że niczego już nie zapomnisz.

 

6. Uczynią cię bardziej niezawodnym

Jak wspomniano powyżej, tworzenie list rzeczy do zrobienia pomaga walczyć z zapominalstwem. Czasami zapominamy o najważniejszych rzeczach w naszym życiu. Z powodu napiętego harmonogramu możesz zapomnieć o randce lub zapomnieć o zakupie czegoś ważnego dla swojego męża, dzieci lub przyjaciela. Tworzenie listy uratuje twoje relacje i sprawi, że będziesz bardziej niezawodna, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie i realizowanie planów związanych z ludźmi, których kochasz.

 

7. Uczynią cię bardziej kreatywnym

Możesz poprawić efektywność swojej pracy w biurze, edytując stałą listę. Jeśli zawsze będziesz mieć przy sobie długopis i listę, zawsze będziesz w stanie zapisać każde nowe zadanie lub pomysł w mgnieniu oka. To sprawi, że ​​będziesz pracować wydajniej i pomoże to wykonać każde zadanie na czas. Jeżeli zapisywanie wszystkich nowych pomysłów wejdzie ci w nawyk, z czasem staniesz się osobą bardziej kreatywną.

Tworzenie list rzeczy do zrobienia jest nie tylko satysfakcjonującym zajęciem, ale przede wszystkim może pomóc poprawić wiele aspektów twojego codziennego życia. Czy już tworzysz takie listy? Czy znasz inne zalety codziennego tworzenia list?

 

 

LISTY DO WYDRUKOWANIA

lista rzeczy do spakowania do druku

 

lista na imprezę do wydrukowania

 

lista zakupów do wydrukowania