Podstawą zachowania zdrowia jest utrzymanie prawidłowej wagi. Wiele osób chciałoby zrzucić nadmiar kilogramów, jednak szybkie tempo życia znacząco utrudnia to zadanie. Aby zacząć odżywiać się racjonalnie, trzeba znaleźć czas na przyrządzanie wartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Nie każdy jest urodzonym mistrzem patelni i często przeszkodą dla rozpoczęcia diety jest brak umiejętności kulinarnych lub zamiłowania do gotowania, a także brak łatwego dostępu do zdrowej żywności lub niewystarczająca wiedza na temat zdrowego żywienia. Jeżeli zależy ci na utracie wagi, jednak stale brakuje ci czasu, a twoim największym osiągnięciem w kuchni jest zaparzenie kawy, dieta pudełkowa stworzona została właśnie dla ciebie.

 

Jak działa dieta pudełkowa?

Na rynku gastronomicznym znajdziesz wiele przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w dostarczaniu kompletnego cateringu dietetycznego. Aby zapoznać się z ofertą diety pudełkowej i wybrać fit catering, który będzie najlepiej dostosowany do twoich potrzeb, odwiedź strony firm cateringowych działających w twojej okolicy. Z pewnością znajdziesz przynajmniej kilka takich podmiotów. Usługi na ogół dostępne są w pakietach, które różnią się częstotliwością dostarczania posiłków, kalorycznością dań, rodzajem diety oraz długością abonamentu dietetycznego. Z reguły im dłuższy okres abonamentowy wybierzesz, tym mniej kosztuje pojedynczy posiłek. Firmy cateringowe zazwyczaj proponują nowym klientom dzień próbny w promocyjnej cenie. Dzięki temu możesz przetestować usługę.

 

Czy mogę spersonalizować swoje posiłki?

Ilu ludzi, tyle gustów – to powiedzenie dotyczy również preferowanych dań. Aby odchudzająca dieta pudełkowa była skuteczna a jej efekty trwałe, powinna być możliwa do stosowania przez dłuższy okres. Ciężko wytrwać kilka miesięcy spożywając produkty, które nie są smaczne. Dieta z dostawą ma tę zaletę, że możesz ją dowolnie personalizować. Decydując się na catering dietetyczny w profesjonalnej firmie zawsze masz możliwość określić, co lubisz, a czego nie lubisz jeść. Do personalizacji twoich preferencji kulinarnych służy ankieta, którą każdy klient wypełnia przed zamówieniem diety. Weganie i wegetarianie również mogą skorzystać z diety pudełkowej, gdyż zazwyczaj mają do wyboru menu opracowane zgodnie z wytycznymi ich sposobu żywienia. Wiele firm cateringowych w ramach wykupionego pakietu zapewnia darmowe konsultacje dietetyczne. Dzięki nim zyskujesz pewność, że skład zamówionych dań będzie dokładnie odpowiadał potrzebom żywieniowym twojego organizmu. Z tego względu musisz starannie uzupełnić informacje o sobie w ankiecie, która na ogół rozpoczyna twoją przygodę z cateringiem dietetycznym. Danymi pozwalającymi optymalnie dopasować dietę dla ciebie są między innymi wzrost, wiek, obecna waga, cel dietetyczny, ilość codziennej aktywności fizycznej i płeć.

 

Jakie zalety ma korzystanie z menu pudełkowego?

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z diety z dostawą do domu, z pewnością znacznie oszczędzisz czas związany z przygotowaniem dań. Każdy dzień diety podzielony jest na porcje odpowiadające liczbie posiłków, które powinieneś spożyć, dlatego catering dietetyczny ułatwia ci wypracowanie regularności w przyjmowaniu posiłków w ciągu dnia. Dzięki pudełkowemu sposobowi odżywiania ograniczysz wizyty w sklepach spożywczych a tym samym okazje do dokonywania impulsywnych zakupów, którymi często bywają kaloryczne przekąski.