Być może w ogóle nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele destrukcyjnych myśli zatruwa na co dzień nasze życie. Wiele osób nie jest wcale świadomych tego, że mają w sobie nawyk negatywnego myślenia. Tymczasem okazuje się, że to, co w głębi duszy myślimy o nas samych, ma ogromny wpływ na nasze życie. Myślę, że warto rzucić okiem na poniższą listę i zastanowić się przez chwilę, czy jeden z tych punktów nie dotyczy właśnie nas. Jeżeli tak właśnie jest, to warto popracować nad sobą, aby jak najszybciej pozbyć się takich destrukcyjnych myśli. Kiedy zmienisz sposób myślenia, zyskasz nowe spojrzenie na rzeczy i zaczniesz wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie.

 

Destrukcyjne myśli

 

1. Jestem ofiarą

Świat nie jest przeciwko tobie. Nie powinnaś obwiniać innych za swoje problemy, ponieważ nie rozwiąże to sytuacji, a jedynie sprawi, że poczujesz się przygnębiona. Zmień swój styl życia i postrzegania, staw czoła rzeczywistości i uświadom sobie, że czasami robimy “z igły widły”. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za wszystko, co dzieje się w twoim życiu i jesteś w stanie zmienić swoje życie, jeśli tylko włożysz w to trochę wysiłku.

 

2. Inni mnie nie lubią

Nie pozwól, by ta myśl dręczyła cię, gdyż prawda jest taka, że są ludzie, którzy niezależnie od tego, co będziesz robiła i tak nigdy cię nie polubią. Nie da się zadowolić wszystkich wokół nas i nie ma żadnego powodu, dla którego mielibyśmy starać się to zrobić. Staraj się nie żałować rzeczy, które robisz i nie pytaj innych o pozwolenie. Jeśli chcesz być człowiekiem sukcesu, nie powinno ci przeszkadzać, co inni ludzie myślą o tobie.

 

3. Muszę zmienić innych ludzi

Nie ważne jak bardzo się starasz, praktycznie nie jest możliwe, aby zmienić innych ludzi. Każdy człowiek jest indywidualnością i nikt nie ma prawa go zmieniać. Myśl ta jest uważana za jedną z najbardziej destrukcyjnych. W celu uzyskania harmonii, powinniśmy zaakceptować siebie i dbać o ludzi żyjących wokół nas, ale nigdy nie próbować zmieniać ich na siłę.

 

4. Pieniądze są kluczem do szczęścia

Za pieniądze nie da się kupić szczęścia. Niby każdy z nas wie o tym bardzo dobrze, ale mimo to łatwo jest zacząć myśleć, że bylibyśmy szczęśliwsi, gdybyśmy byli bogatsi. Co prawda pieniądze mogą dać ci więcej możliwości i różnego rodzaju dodatkowe korzyści, ale nie dają prawdziwego szczęścia. Nawet bogaci ludzie czasem cierpią z powodu depresji i trudnych realiów życia, przechodzą przez kryzysy emocjonalne i mają mnóstwo problemów.

 

5. Co to będzie, co to będzie

Jeśli dużo myślisz o przyszłości, twoje myśli mogą przekształcić się w niezdrowe obsesje. Jeżeli tak się stanie, to nie będziesz mogła skupić się na teraźniejszości i osiągnąć założonych celów. Lepiej postarać się skupić się na tym, aby zrobić coś, aby poprawić stan obecny i dzięki temu odnieść sukces w przyszłości. Bezustannie zamartwianie się o przyszłość, może sprawić, że poczujemy się wyczerpani. Przestań martwić się o sytuacje, na które nie masz żadnego wpływu.

 

6. Przyszłość zależy od przeszłości

Oczywiście, twoja przeszłość może mieć wpływ na przyszłość. Życie jest jednak nieprzewidywalne i każdy ma równe szanse na sukces. Wyłącznie od ciebie zależy, jaką drogę wybierzesz. Jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości, możesz osiągnąć wszystko i spełnić swoje marzenia. Nie zależnie od okoliczności trzeba starać się myśleć pozytywnie i iść do przodu.

 

7. Musisz być idealna

Nigdy nie będziesz doskonała. Możesz być szczęśliwa bez obsesyjnego pragnienia bycia najlepszym w każdej dziedzinie. To normalne, że popełniasz błędy. Przecież każdy je popełnia. Pomyśl, że dzięki nim zdobywasz doświadczenie, które sprawia, że ​​jesteś bardziej dojrzała, doświadczona i mądrzejsza. Błędy uczą, jak ich uniknąć w przyszłości. Co prawda najlepiej uczyć się na cudzych błędach, ale pamiętaj, że nikt nie jest doskonały.

 

Prawie każdy człowiek ma destrukcyjne myśli. Najważniejsze jest to, aby je kontrolować i nie pozwolić im wygrać. Musisz zdawać sobie sprawę, że takie myśli mogą uniemożliwić osiągnięcie ci założonych celów. Czy męczą cię jakieś destrukcyjne myśli, których musisz się pozbyć?