Jako kobiety musimy znosić wiele bólu i cierpień. Rodzimy dzieci. Ciężko pracujemy. Eksperymentujemy z naszymi ciałami. Musimy przetrwać menstruację. Depilacja brazylijska to jeden z dość bolesnych zabiegów, który regularnie znosi wiele dziewczyn. Polega ona na usunięciu całego owłosienia łonowego za pomocą wosku oraz pęsety. Bardzo ciężko przeprowadzić ten zabieg w domu. Jest drogi, bolesny, wstydliwy, dlaczego więc zamiast depilacji woskiem nie wybrać maszynki do golenia? Otóż depilacja brazylijska ma tez sporo zalet. Może sprawić, że poczujesz się pewna siebie, daje wygodę. Jej efekty są długotrwałe, powoduje mniej stresu i kłopotów. Jednakże depilacja brazylijska to prawdziwy koszmar dla posiadaczek bardzo wrażliwej skóry i kobiet zupełnie nieodpornych na ból. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo nastraszyć lub zniechęcić tym wpisem. Zanim jednak wybierzesz się na zabieg depilacji brazylijskiej musisz być świadoma, że taka depilacja przeprowadzona przez niedoświadczoną kosmetyczkę, może skończyć się piekącą i swędzącą, a nawet pokaleczoną skórą. Profesjonalistki zazwyczaj świetnie sobie z tym radzą. Zanim jednak położysz się na stole do depilacji, upewnij się, że na pewno tego chcesz i potrzebujesz.

 

Depilacja brazylijska

Wszystko, o czym musisz wiedzieć

 

1. Ból

Rozebranie się przed profesjonalistą to dopiero połowa problemów. Największym minusem depilacji brazylijskiej jest ból, który musisz znieść podczas zabiegu. Jego natężenie zależy o typu twojej skóry oraz progu odporności na ból. Niektóre dziewczyny twierdzą, że brazylijska depilacja nie boli zbyt mocno, inne przerywają zabieg chwilę po rozpoczęciu.

Jest kilka sposobów, by zniwelować uczucie bólu. Po pierwsze nie decyduj się na brazylijską depilację podczas menstruacji – wtedy jesteśmy najbardziej podatne na ból. Przed i pomiędzy zabiegami nawilżaj skórę, by były mniej bolesne. Pij dużo wody i używaj produktów do higieny intymnej dla kobiet. Nie bierz środków przeciwbólowych ani nie pij alkoholu przed depilacją. W ten sposób uczynisz zabieg jeszcze bardziej bolesnym. Upewnij się, że powiadomisz osobę przeprowadzającą zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach i alergiach lub problemach zdrowotnych. Co więcej, po zabiegu unikaj ćwiczeń fizycznych.

 

2. Różne opcje

Jeśli nie chcesz „tam w dole” czuć się trochę jak dziecko, wybierz jakikolwiek inny rodzaj depilacji brazylijskiej. Możesz poprosić swoją kosmetyczkę, by uformowała kształt trójkąta lub zostawiła pasek włosów lub wybrać inny kształt – to zależy od ciebie. Jeśli kosmetyczka powiadomi cię, że nie masz do wyboru żadnych innych opcji, być może nie jest profesjonalistką i jest to znak, żeby brać nogi za pas.

 

3. Grubość włosów

Brazylijska depilacja nie sprawi, że twoje włosy staną się grubsze. Wręcz przeciwnie – z każdą kolejną depilacją, włoski staną się cieńsze, dzięki czemu po kilku zabiegach nie będziesz już prawie czuła bólu. Jeśli pierwszy raz wybierasz się na depilację brazylijską, koniecznie skonsultuj się wcześniej z kosmetyczką i dowiedz się, jak masz się przygotować do depilacji w domu. Filmiki na Youtube mogą okazać się przydatne, ale nie ufaj im całkowicie. Profesjonaliści dadzą ci wskazówki, których nie znajdziesz online.

 

4. Przygotowanie

Ważne jest, abyś przygotowała się fizycznie na depilację brazylijską. Twoja kosmetyczka powie ci, co masz robisz. Ważniejsze jest jednak przygotowanie psychiczne. Nie skupiaj się na bólu. Myśl pozytywnie. Jeśli wmówisz sobie, że będzie bolało, to będzie, zaufaj mi. Twoja mama i przyjaciele mogą próbować powstrzymać cię przed zabiegiem z powodu wszystkich fałszywych przekonań na temat depilacji. Skup się więc na rezultacie. Jeśli robisz to, by zaskoczyć swojego partnera, wyobraź sobie jego zdziwienie. W skrócie: bądź optymistką i wierz w pozytywny rezultat.

 

5. Koszt

Depilacja brazylijska jest raczej drogą procedurą, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli ktoś oferuje ci wykonanie zabiegu w podejrzanie niskiej cenie, nie daj się nabrać. Niedoświadczone kosmetyczki mogą sprawić wiele kłopotów – to najpopularniejszy powód, dla którego wiele dziewcząt ma negatywne doświadczenia związane z depilacją. Kiedy wybierasz tę metodę pozbycia się niechcianych włosów, bądź gotowa na spory wydatek. Tanie zabiegi mogą prowadzić, do różnych reakcji skórnych i schorzeń, wliczając nawet choroby przenoszone drogą płciową! Kiedy przeszukiwałam Google, znalazłam wiele porad, jak wykonać depilację brazylijską w domu. Nie poleciłabym wam żadnej z nich.

 

Kiedy mowa o depilacji brazylijskiej, opinie są różne. Jeśli nie masz powodu, by ją wykonać, to przecież całe spektrum bezbolesnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jak wszystko w życiu, depilacja brazylijska ma swoje wady i zalety. To od Ciebie zależy, czy skupisz się pozytywach, czy negatywach. Która z was, dzielne dziewczęta, próbowała brazylijskiej depilacji?