Każda (no może prawie każda) kobieta posiada bogatą kolekcje kosmetyków. Ja również mam mnóstwo kupnych kosmetyków, ale najczęściej używam kosmetyków naturalnych i to właśnie one najlepiej mi służą. O kupnych kosmetykach pielęgnacyjnych warto wiedzieć jedną, najważniejszą rzecz – mimo że wszystkie te produkty pomagają naszej skórze pozostać miękką, jedwabistą i młodą, a także oszczędzają nasz czas, to nie są obojętne dla naszego zdrowia. Oczywiście łatwiej i wygodniej jest kupić gotową maseczkę błotną, odżywkę do włosów lub balsam, niż zrobić te produkty samemu. Jeżeli należysz do osób, które zastanawiają się, czy warto stosować kosmetyki naturalne, to mam nadzieję, że poniższe podpunkty przekonają Cię, że naprawdę warto. Na końcu tego artykułu znajdziesz linki do postów, w których prezentuje sprawdzone przeze mnie i naprawdę działające kosmetyki naturalne domowej roboty. Wbrew pozorom bardzo łatwe do wykonania i niedrogie. Do zrobienia niektórych z nich wystarczy zaledwie jeden składnik! Ale najpierw skupmy się na głównym temacie tego wpisu.

 

Czy warto stosować kosmetyki naturalne?

Tak, bo:

 

1. Minimalizują ryzyko zachorowania na raka

Toksyczne substancje zawarte w większości kosmetyków mogą być jedną z przyczyn zachorowań na raka. Rakotwórcze formaldehydy i uwalniające formaldehydy środki konserwujące mogą także prowadzić do szeregu innych poważnych chorób. Jeśli chcesz być zdrowa i cieszyć się długim życiem już teraz zacznij stosować naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała.

 

2. Zapobiegają problemom skóry

Jeśli na Twoim ciele pojawiają się bolesne wypryski, to oczywiście może to być spowodowane złymi nawykami żywieniowymi lub problemami hormonalnymi, ale musisz mieć świadomość, że wiele kosmetyków do ciała może powodować trądzik, podrażnienia skóry, przesuszenie i swędzenie. Wybierając naturalną pielęgnacje do ciała możesz rozwiązać problemy skórne.

 

3. Poprawa płodności

Jak wspomniałam wcześniej, większość popularnych kosmetyków zawiera wiele agresywnych środków chemicznych. Niektóre z nich mogą wpływać na kobiece zdolności rozrodcze. Siarczany, parabeny, formaldehydy i ftalany, które są zwykle dodawane do produktów do pielęgnacji ciała to szkodliwe substancje, których za wszelką cenę należy unikać w codziennej toalecie.

 

4. Ból głowy

Jak często cierpisz na silne bóle głowy? Czy myślisz, że to tylko z powodu stresu? Być może nie tylko. Kupne kosmetyki mają niesamowite zapachy, ale wszystkie te substancje zapachowe mogą powodować silne bóle głowy, nawet gdy jesteś spokojna i zrelaksowana.

 

5. Łupież

W reklamach szamponów przeciwłupieżowych w telewizji najczęściej widzimy mężczyzn, ale nie tylko mężczyźni próbują się pozbyć łupieżu. Jest to także problem wielu kobiet. Wszystkie te szampony i odżywki mające rozwiązać problem łupieżu, mogą tylko pogarszać sprawę i sprawić, że wydasz jeszcze więcej pieniędzy na jeszcze lepsze preparaty antyłupieżowe. Silniejsze środki mogą tylko zaognić problem tworząc lepsze warunki do rozwoju drożdżaków. O tym, że szampony mogą powodować łupież przekonałam się ostatnio na własnej skórze, po użyciu szamponu otrzymanego do testowania.

 

6. Zachowaj bujne loki

Wiele kobiet cierpi z powodu utraty włosów i nie zdaje sobie sprawy z tego, co może być tego przyczyną. Przyczyn wypadania włosów może być mnóstwo, na przykład zła dieta, łupież, problemy hormonalne. Jednak trzeba wiedzieć, że także szampony, odżywki, preparaty do stylizacji włosów i inne produkty, które powinny utrzymać włosy zdrowe i piękne w rzeczywistości mogą doprowadzić do ich uszkodzeń oraz wypadania.

 

7. Szczupła sylwetka

To może brzmieć dziwnie, ale niektóre produkty do pielęgnacji ciała mogą wpływać na wagę ciała. Wykazano, że pewne substancje chemiczne, znane jako obesogeny, powodują przyrost masy ciała. Chodzi o to, że obesogeny mogą mieć wpływ na tempo przemiany materii, funkcjonowanie tarczycy, a nawet mogą zakłócać pracę hormonów. Z kolei zaburzenia hormonalne mogą negatywnie wpływać na wagę Twojego ciała.

 

8. Alergie

W przeciwieństwie do komercyjnych produktów do pielęgnacji ciała i urody, te naturalne rzadko powodują alergie. Po zastosowaniu komercyjnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów, pełnych agresywnych środków chemicznych istnieje ryzyko, że zostaną one wchłonięte do układu krwionośnego w ciągu zaledwie 15-20 minut, powodując reakcję alergiczną. W następstwie stracisz czas na częste wizyty u lekarza i pieniądze na leki przeciwalergiczne.
Przestać płacić za niezliczone kosmetyki, które mogą pogorszyć Twoje zdrowie. Zacznij jak najczęściej stosować naturalne środki do pielęgnacji ciała już dzisiaj, aby zapewnić sobie lepsze zdrowie i samopoczucie. Czasami niewielka zmiana może odegrać ogromną rolę w naszym życiu. Jeżeli nie masz pomysłu, od czego zacząć, to poniżej prezentuję kilka sprawdzonych przeze mnie sposobów:

1. Siemię lniane na włosy

2. Mycie twarzy miodem

3. Kawowe mydło peelingujące

4. Domowe maseczki na włosy