Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, ale jednak nie wszystko jest normalnie dostępne wtedy, gdy jest się na diecie i zaczyna się zwracać uwagę na kaloryczność różnych produktów, by przypadkiem nie dokładać sobie tych zbędnych kalorii do jadłospisu. A jak to wygląda z alkoholem? Czy od picia alkoholu się tyje? Niektórzy zauważają, że po suto zakrapianej imprezie mają niższą liczbę na wadze, jednakże efekt jest tylko pozorny i na drugi dzień całkowicie mija. Tego chwilowego spadku wagi spowodowanego odwodnieniem nikt nie powinien traktować go jak zachęty do tego, by pić więcej i traktować wysokoprocentowe trunki jak praktyczne narzędzia do zrzucania zbędnych kilogramów i efektywnego odchudzania.

Spożywanie większych ilości alkoholu, a już tym bardziej regularne picie zawsze będzie mieć wyłącznie destrukcyjny wpływ na organizm. Oczywiście raz na miesiąc czy kilka miesięcy spokojnie można sobie pozwolić nawet na wypicie paru większych drinków czy kilku piw albo uraczyć się lampką wina do obiadu co kilka tygodni, jednakże jeśli takie sytuacje zdarzają się często, trudno będzie zachować optymalną wagę i szczupłą sylwetkę. Alkohol ma w sobie dużo kalorii. Nawet ten czysty, bez żadnych dodatków, wprowadza do organizmu zero wartości odżywczych i same puste kalorie, które nie mogą zostać efektywnie przerobione w energię, dlatego przeważnie przekształcają się w tkankę tłuszczową. Alkohol na diecie nie jest całkowicie zakazany, ale powinien być na pewno mocno ograniczany. A jeśli nie potrzebuje się go do szczęścia i spokojnie jest się w stanie z niego rezygnować, zawsze warto to zrobić – już nie tylko z uwagi na swoją wagę i wygląd, ale i ze względu na ogólne zdrowie organizmu, które na takim detoksie może wyłącznie zyskać.

Przeczytaj również: Jak nie przytyć na wakacjach?

Istnieje mnóstwo znacznie lepszych i zdrowszych sposobów na stłumienie nadmiernego apetytu od zapychania się kolejnymi drinkami. Wspaniale pod tym względem działa chociażby… sport! Badania pokazały, że regularna aktywność fizyczna naprawdę obniża apetyt i ponadto wzmacnia ona efekty odchudzania, ponieważ umożliwia lepsze modelowanie sylwetki.