Chociaż żółte złoto to absolutny klasyk, wielu konsumentów poszukuje innych rozwiązań. Propozycją idealną w takim przypadku są pierścionki zaręczynowe z białego złota. Łączą one w sobie szlachetność tradycyjnej odmiany oraz nienaganną prezencję. Zachowują wszystko to, co najlepsze klasycznym złocie, jednocześnie nadając owemu kruszcowi nowoczesnego charakteru. 

Jak powstaje białe złoto?

Zanim zdecydujesz się na zakup symbolu miłości wykonanego z jakiegoś materiału, warto pochylić się nad procesem jego powstawania. W przypadku biżuterii z białego złota, jest on dość ciekawy. Złoto w naturalnej postaci okazuje się zbyt miękkie, by mogło zostać wykorzystane w jubilerstwie. Z tego właśnie względu, koniecznie jest wykonanie stopu metali. W zależności od tego, jakie pierwiastki zostaną w nim umieszczone, kruszec przyjmie konkretny kolor. Aby złoty pierścionek zaręczynowy mógł mieć srebrzystobiałą barwę, do stopu należy dodać pallad lub nikiel. Pierwszy z wymienionych pierwiastków zapewnia wyrobowi doskonałą trwałość, a także będzie świetnym wyborem dla osób z wrażliwą skórą. Jest jednak kosztowny, dlatego przeważnie występuje w towarzystwie innych metali, takich jak cynk czy srebro. W przypadku niklu jest nieco inaczej. Jego zastosowanie zostało ograniczone przez prawo Unii Europejskiej, ze względu na powodowanie alergii. Za atut białego złota z niklem możemy uznać atrakcyjną cenę. 

Oryginalny pierścionek zaręczynowy z białego złota

Klasyczne pierścionki zaręczynowe z białego złota

Klasyczny pierścionek zaręczynowy jest niezawodny. Charakteryzuje się on prostym designem, który przypadnie do gustu każdej kobiecie. Dzięki minimalistycznemu charakterowi, będzie perfekcyjnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Tradycyjne modele, wykonane z białego złota to absolutny bestseller w ostatnim czasie. Ta ponadczasowa biżuteria może zostać ukoronowana przez przezroczysty diament, cyrkonie lub nieco bardziej wyszukany kamień szlachetny. Decydując się na klarowny brylant, który jest niezwykle zachwycającą, jednak dość standardową opcją, pozostajemy wierni klasycznym wzorcom. Tak skomponowana biżuteria podkreśli piękno twojej przyszłej żony. Wybierając klejnot o nieco innej barwie, możesz nadać tradycyjnemu pierścionkowi zupełnie odmiennego charakteru. Efektowny kamień szlachetny pozwoli na wyrażenie niepowtarzalnej osobowości twojej ukochanej. Dzięki niemu, symbol miłości będzie stanowił podkreślenie jej wyjątkowej osobowości. Jeśli jeszcze poszukujesz perfekcyjnej biżuterii, zapoznaj się z ofertą pierścionków zaręczynowych marki SAVICKI

Pielęgnacja białego złota

Niezwykle ważną kwestią w przypadku tak znaczącej biżuterii, jest jej pielęgnacja. Obejmuje ona nie tylko czyszczenie wyrobów jubilerskich, ale także przechowywanie. Warto pamiętać, iż metale szlachetne nie powinny być narażone na zbyt długi kontakt z wilgocią. Może ona negatywnie wpłynąć na kondycję biżuterii. Aby temu zapobiec, zaleca się zdejmowanie ukochanego pierścionka zaręczynowego przed braniem prysznica, sprzątaniem i gotowaniem. Jeśli chodzi o przechowywanie, warto umieszczać wyroby jubilerskie w specjalnym organizerze lub pudełku wyściełanym miękkim materiałem. Pamiętaj, aby żaden z elementów nie nachodził na siebie, mogłoby to spowodować powstawanie zarysowań. Zabrudzony pierścionek z białego złota najlepiej umieścić w roztworze z amoniaku. Po upływie kilku chwil, należy wypolerować biżuterię miękką ściereczką i cieszyć się otrzymanym efektem dawnego blasku.