Cześć kochani! Dzisiaj bierzemy na tapetę jedną z najpopularniejszych obecnie aplikacji, czyli Snapchat. Powiem wam szczerze, że Snapchat zainstalowałam sobie na telefonie już dawno temu, ale przez długi czas nie miałam zielonego pojęcia, jak go używać. Kilka tygodni temu w poście pod tytułem Snapchat gwiazd podawałam wam nicki na Snapchacie znanych osób i kilka osób napisało wtedy, że nie bardzo wie, jak w ogóle używać tej aplikacji. Nie dziwię się, bo chociaż jej obsługiwanie jest raczej proste, to jakoś tak ciężko na początku rozgryźć co i jak. Ja sama również musiałam szukać w Internecie, jak dodawać znajomych itd. Zaraz pokażę i wytłumaczę wam wszystko najprościej, jak umiem :-)

Przy okazji chciałabym zaprosić Was do obserwowania mojego Snapchata: esteraowczarz

co to jest snapchat

 

 

Co to jest Snapchat?

To kolejny internetowy komunikator. Powstał 3 lata temu. Obecnie korzysta z niego 100 milionów aktywnych użytkowników, którzy dziennie przesyłają między sobą jakieś 700 milionów zdjęć i filmików. Aplikacja służy do łatwej i szybkiej wymiany plików multimedialnych. Snapchat różni się od tradycyjnych komunikatorów tym, że jego treści są automatycznie usuwane. Jego główną cechą jest możliwość ustawienia czasu, po którym wysłane do znajomych zdjęcia czy filmiki zostaną usunięte automatycznie i bezpowrotnie.
W Snapchacie chodzi o to, by pokazywać to, co się robi, widzi i myśli. Dzięki niemu obserwuje się codzienność znanych osób, ulubionych blogerów lub znajomych. Zamieszczane posty na innych komunikatorach żyją dzień czy dwa. To wtedy zdobywają największą popularność. Nie ma więc potrzeby przechowywania zdjęć dłużej niż dobę, dlatego Snapchat usuwa te treści automatycznie. Zaletą Snapa jest ochrona przed hejterami. Snapów nie można komentować a to zabezpiecza przed negatywnymi wpisami.

 

 

Jak działa Snapchat?

Instalacja i tworzenie konta

Oficjalna aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników systemów Android i iOS. Nie działa na Windows Phone. Należy ją pobrać i zainstalować a następnie utworzyć konto. Trzeba podać adres mailowy, numer telefonu (w celu weryfikacji) oraz datę urodzenia, ponieważ z usługi nie mogą korzystać osoby, które nie ukończyły 13 roku życia. Oczywiście należy podać nazwę użytkownika i hasło zabezpieczające dostęp do usługi. Przy pierwszym uruchomieniu, Snapchat poprosi o dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie, by automatycznie wyszukać i dodać do listy tych znajomych, którzy mają konto w Snapie. Kontakty można wprowadzać ręcznie, ale trzeba znać nazwę użytkownika lub numer telefonu. Nie ma tu możliwości szukania znajomych za pomocą ich imienia i nazwiska lub adresu mailowego.

 

jak działa snapchat

co to jest snapchat

Obsługa Snapa jest bardzo prosta, dzięki niewielkiej liczbie funkcjonalności. Po uruchomieniu aplikacji pojawia się moduł aparatu fotograficznego z funkcją włączenia bądź wyłączenia lampy błyskowej (w lewym górnym rogu ekranu). Przełączenie między przednią i tylną kamerą jest możliwe po wciśnięciu przycisku w prawym górnym rogu. Przejście do listy wiadomości odbywa się po kliknięciu ikony w lewym dolnym rogu a także poprzez przesunięcie palcem w prawo. Listę kontaktów otwiera ikona z prawego dolnego rogu a także ruch palcem w lewo. Na dole, pośrodku znajduje się przycisk wyzwalający zdjęcie. Dłuższe jego przytrzymanie uruchamia kamerkę do nagrania krótkiego filmiku. Zrobione zdjęcia i nagrane filmiki można upiększać, ręcznie po nich rysować, dodawać tekst. Tak obrobione zdjęcia są gotowe do przesłania. Przed ich udostępnieniem trzeba wybrać czas, przez jaki będą wyświetlane u odbiorcy. Domyślnie ustawione są 3 sekundy, ale można wybrać czas wyświetlania z przedziału od jednej do dziesięciu sekund.

Tak przygotowany materiał można wysłać do odbiorcy, który będzie mógł ją obejrzeć w ustalonym limicie czasowym. Po tym czasie wiadomość bezpowrotnie zostanie usunięta.

Snapchat pozwala na komunikację tekstową oraz wideo pomiędzy użytkownikami aplikacji. Tak jak w przypadku zdjęć i filmów ślady po przeprowadzonej konwersacji są usuwane. Aplikacja daje możliwość publikowania Historii (Stories), czyli tworzenia zbiorów zdjęć a następnie udostępniania ich publicznie lub kilku wybranym użytkownikom. W tym przypadku przesyłane zdjęcia lub prowadzone rozmowy usuwane są dopiero po 24 godzinach.

jak używać snapchata

 

Snapchat gwarantuje duży poziom prywatności. Umożliwia zdefiniowanie, kto ma dostęp do publikowanych Stories.
Automatyczne usuwanie przesyłanych zdjęć, filmów czy przeprowadzonej konwersacji maksymalnie ogranicza wykorzystanie pamięci smarfona. Snapchat to bardzo popularne narzędzie do sextingu, czyli wymiany mniej lub bardziej roznegliżowanych fotografii. Aplikacja zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych. Korzystają z niej głównie nastolatkowie, choć w ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania komunikatorem przez osoby w starszym wieku.

Przeczytaj również:

Snapchat Gwiazd