Szukasz sposobów na zarobienie pieniędzy? To łatwiejsze niż Ci się wydaje. Musisz po prostu mądrzej (wcale nie ciężej) pracować i być bardziej wydajny. Pieniądze uwielbiają być liczone – to motto wielu ludzi, którzy odnieśli sukces finansowy. Najważniejsze jest, aby wykształcić w sobie umiejętności efektywnego zarządzania pieniędzmi. Aby móc zacząć oszczędzać powinieneś być wystarczająco roztropny i cierpliwy, bo najczęściej wymaga to pewnych wyrzeczeń. Aby mieć w portfelu pieniądze zawsze, musisz mieć do nich odpowiedni stosunek. Ci, którzy nie mogą realizować swojego miesięcznego budżetu trwoniąc pieniądze na prawo i lewo, będą skazani na ciągłe problemy finansowe.
Wiele ludzi, zwłaszcza kobiet, ma zły nawyk utraty kontroli nad swoimi finansami, gdy widzi wspaniałe ubrania lub biżuterię. Często zapominają o swoich możliwościach finansowych i innych zobowiązaniach w obliczu pokusy nowego zakupu. Wielu ludzi całkowicie zaślepia chęć kupowania nowych przedmiotów. Jeżeli chce się mieć więcej pieniędzy, to bardzo często trzeba się oprzeć pokusie, złapać się w garść i kupować tylko to, co jest naprawdę potrzebne. Poniżej znajdziecie pięć wskazówek, co robić, żeby mieć więcej pieniędzy.

 

Co robić, żeby mieć więcej pieniędzy:

 

1. Nie wydawaj pieniędzy, jak tylko dostaniesz wypłatę

Pewnie czujesz się świetnie, kiedy co miesiąc na twoje konto wpływa wynagrodzenie. Nie ważne jaka to kwota, faktem jest, że pieniądze dają poczucie pewności siebie. Często zdarza się, że jak tylko otrzymujemy wypłatę, stajemy się mniej ostrożny w kwestii finansów. Kiedy dostajemy wypłatę przychodzi pokusa, aby kupić choć jedną drogą rzecz. Jednakże unikaj zakupów pod wpływem impulsu. Pozwól, aby twoja wypłata pierwszą noc spędziła w całości w kieszeni lub torebce. To pozwoli ci trochę ochłonąć, przemyśleć zakup, a w konsekwencji pomoże zapewnić ci finansowy sukces.

 

2. Nie zapomnij o dochodach pasywnych

Trudno jest utrzymywać się tylko z jednego źródła dochodu. Jeśli chcesz w przyszłości żyć w dobrobycie, powinieneś zorganizować sobie kilka źródeł finansowania pasywnego. W obecnych czasach taki typ dochodów staje się standardem, który pomaga pozyskiwać środki finansowe bez stałego zaangażowania i codziennej pracy na etacie. Wielu moich znajomych (i ja również:-) pracuje jako wolni strzelcy. Są bardzo zadowoleni ze swojej pracy, ponieważ taki rodzaj zatrudnienia czyni ich życie łatwiejszym. Pasywne dochody sprawiają, że są bardziej niezależni i pewni siebie. Jeśli z jakiegoś powodu straciliby prace, będą mieli szansę skoncentrować się na innym zleceniu, na którym będą mogli zarobić.

 

3. Zaplanuj swój budżet

Planowanie budżetu to zwyczaj, który cechuje ludzi sukcesu. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie czasu na przygotowanie rocznego lub miesięcznego budżetu. Wiem, że taka papierkowa robota z kalkulatorem w ręce, to nudy na pudy i zapewne skrzywiłeś się trochę czytając o tym, ale dzięki temu będziesz miał możliwość monitorować i kontrolować sumy pieniędzy, które wydajesz w ciągu miesiąca. Ludzie, którzy potrafią trzymać się założeń budżetowych zwykle nie popadają w długi. Krok po kroku analizuj swoje miesięczne wydatki i staraj się pozyskiwać nowe źródła finansowania, lub zwiększać te istniejące, aby zaspokajać swoje potrzeby. Pamiętaj, pieniądze lubią być przeliczane.

 

4. Inwestuj w siebie

Prawdopodobnie najbardziej opłacalnym sposobem wydawania pieniędzy jest inwestowanie w siebie, bowiem twoje życie jest dla ciebie najważniejsze. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz się stale rozwijać, także w kwestii swojej finansowej edukacji. Wybieraj kursy podnoszące twoje kwalifikacje dlatego, że im więcej umiesz, tym większa jest szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy. Powinieneś również znaleźć dobrego mentora lub doradcę finansowego, który pomoże ci podnieść swoje umiejętności w szybkim czasie. Jeśli skorzystasz z ich rad i wypełnisz ich polecenia, będziesz w stanie rozwinąć się na polu finansowych umiejętności, a tym samym staniesz się bogatszym człowiekiem.

Dla mnie najlepszą inwestycją w życiu było założenie tego bloga. Mimo, że początki były dość trudne – jakby nie patrzeć na początku była to praca całkowicie za darmo, to teraz jest już bardzo dobrze i wierzę, że będzie coraz lepiej :-)
Kolejnym efektywnym sposobem inwestowania w siebie jest podróżowanie. Ludzie, którzy dużo podróżują potrafią aktywnie komunikować się z innymi. Jeśli twoje umiejętności komunikacyjne są bardzo dobre z łatwością potrafisz zbudować pozytywne relacje z innymi. Wierzę, że ciągłe doskonalenie siebie jest oparte na ciągłej komunikacji i współpracy z innymi ludźmi. Jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze, musisz być bardzo dobry w kwestiach interpersonalnych.

 

5 Poznaj swoją wartość

Powinieneś zawsze postępować zgodnie z podstawowymi regułami finansowego świata, jednak nigdy wbrew sobie. Jeśli nienawidzisz swojej pracy, zrób wszystko, co możesz, aby ja zmienić. Słuchaj siebie samego i określ swoje powołanie. Powiedz sobie – „jestem najlepszym pracownikiem i zasługuje na wszystko, co najlepsze”. Praca, która nie spełnia twoich finansowych oczekiwań, sprawi, że nigdy nie będziesz szczęśliwy i spełniony. Nigdy nie powinieneś zaakceptować złej pracy, ponieważ szybko obniży twoje poczucie wartości. Jeśli jesteś pewny, że twoja praca nie ma perspektyw, zacznij szukać nowej!

 

Sekret finansowej pomyślności jest bardzo prosty. Musisz szanować i rozwijać samego siebie, aby osiągnąć nowy poziom rozwoju, a przez to powiększyć źródła swoich przychodów. Wymaga to dużej dyscypliny i powściągliwości w twoich działaniach. Jeśli nauczysz się kontrolować swoje emocje i pragnienia, oszczędzisz i zatrzymasz przy sobie więcej pieniędzy.

A czy Ty znasz jakieś wskazówki, co robić, żeby mieć więcej pieniędzy?