Obowiązkowa lektura dla KAŻDEGO blogera/blogerki oraz osób, które rozważają zakup drogiej, markowej torebki przez Internet.

Jakiś czas temu skontaktował się ze mną pan, u którego robiłam kursy tworzenia stron www i pozycjonowania. Napisał, że jego znajoma ma sklep z torebkami od projektantów i zaproponował mi prowadzenie firmowego bloga. Odmówiłam, ale zaproponowałam, że mogliby mi przysłać torebkę, ja się z nią sfotografuję i ją odeślę. Wiem, nie powinnam się godzić na pracę za darmo, ani co gorsza sama wychodzić z taką inicjatywą. W tym momencie jednak (jeszcze) uważałam tę osobę za jakiś tam autorytet w dziedzinie marketingu internetowego, ponieważ jest go wszędzie pełno na imprezach branżowych, wykłada na uczelniach, a sam określa się mianem trenera, informatyka, pedagoga i biznesmena. Z kolei torebki MK wydawały mi się piękne i nieosiągalne, przez wzgląd na swoje wysokie ceny.
Pan od kursów zgodził się i obiecał, że wyśle torebkę.

Przez jakiś czas milczał, a ja nie lubię być natarczywa, więc też siedziałam cicho, wmawiając sobie, że taki sklep to poważny projekt i pewnie mają z nim dużo pracy. W międzyczasie kupiłam sobie torebkę Michael Korsa, a za jakiś czas kolejną. Sprawa nabrała rumieńców w niedzielę rano.

1. Godzinę po opublikowaniu posta, w którym pokazuję swoją nową torebkę Michael Kors, otrzymałam wiadomość o rezygnacji ze współpracy. Wydało mi się to dziwne, bo w tym poście napisałam również, że widuję wiele podróbek torebek MK i że są one fuj.
Zaniepokojona postanowiłam dokładniej przyjrzeć się temu sklepowi i co zauważyłam?

2. Dwa zdjęcia modelu Jet Set Travel są skądś skopiowane i niestarannie wycięte – mają szare kreski.

encore4u

3. Zdjęcia na firmowym blogu ukradzione z innych blogów i podpisane logiem firmy. Wstyd.

encore4u
encor4u

4. Podejrzane wydały mi się również recenzje w sklepie. Bardzo długie i sztuczne. Z doświadczenia wiem, że klienci prawie nigdy nie piszą takich opinii.

5. To już taki szczegół, ale torebki sprzedawane przez sklep encore4u.pl pochodzą z linii MICHAEL by Michael Kors, która jest tańszą linią projektanta Michaela Korsa. Zarówno sklep Zalando jak i Chiara podpisują je prawidłowo, natomiast encore4u.pl używa nieprawidłowej nazwy.

Nie czekając dłużej postanowiłam zasięgnąć informacji u źródła i zwróciłam się do Michaela Korsa z zapytaniem o autentyczność torebek. Odpowiedź przyszła w ciągu kilku godzin.

“Hello Estera,

Thank you for contacting Michael Kors with your inquiry.

The website, encore4u.pl, is not affiliated with Michael Kors, and is likely a fraudulent website.

Michael Kors works with customs authorities, law enforcement and legal representatives globally in an effort to find and stop the sale of counterfeit Michael Kors product, both online and offline. To avoid the risk of purchasing counterfeit product, we recommend buying directly from our official website, www.michaelkors.com, at a Michael Kors retail store, or a reputable department or specialty retailer or e-tailer.

If you have any questions or require additional assistance, simply reply to this email or contact us by phone at 866-709-KORS seven days a week, 8am to 1am, EST.

Regards,

Podpis pracownicy i dane kontaktowe.

W skrócie dla osób, które nie znają angielskiego: Strona encore4u.pl nie jest związana z Michaelem Korsem i prawdopodobnie służy oszustwom.

Podobną odpowiedź otrzymałam od Calvina Kleina.

Sklep encore4u.pl twierdzi natomiast, że jest bezpośrednim importerem z USA. W moim rozumieniu “bezpośrednio” oznacza od producenta.

sklep encore4u

Powyżej przedstawiam suche fakty, nie podważam oryginalności tych torebek, bo nie mam stuprocentowych dowodów na to, czy one są oryginalne czy nie.

Niemniej jednak wyobrażam sobie jak bardzo byłabym wściekła, gdybym dała się komuś nabrać i kupiłabym replikę w cenie oryginału.
Oryginalne torebki Michael Kors są dostępne w Polsce w:

Zalando
Chiara
TK Maxx

oraz w sklepach stacjonarnych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości rozsądnie będzie napisać do działu informacji Michaela Korsa. Jak widzicie działają profesjonalnie i odpowiadają bardzo szybko.

Apeluję również do osób, które zajmują się współpracą z blogerami lub planują taką współpracę podjąć, abyście traktowali nas poważnie. Nie wycofywali się z umów, nie ważne ustnych czy pisemnych i nie traktowali nas jak darmowej siły roboczej.

Dla coraz większej liczby konsumentów blogi stają się źródłem, do którego sięgają po rady, opinie i recenzje. Blogerzy z kolei traktują blogi bardzo poważnie, bo często są one ich miejscem pracy i źródłem utrzymania.

Dostaje mnóstwo śmiesznych propozycji współpracy, które w moim mniemaniu są nie do zaakceptowania. Firmy proponują mi produkt o wartości 12.50zł w zamian za recenzję, biżuterię do kwoty 10zł w zamian za link do sklepu lub zniżkę 30% w zamian za umieszczenie na blogu baneru.
Nie czuje się takimi propozycjami urażona, bo wynikają one z niewiedzy i nieznajomości rynku.

W tym konkretnym przypadku poczułam się jednak bardzo urażona, bo zostałam potraktowana jak złodziejka torebek, a firma w bardzo nieprofesjonalny sposób wycofała się z obiecanej współpracy.
Myśleli sobie, że ukradnę tę torebkę i usunę bloga czy co?
Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto prowadzi szkolenia m. in. z kreowania wizerunku w sieci, obsługi klienta i negocjacji, zachował się w ten sposób, pisząc: “Sorry nie moja decyzja:) Ale jak wpadniesz do Gliwic to taką sesje ci możemy zrobić;p Ja jestem ino szarym pracownikiem:)”

Już rzucam wszystko, załatwiam opiekunkę do dzieci i jadę na drugi koniec Polski sfotografować się z torebką, bo przecież blogerka modowa dla torebki zrobi wszystko…

Zapisz

Zapisz