1. Szacuje się, że około 70% miesiączkujących kobiet używa tamponów. Statystyczna kobieta spędzi w swoim życiu 3500 dni z miesiączką i zużyje przez ten czas 11 400 tamponów.

2. Pewna Indonezyjska pokojówka w Hong Kongu została przyłapana na dodawaniu swojej krwi menstruacyjnej do dań swoich klientów. Wierzyła, że spożywanie jej „poprawia ich relację”.

3. Jedynymi ssakami, u których występuje menopauza, są słonie, humbaki i ludzie.

4. Komórka jajowa jest największą komórką w ludzkim ciele, a zarazem jedyną, która może być dostrzeżona gołym okiem.

5. Kobietom, które cierpią na bardzo silne bóle podbrzusza w trakcie okresu, poleca się spożywanie dużych ilości kakao. Być może przez fenyloetyloaminę, która znana jest jako hormon powodujący zakochanie, używka ta działa kojąco na ból i rozluźnia mięśnie. Może być to również zasługa magnezu, którego kakao jest bogactwem. Jak wiadomo, korzystnie wpływa on na pracę mięśni i łagodzi ich skurcze.

6. Analizy wykazały, że większość kobiet osadzonych w więzieniu za przestępstwa z użyciem przemocy popełniła je na kilka dni przed lub w trakcie miesiączki.

7. Dolegliwości związane z okresem nasilają się zimą. Stąd przypuszczenia, że witamina D może je łagodzić.

8. Tampon, w znanej nam dzisiaj postaci, powstał w roku 1929. Starożytni Egipcjanie używali zmiękczonego papirusu jako prymitywnych tamponów, zaś Grecy stawiali na kawałki płótna owinięte wokół drewienka.

9. Statystyczny wiek, w którym kobieta przestaje mieć okres to 51 lat, aczkolwiek wczesne objawy menopauzy mogą się zacząć nawet w wieku 32 lat! Aby je złagodzić, lekarze rekomendują spożywanie dużych ilości produktów sojowych. Zawierają one roślinne odpowiedniki kobiecych hormonów, które przyłączają się do receptorów, ale ich nie aktywują, gdyż mają inną budowę. Zablokowany w ten sposób receptor nie reaguje na naturalny kobiecy estrogen, który w nadmiarze prowadzi właśnie do przybierania na wadze, wahań nastroju, obrzmienia i innych dolegliwości towarzyszącym menopauzie.