Wiele z nas każdego dnia walczy o poprawę wyglądu swojej cery. Testujemy upiększające kosmetyki i naturalne środki pielęgnacyjne, by osiągnąć upragnione rezultaty. Idealna cera to niestety coś, nad czym należy nieustannie pracować. Nie istnieją żadne magiczne produkty, które na stałe rozwiązałyby nasze problemy, ale w pielęgnacji na pewno warto sięgać po naturalne kosmetyki, które stosowane regularnie mogą mieć wręcz fenomenalny wpływ na skórę. Jednym z takich kosmetyków jest zwykły lód w kostkach i właśnie w dzisiejszym wpisie przedstawię wam kilka jego zastosowań.

 

8 zastosowań kostek lodu dla urody

 

1. Kostki lodu a promieniejąca cera

Kostki lodu możemy wykorzystać do wykonywania regularnego, delikatnego masażu skóry. Sprawi on, że cera stanie się niesamowicie promienna, gdyż lód jest idealnym naturalnym sposobem na poprawę krążenia pod skórą. Naczynia krwionośne zwężają się w miejscu kontaktu z lodem, co stymuluje i wzmaga przepływ krwi. W efekcie zyskujemy pięknie wyglądającą, świeżą cerę.

 

2. Kostki lodu a okolice oczu

Gdy włączymy używanie kostek lodu do naszej rutynowej pielęgnacji lub będziemy ich używać przynajmniej raz w tygodniu, zauważalny stanie się efekt tych zabiegów, w szczególności w okolicy oczu. Lód pomaga w ograniczeniu widoczności cieni pod oczami – oczywiście w połączeniu z zażywaniem odpowiedniej dawki snu. Jest on również nieocenionym narzędziem do walki z zapuchniętymi powiekami. W tym przypadku standardowy lód spisze się świetnie, jednak warto wypróbować również lodowe kostki zielonej herbaty.

 

3. Kostki lodu a wypryski

Jeśli borykamy się z wypryskami, kostki lodu będą świetnym remedium na ból i opuchliznę. Pryszcze pojawiają się w wyniku przeróżnych czynników, pośród których można wymienić między innymi uwalnianie przez skórę zbyt dużej ilości łoju. Lód pomaga zredukować łojotok, co w efekcie może przełożyć się na ograniczenie ilości wyprysków na twojej twarzy.

 

4. Kostki lodu a zmniejszanie porów

Jednym z najbardziej powszechnych i zdecydowanie najbardziej irytujących problemów skórnych dla wielu kobiet są rozszerzone pory. Na szczęście jedną z najlepszych właściwości lodu jest pomoc w minimalizowaniu widoczności porów. Zanim przejdziesz do delikatnego zamykania porów za pomocą lodu, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i złuszczeniu naskórka.

 

5. Kostki lodu a przeciwdziałanie starzeniu

Masaż wykonany za pomocą kostek lodu napina skórę i redukuje widoczność zmarszczek. By skóra zaczęła wyglądać na wygładzoną, takie masaże lodem należy powtarzać regularnie,

 

6. Kostki lodu a oparzenia słoneczne

Aplikacja kostek lodu na skórę to jeden z dobrze znanych sposobów, do którego uciekamy się w przypadku oparzenia słonecznego, tak samo jak stosowanie aloesu. Lód koi podrażnioną i poparzoną skórę.

 

7. Kostki lodu a tłusta cera

Jednym z największych problemów cery tłustej jest efekt nadmiernie świecącej skóry, wynikający z uwalnianych zbyt dużych ilości łoju. Jednak tak jak wspomniałam wcześniej, kostki lodu pomagają zredukować nadmierne wydzielanie łoju. Jest to zatem jeden ze świetnych sposobów na pomoc skórze w odzyskaniu równowagi.

 

8. Kostki lodu a baza pod makijaż

Lód jest wspaniałym rozwiązaniem na wiele problemów skórnych. Wiele kobiet używa bazy, by udoskonalić makijaż, jednak można w tym celu równie dobrze użyć kostek lodu. Pomogą one w ograniczeniu widoczności porów oraz zredukują wydzielanie łoju, co sprawi, że makijaż będzie wyglądał świeżo przez dłuższy czas.

 

Jakie kostki lodu warto przygotować sobie w domu?

 

Lód z zielonej herbaty

1. Zaparz 2 torebki lub 2 łyżeczki zielonej herbaty.

2. Gdy ostygnie, przelej herbatę do formy do kostek lodu i umieść ją w zamrażalniku.

3. Używaj kostek co drugi dzień, przesuwając nimi delikatnie po skórze, szczególnie w okolicy oczu.

To domowe remedium dzięki zawartym w zielonej herbacie antyoksydantom jest bardzo pomocne w redukowaniu opuchlizny i efektu zmęczonych oczu.

 

Lodowe kostki z aloesu

1. Użyj naturalnego żelowego miąższu pochodzącego z rosnącego aloesu lub wykorzystaj zakupiony w sklepie naturalny aloes.

2. Dodaj żel do formy do kostek lodu, wraz z niewielką ilością wody.

3. Pozostaw do zamarznięcia i używaj co drugi dzień.

Ten naturalny przepis jest pomocny w przypadku oparzeń słonecznych, ale również przy trądziku.

 

Lodowe kostki z ogórka i cytryny

1. W blenderze zmiksuj jeden ogórek wraz z sokiem z jednej cytryny.

2. Dokładnie wymieszaj, a następnie wlej do formy do kostek lodu i pozostaw w zamrażalniku do zamarznięcia.

Z tak przyrządzonych kostek lodu warto korzystać w przypadku, gdy cera jest zmęczona i matowa po ciężkim dniu. Dla lepszego efektu warto pozostawić na skórze roztopioną substancję do całkowitego wyschnięcia.

 

Lód z wodą różaną

1. Zmieszaj ze sobą filiżankę skoncentrowanej wody różanej z filiżanką wody.

2. Przelej do formy do kostek lodu i całość umieść w zamrażalniku.

3. Używaj jednej kostki dziennie na twarz i szyję, pozostawiając rozpuszczoną wodę do całkowitego wyschnięcia.

Woda różana przeciwdziała starzeniu i pomaga w walce z bakteriami, które gromadzą się na naszej skórze.