Czy szukasz efektywnego sposobu na zdobycie wymarzonej sylwetki? Istnieje kilka świetnych ćwiczeń, które pomogą ci osiągnąć twój cel. To proste ćwiczenia, które pomogą ci zarówno wzmocnić ciało jak i spalić kalorie. Pamiętaj jednak, że same ćwiczenia to nie wszystko. Równie ważne jest zdrowe jedzenie i odpowiednia ilość snu. Nie trać swojego cennego czasu na skomplikowane i czasochłonne treningi. Oto siedem prostych ćwiczeń, które nie zajmą ci dużo czasu.

 

1. Skakanie na skakance

Kiedy ostatnio skakałaś na skakance? Najprawdopodobniej kiedy byłaś dzieckiem. Skakanie na skakance jest tanim i prostym ćwiczeniem, które możesz wykonywać praktycznie wszędzie. W czasie takiego treningu spalisz więcej kalorii niż wykonując jakiekolwiek inne ćwiczenie. Skoki to perfekcyjne ćwiczenie, które sprawi ci mnóstwo radości. Jedną z najlepszych rzeczy w skakaniu na skakance jest to, że możesz to robić razem ze swoimi dziećmi. Ponadto, skakanka to fantastyczny sposób, aby ćwiczyć gdy jesteś w podróży. Wystarczy wrzucić swoją skakankę do plecaka lub walizki i nie trzeba już szukać najbliższej siłowni. Więc kto powiedział, że skakanka jest tylko dla dzieci?

2. Przysiady (squaty)

Wykonywanie przysiadów to ćwiczenie, które działa na więcej niż jedną grupę mięśni. Przysiady pomogą ci wyrzeźbić pośladki, wzmocnić ciało i spalić naprawdę dużo kalorii. Aby zwiększyć spalanie kalorii i podnieść tętno, możesz spróbować robić przysiady z wyskokiem lub przysiady z hantlami w rękach, aby zwiększyć opór. Regularne przysiady to jeden z najlepszych sposobów, aby nie tylko lepiej wyglądać, ale również poczuć się lepiej. Jeśli siedzisz cały dzień w pracy lub w domu i prowadzisz siedzący tryb życia, to jesteś w grupie podwyższonego ryzyka i może ci grozić zachorowanie na jakąś poważną chorobę. Dlaczego więc nie zrobić kilku przysiadów podczas przygotowywania obiadu lub gotowania wody w czajniku?

 

3. Pompki

Niestety, wiele osób unika pompek, ponieważ to ćwiczenie jest nieco trudniejsze do wykonania. Potrafi jednak zdziałać cuda, więc myślę, że naprawdę warto spróbować. Istnieje wiele różnych rodzajów pompek, w czasie wykonywania których pracują różne mięśnie barków i ramion. Aby się nie znudzić zbyt szybko, staraj się wykonywać je naprzemiennie. W czasie wykonywania pompek pracuje zarówno górna jak i dolna część ciała. Robienie pompek kilka razy w tygodniu pomoże ci wyrzeźbić ramiona i poprawić ogólny wygląd twojego ciała. Ponadto pompki są dobre dla serca i układu krążenia. To ćwiczenie pomoże ci również poprawić twoją postawę. Tylko upewnij się, że wykonujesz pompki poprawnie – musisz mieć cały czas proste plecy aby uniknąć bólu i nadmiernego obciążania kręgosłupa.

 

4. Wykroki

Aby wzmocnić mięśnie nóg, spróbuj robić wykroki. Pomogą ci one osiągnąć niesamowite rezultaty, ponieważ wykonując je ćwiczysz każdą nogę oddzielnie. Jeżeli chcesz zwiększyć intensywność ćwiczeń, spróbuj zrobić kilka wykroków z wyskokiem. Proponuję wykonywać 3 serie po 10 wykroków dziennie, żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Skoro wykroki to bardzo skuteczne ćwiczenie na wzmocnienie i wyrzeźbienie kilku grup mięśni, to dlaczego nie robić ich codziennie? Nawet jeśli masz bardzo napięty harmonogram, być może uda ci się wygospodarować trochę czasu, aby zrobić chociaż kilka wykroków dziennie.  Koniec z wymówkami. Zacznij ćwiczyć dzisiaj, żeby już wkrótce cieszyć się zgrabnym ciałem.

Instrukcję jak wykonywać wykroki znajdziecie na przykład na Youtubie.

 

5. Pływanie

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników pływania i tych, którzy marzą o zgrabnej sylwetce – basen to bardzo skuteczny trening, który przyniesie ci zadziwiające rezultaty. Pływanie pomaga wzmocnić kręgosłup i zmusza do pracy różne grupy mięśni. Pływanie pomaga obniżyć ciśnienie krwi, wzmacnia serce i poprawia wydolność oddechową. Dodatkowo pływanie jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny, aby pobyć trochę w ruchu i świetnie się bawić.

6. Bieganie

Istnieje wiele korzyści jakie daje bieganie. Pomaga zredukować stres, jest zdrowe dla serca, zmniejsza ryzyko depresji, pomaga spalić bardzo dużo kalorii i poprawia ogólny stan zdrowia. Bieg może rzeczywiście przekształcić ciało jak nic innego. Dzięki regularnemu bieganiu zyskasz silne i zgrabne nogi.  Uwielbiam biegać, szczególnie wcześnie rano i myślę, że to jedno z najlepszych ćwiczeń. Na pewno jeszcze kiedyś napiszę coś więcej o bieganiu tu na blogu.

 

7. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to niezawodny sposób, aby wyrzeźbić nogi. Jest to wspaniałe ćwiczenie, ponieważ wraz ze zmianą biegów możesz stopniowo zwiększać obciążenie. Pedałowanie wzmacnia nogi, ramiona i plecy, sprawia, że serce pracuje wydajniej i pomaga w utracie wagi. Jazda na rowerze jest jednym z najłatwiejszych sposobów, aby zacząć trenować codziennie, między innymi dlatego, że rower to świetny środek transportu. Dzięki rowerowi możesz zyskać formę, zaoszczędzić pieniądze i polepszyć zdrowie.